Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешка P1335 и P0725

pepi_sm снимка pepi_sm 21 юни 2016 - 19:44

Здравейте колеги днес на обяд ми светна лампата за охлаждането заедно с чека и оборотомера умря а и оборотите започнаха да се менят на празен ход закачих я на OP COM и излезнаха грешките P1335 и P0725 тези грешки за дакчика на коляновия вал ли са поне така разбрах когато истине двигателя при запалване всичко си работи нормално и ни светят тези лампи и оборотомера си работи като вдигне кам 90 градуса и двете лампи светват и оборотомера пада на 0 и почва да мени оборотите на празен ход.Въпроса ми е дали това е от този датчик на коляновия вал.Благодаря ви предварително .
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 юни 2016 - 21:42

Позитивно тук е точно датчик колянов вал. Сменяш го и си обратно в играта. Сигнала за оборотите идва точно от него. Може да провериш буксата му да не е зацапана и да премериш инсталацията след нея към ЕЦУ-то да не е окъсило, за да си сигурен, че проблема е в датчика, не в инсталацията. Купуваш БОШ само. Някъде към 70 лв ще е.

Я кажи какъв точно ти е мотора. y20dth 101 кс или x20dtl?

1335 - fuel injection pump control module - CKP signla missing - възможни причини - wiring, ECM, CKP sesor.

Поне според мен е точно датчик колянов вал, защото отговарят много точно симптомите. Според автодатата има шанс и ЕКУ-то да е, но съм почти сигурен че проблема идва от датчика или кабелите му.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 юни 2016 - 21:58
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 22 юни 2016 - 05:44

Благодаря колега двигателя е x20dtl 82 к.с намерих дакчик бош днес ще го сменя.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 юни 2016 - 10:35

 pepi_sm, на 22 юни 2016 - 05:44, каза:

Благодаря колега двигателя е x20dtl 82 к.с намерих дакчик бош днес ще го сменя.

За това те питах. Въпросната грешка я дава само за тоя мотор. Попълни кода на мотора в профила си вместо това дти пиши x20dtl. Хубаво беше да прегледаш кабелите да не са се изпекли преди да купиш датчика. Точно там дето минава окабеляването е доста топло :(
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 22 юни 2016 - 10:35
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 22 юни 2016 - 20:19

 Ne6to Smisleno, на 22 юни 2016 - 10:35, каза:

За това те питах. Въпросната грешка я дава само за тоя мотор. Попълни кода на мотора в профила си вместо това дти пиши x20dtl. Хубаво беше да прегледаш кабелите да не са се изпекли преди да купиш датчика. Точно там дето минава окабеляването е доста топло :(

Всичко се оправи след смяната на въпросния датчик. Взех го от Auto plus с отстъпката за 41 лв.Благодаря на колегата Ne6to Smisleno.
Отговори

k opel e снимка k opel e 17 юли 2016 - 08:04

И на Астрата на синът ми Y20DTH даде същите грешки 0725 и 1335. Свалях нафтова помпа и след ремонта и запалване работеше перфектно до 85 градуса и след това изчезна оборотомера. Оборотите на празен ход започнаха да играят. Ясно е, че трябва да се смени датчика на коляновия вал. Вероятно е и при вадене на помпата да се е прекъснал кабел към датчика. Първо ще проверя връзките към ЕКУ. Намерих в една схема следните връзки за датчика:
Gr/Ro- 2/90, Gr/Sw- 2/98 и Br- 2/101. Верни, ли са тези връзки?
Отговори

titan22 снимка titan22 17 юли 2016 - 09:06

Колега k opel e,съвета ми е да не пипаш помпата.Знаеш темата за моята помпа,последните три дни при първоначално палене след престой от предния ден,набиваше същите грешки,оборотомера го нямаше никакъв,оборотите си играеха и чека светеше.След смяна на датчик колянов вал,всичко това изчезна и колата си пали нормално.
Мнението беше редактирано от titan22: 17 юли 2016 - 09:07
Отговори

k opel e снимка k opel e 17 юли 2016 - 09:22

Не ме разбра колега Титан. Няма да пипам помпата, защото имам доверие на помпаджията, който ми я прави. Искам само преди да сменя датчика, да проверя трите проводника между него (датчика) и ЕКУ. Може да има прекъсване на някой проводник. Затова питах, дали са верни връзките, който намерих в една схема. А за твоята тема я знам вече наизуст и ми е полезна.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 юли 2016 - 11:24

 k opel e, на 17 юли 2016 - 09:22, каза:

Не ме разбра колега Титан. Няма да пипам помпата, защото имам доверие на помпаджията, който ми я прави. Искам само преди да сменя датчика, да проверя трите проводника между него (датчика) и ЕКУ. Може да има прекъсване на някой проводник. Затова питах, дали са верни връзките, който намерих в една схема. А за твоята тема я знам вече наизуст и ми е полезна.


Прегледай първо буксата на датчика и неговия кабел. Те първи се предават в общия случай. Тая инсталация и кабелите за датчика на температурата на маслото са прекарани на много гадно място и се пържат много :( При мен даже и масълже течеше върху тях на времето и беше станало красота...
Отговори

k opel e снимка k opel e 17 юли 2016 - 11:36

Прегледах я буксата, даже един колега от клуба дойде да ми помогне и е идеална и мъжката и женската. Много е вероятно като съм обръщал кабелния сноп при вадене на помпата да е прекъснало някое жило към ЕКУ. А и сигурно на датчика му е дошло вече времето. Затова ми трябваше да съм сигурен дали това са пиновете на ЕКУ за датчика, да не купувам залудо.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 юли 2016 - 07:46

 Ne6to Smisleno, на 17 юли 2016 - 11:24, каза:

Прегледай първо буксата на датчика и неговия кабел. Те първи се предават в общия случай. Тая инсталация и кабелите за датчика на температурата на маслото са прекарани на много гадно място и се пържат много :( При мен даже и масълже течеше върху тях на времето и беше станало красота...

Най- веселото в случая е, че инсталацията на колегата е като нова.
Нямам аутодата, но ако някой може да каже какво и къде да мерим на куплунга на датчика ще е добре- да се премерят стойности и др. ей така, за всеки случай.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 юли 2016 - 07:46
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 юли 2016 - 09:37

Ами не можеш ли просто да ги прозвъниш дали ще ти излезе верига на буксата? Мериш на буксата да няма късо към други проводници един по един и ако всичко е наред сменяш датчика. Някой колега беше казал, че датчика струва в момента към 50 лв, което за мен е задължителна смяна ако имаш съмнение, защото тоя датчик те оставя на път и е по-добре да го профилактираш и без това.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 юли 2016 - 09:39
Отговори

k opel e снимка k opel e 18 юли 2016 - 18:51

Всичко точно с Астричката. Инсталацията е перфектна. Сложих за проба стария ми датчик от бившата баба Вектра. С него Бабата работеше добре, но на топла палеше малко трудно. Сега работи пробно перфектно. Същия този датчик го предлагах на колеги за проба, които имаха съмнение, но не знам защо никой не се възползва. Цената на нов на Феби е 41 лева с 40 % отстъпка, а на Бош 61,20 също с отстъпка в Ауто Плюс или Тех-ко. Утре купувам нов.
Отговори

titan22 снимка titan22 18 юли 2016 - 18:57

Колега,моя го смених със такъв на STANDART,някакъв английски-46лв. и за сега няма ядове.Явно и моя проблем е бил от този датчик.
Отговори

k opel e снимка k opel e 18 юли 2016 - 19:11

Тези датчици са хванати само с едно болтче и имам чувството, че с времето се изкривяват и не хващат импулса. А почнало ли е да пуска по малко масло, в най-скоро време сдава багажа. Този беше текъл прилично. Дават го 820-850 ома и ще меря щетника.
Отговори

titan22 снимка titan22 18 юли 2016 - 21:56

Същата работа и при мен,първия път като го свалих беше леко омаслен,след като почна да набива грешките,смених го с новия а стария все едно е бил в маслена баня.Може би,ако се сменя периодично О-пръстена ще се отложи за известно време смяната на датчика,ама кой знае със сигурност?
Отговори

k opel e снимка k opel e 18 юли 2016 - 22:20

Два повредени съм изхвърлял, и на двата освен теча забелязвам, че ухото за болтчето не е перпендикулярно на патрона. Сигурно като се измести малко патрона и пропуска импулси. Преди 9 години като взех бившата баба Вектра след три месеца отказа този датчик. Тогава на Бош бяха към 200 лева и искаха по 100 за втора. Сега като паднаха цените три-четири години да изкара е поносимо. а за О-пръстена ако се гледа за теч и се смени навреме сигурно ще удължи живота.
Мнението беше редактирано от k opel e: 18 юли 2016 - 22:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg