Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

C20XE 2.5 motronic не пали и мизерства

Ma3yTa снимка Ma3yTa 11 юли 2010 - 10:44

Изчетох каквото намерих по темата, но моя проблем нещо се задълбочи. Проблема е следния: в продължение на 2-3 седмици чат пат колата не палеше - на 20 старта веднъж и обикновенно на топъл мотор. В последните няколко дни като запали работеше странно - държи 1100-1200 празен ход и малко се замисляше при подаване на газ. Когато най-накрая си взех почивен ден, за да я погледна тя тотално спря да пали. Два пъти успях да я стартирам, но работата беше на 3, че на моменти май и на 2 цилиндъра.
Пробвано с други кабели, свещи, палец, дистрибутор - същия чеп. Помпата работи и цилиндрите са доволно мокри с бензин. Това, което забелязах е, че на извадена свещ с корпуса на маса искрата е много слаба. Трябва да приближа електрода на свеща до маса, за да прескача като хората. Реснат комп, масата на мотора проверена. Съмнявам се в бубината и господин комутатора. Та като за начало къде се намира той? Под бубината има някакво електронно блокче но с тези 3 пина силно ме съмнява да е комутатор. Също как мога да премеря датчик на колянов вал и този в делкото, ако те може да са причина за проблема. Четох за релето на инжекцията до компа и му приверих контактите и пръснах с контактен спрей, но щом стига гориво до мотора може ли да бъде то?. Там може ли да се премери нещо? Моля за помощ и се извинявам, ако съм пропуснал тема с отговора на тези въпроси.
Мнението беше редактирано от Ma3yTa: 11 юли 2010 - 10:48
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 юли 2010 - 11:30

Това ,че цилиндрите са мокри не значи ,че бензина и стига,замери налягането му,аз имах подобен проблем(отогава косата ми е бяла :newsm05_41: ) оказа се нещо супер тъпо датчика за температурата на засмукания въздух! :love_opel:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 11 юли 2010 - 11:31
Отговори

Ma3yTa снимка Ma3yTa 11 юли 2010 - 12:21

Я дай жокер, защото според мен аз такава екстра нямам. Филтър -> AFM (демек дебитомер с жичка) -> дросел това е пътя на въздуха, няма датчик на филтъра ако за това ми говориш.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 юли 2010 - 17:34

То и аз нямам на филтъра,намира се в дебитомера!! :newsm05_41:
Отговори

Ma3yTa снимка Ma3yTa 12 юли 2010 - 22:15

Малко ъпдейт:
Успях да я запаля, но работи само на празен ход, всеки опит за форс я гаси. Също така работи като на пребогата смес - тресе се, пуши черно, мирише на бензин през ауспуха, дави се.
Бензин ясно, че има и в повече. Искра има и на четирите свещи, но жълта. Казват ми, че трябва да е синьо-бяла, но като извадих от близката корса една свещ пак е същата, а работи перфектно. С други кабели и свещи пак ми се вижда жълта... Продухвах я без свещи, сменях свещи, гасих и пусках помпата, мерих релето (изглежда да работи), проверено и зацепването на ремъка въпреки, че е на няма и месец.
Остана неизпробвано с друга част само датчика на коляновия вал, компа и дебитомера (него го откачах, защото от опит знам, че пали и работи нормално на обороти без него).
Идеи?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 13 юли 2010 - 10:25

Пропускаш едно много важно нещо TPSa! :rasp:
Отговори

MARYAN снимка MARYAN 13 юли 2010 - 10:53

Да не би да ти се е охлабил ангренажа и да губиш центровка?
Отговори

Ma3yTa снимка Ma3yTa 14 юли 2010 - 12:46

Ангренажа е проверен и е перфектен. Има логика обаче в съвета на колегата OMEGA. Ако ТПС-а е дефектирал и подава инфо на компа за крайно отворено полежение, то би трябвало да се случва точно това - да се дави. Завчера я мъчих и на палене с пълна газ, но нещо не се получи. За съжаление сега съм на работа и няма как да тествам. Ще пробвам да я продухам и да откача тоя ТПС или пакс педала до долу. Благодаря за съвета!
Отговори

Prilo снимка Prilo 14 юли 2010 - 15:52

Просто откачи буксата на ТПСа. Ако е от него, ще запали и ще държи 2000 об/мин на празен ход.
Отговори

Ma3yTa снимка Ma3yTa 15 юли 2010 - 19:36

Не е ТПС :newsm05_41: На някой да му се намира комп 2.5 мотроник за тест?
Отговори

Racinga снимка Racinga 15 юли 2010 - 20:25

здравеите колеги имам същия проблем както колегата Ma3yTa с C20XE мотора имам вектра 2.0 150 коня и аз съм с C20XE 2.5 motronic и пак ми праи едни такива номера приплющява бе тя направо си гърми вади огън през ауспуха форсира се но много трудно при по рязко натискане на гаста гасне на компютъра не изкарва никакви грешки възможно ли е да е от горивния филтър щото сменях всичко компютри дебитомери дроселови клапи инжектори датчици нищо не става сега се каня и горивния филтър да сменя и вече незнам ако не се оправи незнам даите идеи моля ви
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 15 юли 2010 - 20:26

Не е в компютъра проблема, не се вкарвай в излишни филми! Смени си температурен датчик задължително, кабели и палец + дистрибуторна капачка.Първото - ако е в края на живота си ги прави тея мизерии- отчита или презагрял мотор и компа ти гаси запалването, или прекалено студен мотор, а той не е и го дави, както описваш ти. Кабели, палец и свещи ще ти оправят прекъсването и замислянето на мотора при подаване на газ. Доколкото си спомням при Мотроник-а не пали ако датчика на температурата е изключен/отрязан. TPS рядко дефектира - симптоми: забива и гасне при подаване на газ и държи високи обороти. Мери се като извадиш буксата и включиш мултицета да мери съпротивление и го закачаш на крайните две букси.Ако докато с другата ръка местиш дроселовата клапа ръчно и отчита промяна на съпротивлението - значи е читав, ако ли не - търси по морги.Устройството му е лементарно и затова съм написал, че рядко дефектира, така че смени първо другите неща. Ако продължава така да работи - виж си датчик на Хол и този който ти е на дистрибуторната капачка. Комутатор нямаш - има Мотроник 2.8 и екотеците. Ти имаш бубина, намираща се под казанчето за хидравличната течност. Проследи кабела дето излиза от дистрибутора и не отива в мотора и ще я откриеш.Температурния датчик ти е от задната страна до капака на ангренажа, букса с 2 пин-а.Така че пригови едни 200 лева за качествена профилактика на мотора и не търси под вола теле.Поздрави!

П.С. Пиши ми как все пак разбра, че е от компютъра, понеже ми е интересно :newsm05_41: , може и на Л.С.
Отговори

Ma3yTa снимка Ma3yTa 15 юли 2010 - 20:53

Благодаря за съветите, vectra_rules!
По-горе съм писал, че тествах с друга бубина, палец, дистрибутор, реле за помпата, свещи и кабели. Мисля си за комп, защото останаха той, датчика на хол в делкото (който не знам как да проверя освен да сложа друг), датчик на коляновия вал (който мерих - 0.6 килоома стационарно съпротивление, 1.3, 1.2, 1.4 по памет при въртене), а този темперетурен датчик утре ще го потърся.
Хубаво си ми ги обяснил, явно правя впечатление на дълбок лаик :) Нали не говорим за датчиците по термостата? Казваш откъм първи цилиндър отзад, датчик някъде да има.... нямам спомен, но утре ще погледна пак. Сещам се за една празна двупинова букса, но тя е далеч към скоростите чак и откак я помня все е била празна. Благодаря за съвета утре сутрин ще тествам и ще пиша!

П.П.Колега, Racinga, сигурен ли си, че проблема ти е идентичен с моя? Моята не пали изобщо, защото се дави. Единствено като и спра помпата припляква за 5 секунди докато и свърши бензина.
Мнението беше редактирано от Ma3yTa: 15 юли 2010 - 20:59
Отговори

Racinga снимка Racinga 15 юли 2010 - 23:45

ами сега намирам една разлика че твоята не пали а моята пали и поддържа перфектни обороти обаче като и дам гас колата се дави бучи една такава и в един момент се наема и аиде пак забива и имам някъв проблем с инсталацията на помпата ако някои има схема или нещо такова ще съм мнооо благодарен
Отговори

BaMnuPa снимка BaMnuPa 16 юли 2010 - 08:39

 vectra_rules, на 15 Jul 2010, 21:26, каза:

...


Добре обясняваш как се мери TPS но тук не е така дори наименованието да датчика не е точно TPS (говорим за м2.5 не за 2.7 или 2.8 ) :newsm05_41: Датчика се мери като сложиш мултицета на омове мериш наи горно краче и сресно при затворена клапа трябва да покаже 0 като дадеш газ безкраини стоиности а на средното и долното краче пак трябва да покаже 0 когато е напълно отворена клапата.Комутатор има...просто не е в електрониката а попринцип захванат на бубината...Температурния датчик е отпред не отзад и са 2 единия е с 2кабела (на електрониката) другия с 1 за температура на таблото да ти показва...

Замери си датчиците:
Колянов вал - мериш на 1во и 2ро краче трябва да ти показва стоиности от 400 до 800ома
Температурния - при 0градуса от 4800 до 6600ома,при 20градуса от 2200 до 2800ома,при 40градуса 1000-1400ома и при 80градуса 300-400ома

Дюзите ти как са чистени ли са скоро може да ги провериш и дали не пикаят и дебитомера може да пробваш на някое друго ХЕ дали ще работи...
Мнението беше редактирано от BaMnuPa: 16 юли 2010 - 08:41
Отговори

Ma3yTa снимка Ma3yTa 16 юли 2010 - 12:44

Проблема е решен! Отговора - скъсан кабел на температурния датчик за компа. Както колегата BaMnuPa е написал намира се под термостата, с двоен куплунг, два кабела - кафяв и кафяв с червено май беше другия. След като закачих кабела на обувката запали, подави се 4-5 минути докато изкара всичкото бензин, след което си изчисти звука и никакви грижи. Голямо благодаря на всички отзовали се! BaMnuPa и vectra_rules имате по бира от мен благодаря много!!!
Колега, Racinga, щом си проверил дебитомера виж тпс-а както е описал Вампира и задължително мини през температурния датчик, че от такова малко и лесно нещо на мен ми побеля главата. Пиши до къде си я докарал.
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 16 юли 2010 - 20:49

Колега, не само на теб това :newsm05_41: парче пластмаса с малко метал вътре за 15лв ти е видяло сметката. Оказва се ,че за мотроник 2.5 температурния датчик си е като малък Господ. Ако щеш вярвай провали сме да палим без него - въртя ключа и все едно нямам комп... Едва ли точно на теб трябва да ти обяснявам колко нерви съм скъсал заради него... И все пак радвам се ,че съм бил полезен и колата вече върви добре (а повярвай ми знам каква е разлликата!). За бирата все нещо ще се измисли :mhihi:
Поздрави!! :newsm05_41:
Отговори

adochev снимка adochev 26 декември 2010 - 19:36

Здравейте, прочетох какво сте писали и искам да споделя за проблем с моята vectra c20xe, ot niakolko dena niama palene tazi kola, няма ток към свещите, като дам на контакт и chek лампата на инжекциона не винаги свети или святка със закъснение.Къде да търся проблема, ше съм много благодарен
Отговори

Тихомир снимка Тихомир 26 декември 2010 - 22:40

 Racinga, на 15 Jul 2010, 23:45, каза:

ами сега намирам една разлика че твоята не пали а моята пали и поддържа перфектни обороти обаче като и дам гас колата се дави бучи една такава и в един момент се наема и аиде пак забива и имам някъв проблем с инсталацията на помпата ако някои има схема или нещо такова ще съм мнооо благодарен

Колега извинявам се,че ти пиша в темата но и аз имам същия проблем с ц16нз смених 99% от всички датчици по двигателя но проблема си остана поддържа перфектни обороти на празен ход обаче като и дам гас колата се дави бучи и в един момент се наема и аиде пак забива
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg