Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Клапан на турбото за Y20DTH

s7ifl3r снимка s7ifl3r 25 август 2008 - 19:03

hudson, евала колега!Требе да се черпим! :beer:
Отговори

signum91 снимка signum91 26 август 2008 - 06:03

Колеги и при мен клапаните са три. Трябва ми тази която управлява металната клапа на турбото. Клапана е закачен за кутията на акомулатора, а другите два на предната маска до радиатора. Заради тази гад втори път късам оста на турбината
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 26 август 2008 - 08:16

 signum91, на Aug 26 2008, 07:03 AM, каза:

Колеги и при мен клапаните са три. Трябва ми тази която управлява металната клапа на турбото. Клапана е закачен за кутията на акомулатора, а другите два на предната маска до радиатора. Заради тази гад втори път късам оста на турбината

Поне при мен и трите клапи са абсолютно еднакви...виж при теб дали е така, и евевнтуално премести тая от ЕГР-а, на мястото на тая за турбото, но да знаеш че колата ще почне да работи кофти до 2000 оборота(когато газта не е натисната до края), но поне няма да късаш оста на турбото...т'ва е временно решение от което колата няма да загуби пъргавина или нещо подобно, но пък е неприятно и дразнещо как работи мотора, а и пропушва беличко, аз съм така вече 20000км(срам ме е), но толкова ми трябваха да разбера за к'во става въпрос(по сервизите ме лъжеха, че турбото е заминало и такива ти неща , а тя колата си върви като луда)..абе може и да се видиме някъде на по бира да пробваме...Успех иначе в търсенето, че е много тегава работа, другия вариант е нова от Опел, но не ти трябва да знаеш тяхната цена, че как надуват тяхната майка, трети вариант е от Германия, като от там ще ти излезе към 120лв нова.
Отговори

Гостpeshokn_* 26 август 2008 - 10:51

А при мен знаеш ли какво прави (или правеше, защото сега уж всичко е нормално) - вместо турбината да изкарва въздух, правеше точно обратното, смучеше! А когато се появеше грешката, тогава тя изобщо спираше да функционира!
Отговори

signum91 снимка signum91 26 август 2008 - 13:52

 s7ifl3r, на Aug 26 2008, 09:16 AM, каза:

Поне при мен и трите клапи са абсолютно еднакви...виж при теб дали е така, и евевнтуално премести тая от ЕГР-а, на мястото на тая за турбото, но да знаеш че колата ще почне да работи кофти до 2000 оборота(когато газта не е натисната до края), но поне няма да късаш оста на турбото...т'ва е временно решение от което колата няма да загуби пъргавина или нещо подобно, но пък е неприятно и дразнещо как работи мотора, а и пропушва беличко, аз съм така вече 20000км(срам ме е), но толкова ми трябваха да разбера за к'во става въпрос(по сервизите ме лъжеха, че турбото е заминало и такива ти неща , а тя колата си върви като луда)..абе може и да се видиме някъде на по бира да пробваме...Успех иначе в търсенето, че е много тегава работа, другия вариант е нова от Опел, но не ти трябва да знаеш тяхната цена, че как надуват тяхната майка, трети вариант е от Германия, като от там ще ти излезе към 120лв нова.

При мен този,който е на ЕГР-а и този,който управлява клапата на турбото са различни :beer: ...,а за бирата ще помисля-идеята е добра :beer:
Отговори

Гостpeshokn_* 26 август 2008 - 14:31

Аз предлагам всички да го черпим там и тогава! :)
Отговори

hudson снимка hudson 26 август 2008 - 15:16

Двете клапи пътуват към Кюстендил. :beer:
Отговори

Гостpeshokn_* 27 август 2008 - 10:17

И двете клапи съответно пристигнаха в Кюстендил! Номерчетата на двете са еднакви - 09128022, проверих на моята - номерата съвпадат. Викторе, виж при твоята клапа такъв ли е номера и да се разбираме къде ще пием и ще черпим hudson! Евала на тоя човек!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 27 август 2008 - 16:51

 peshokn, на Aug 27 2008, 11:17 AM, каза:

И двете клапи съответно пристигнаха в Кюстендил! Номерчетата на двете са еднакви - 09128022, проверих на моята - номерата съвпадат. Викторе, виж при твоята клапа такъв ли е номера и да се разбираме къде ще пием и ще черпим hudson! Евала на тоя човек!

Същите са!Колегата има да го черпим!
Отговори

hudson снимка hudson 27 август 2008 - 19:50

Пия кока кола в промишлени количества. <_<
Отговори

santoyo снимка santoyo 29 август 2008 - 12:49

здр колега, миналата година и на мен ми замина този електромагнитен клапан, като питах за нов и ми казах над 300лв , реших че ще го търся 2 ра ръка, аз намерих такъв за 50лв, от болярово това е квартал на хасково има голяма автоморга на опел, готиното в случае е че слагаш клапана от моргата на място пробваш си колата с него дали всичко е наред и ако е наред плащаш. смятам че 50 лв не е лоша цена. ето ти телефон на моргата да се обадиш ако имаш желание да попиташ дали в момента имат такъв клапан
0898739730 - недялко
0898739729 - антон
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 30 август 2008 - 21:17

Аз почти си реших проблема!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 31 август 2008 - 14:27

В крайна сметка излезе, че е някаква вихрова клапа или нещо такова, тия дни ще се ходи при чичо доктор, който е запознат с проблема и да се надяваме, че всичко ще е нормално!
Отговори

Гостpeshokn_* 01 септември 2008 - 12:51

Аууууу дай информация за вихровата клапа, че когато купувах колата, продавача си призна и ТВЪРДЕШЕ, че единствената грешка в автомобила била повредена вихрова клапа. Какво представлява това чудо и за какво служи изобщо?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 01 септември 2008 - 20:14

 peshokn, на Sep 1 2008, 01:51 PM, каза:

Аууууу дай информация за вихровата клапа, че когато купувах колата, продавача си призна и ТВЪРДЕШЕ, че единствената грешка в автомобила била повредена вихрова клапа. Какво представлява това чудо и за какво служи изобщо?

Утре ще кача снимка да покажа, мисля че и при теб ще се намира на същото място като при мене...в сряда ще знам дали на 100% е това проблема като я види пича...
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 септември 2008 - 15:15

След цялостна промивка на ЕГР системата колата вече е като часовник...всички части си бяха здрави...Пича дет я прави определено разбира от дизелови Опели и изобщо от Опели - в сервиза имаше 7-8 Опела....все дизели :newsm05_41:
Отговори

bojo06 снимка bojo06 03 септември 2008 - 16:01

 s7ifl3r, на Sep 3 2008, 04:15 PM, каза:

След цялостна промивка на ЕГР системата колата вече е като часовник...всички части си бяха здрави...Пича дет я прави определено разбира от дизелови Опели и изобщо от Опели - в сервиза имаше 7-8 Опела....все дизели :newsm05_41:

Къде го тоя сервиз?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 септември 2008 - 19:48

 bojo06, на Sep 3 2008, 05:01 PM, каза:

Къде го тоя сервиз?

Захарна фабрика, там до Топливо...Ако искаш мога телефонче да ти дам на лично...
Отговори

signum91 снимка signum91 07 септември 2008 - 22:26

Братле я прати това телефонче и на мен, че ми писна да ходя по самозвани майстори
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 08 септември 2008 - 07:57

 signum91, на Sep 7 2008, 11:26 PM, каза:

Братле я прати това телефонче и на мен, че ми писна да ходя по самозвани майстори

Имаш ЛС, дано да разрешите проблема!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg