Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ремонт на двигател Y20DTH

stoian_r снимка stoian_r 04 юни 2014 - 22:20

здравеите колеги една моя позабравена тема .правих си ремонт на мотора преди две години и излезе свят пари и се с4упи след известно време и бях се отказал от колата и я заклю4их в един склад и така година и половина.всеки ден я гледах е реших да си направя отново .намерих друг мотор само4е е 82 к.с.сега въпроса ме дали ще върви както трябва.ще слагаме моята помпа и моите дюзи .дали ще върви с дюзите на 82к,с нормално с моята помпа на 101к,с. или няма ако някои е пробвал да каже.или да си ги сложа комплект.да не давам пари за о пръстените.и друг въпрос дали ще изтраят буталата на по голямата турбина. моля за помощ.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 юни 2014 - 06:42

Мотора е същия разликата е софтуерна,кулер,дюзи,турбина прехвърляи от твоя.
Отговори

Dimas снимка Dimas 05 юни 2014 - 15:24

Колата с какъв мотор е последно? Гледам, че си писал, че е DTH, а в профила ти пише DTL.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 05 юни 2014 - 20:31

не е само разликата в софтуера и турбина дюзи помпа.разли4ни са горивните камери на буталата това ме притеснява дали ще издържат на турбото.моят си е100к.с а този е 82кс.мисля първо да пробвам само помпа и малките дюзи да видим колко ще върви ако трябва ще и пуснем пове4ко нафта да може да развърта турбото.ако неможе ще сложа моите дюзи.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 юни 2014 - 08:02

Е то колега ако не издържи на 100 к.с. как изкарват от този мотор 120. Има няколко теми за тунинг на този мотор. Поздрави!
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 юни 2014 - 20:57

 stoian_r, на 05 юни 2014 - 20:31, каза:



Колега, нещо бъркаш. Нарочно те попитах, с кой мотор си последно. Ако на DTL сложиш турбо от и кулер от DTH без ремап няма да имаш ама никакви проблеми. Аз съм така в момента. Дюзи и от 2.2 да сложиш няма да имаш ядове. Важното е помпата да ги "храни". Не съм сигурен екуто и помпата как ще се разберат, защото знам, че има разлика в помпите м/у конкретно X20DTL и Y20DTH. Ако втория е с PSG16, то тогава конверсията ще е по-различна. Даже не съм сигурен дали ще стане. Най-добре е да набодеш целия мотор барабар с екуто и помпата (ако ги има). Другия вариант е да си търсиш същия мотор, като твоя, като тогава всичко останало ще успееш да си "пренесеш" успешно.

В тия мотори има известен ресурс, така че не чакай да имаш проблеми с буталата при 100к.с. В нета има достатъчно инфо за турбините, помпата и карантиите. Даже във форума има доста послезна информация.
Мнението беше редактирано от Dimas: 06 юни 2014 - 20:58
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 06 юни 2014 - 23:28

не е проблем какво е писано в профила .мотора ми е y20dth.и два пъти 4упи мотор .не съм жалил средства да стане .ама късмет искам да я направя си върви и дори да я продам някои да види хубаво от нея .не ремонти.ина4е ще си сложа пак неината си турбина (101к.с)досега беше голямата от 125к.с.и добър 4ип.ама мотора не издържа.е тои си върви има като загрее му примига лампата на маслото.а смяната и направо си колкото колата ве4е го играх това хоро.и продължавам.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 07 юни 2014 - 09:19

И какво точно си му правил на този мотор, че и два пъти(ако не е тайна разбира се)?
Отговори

Dimas снимка Dimas 07 юни 2014 - 09:52

Аз на мойта и навъртях над 80 000 и досега не писнала, а е на доста, като цяло. Какво си ремонтирал досега? Кога сложи голямата турбина и чип?
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 08 юни 2014 - 14:07

първия път и смених основни и биелни лагери .5в40масло фукс това масло не издържа на напъна взе да и мига лампата на маслото.после стана ясно 4е мотора е за отваряне.маслената помпа на този мотор се сваля като се свали мотора .после главата шлаиф нови клапани за по сигурно нови болтове друг вал нова м.помпа за 800 лви като се хванеш на хорото няма спиране то не бяха семеринги гарнитури уж за по хубаво.и накрая ефекта 6000км и мотора аут
Отговори

Dimas снимка Dimas 08 юни 2014 - 19:07

Като гледам, какви пари си набил ми намирисва на сакат "майстор". Каквото и да решиш смени сервиза.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 юни 2014 - 19:29

Можеш ли да обясниш как контролираш турбината с променлива геометрия защото по писането разбирам че си с турбина от 2,2 за мен лошото управление на турбината води ди чупене на мотора правихте ли дино какво показа като коне и върт. момент. По чужди саитове пишат че ДТХ кара до 200коня без дертове.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 08 юни 2014 - 22:50

мотора си върви просто му свети лапата на маслото .аз ли4но съм врътнал 160000км .не беше на много км. аз си я купих от австрия от 4овек .просто явно имат този проблем знам доста коли стози проблем.трудно може да хване каде е не от маистора .мисля 4е имат проблем с блока.и помпата (маслената)е скапана и е на такова място.сега ще разглобя стария мотор да видя какво станало.не от турбината в шишков дизел ми е слагана и там ми преработен компа.там сменят софтуера и слагат тяхна разработка.
Отговори

2.2dtr снимка 2.2dtr 09 юни 2014 - 08:27

Коелга,свали масленното тяло (маслоохладителя)и огледай двете клапанчета дали нямат боклучета.Може и там да ти се крие проблема,все пак те регулират налягането на маслото.
Отговори

Dimas снимка Dimas 09 юни 2014 - 15:10

 stoian_r, на 08 юни 2014 - 22:50, каза:



Сигурен ли си в чипа и способностите на сервиза? Чета доста противоречиви мнения особено за начина, по който "чипосват". Направо си ми намирисва на готови карти от нета.

А за проблема с маслената помпа... до сега не съм чувал някои с тоя мотор да има такъв проблем, какво остава за "ахилес".

Успех с ремонта!
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 09 юни 2014 - 22:49

проблем с клапаните на маслената помпа неможе да има .ако помпата е прекарала нещо тя просто е свършила.а относно сервиза няма проблем колата върви без проблем и то доста за опел .просто нещо става вътре средния основен лагер му из4езва покритието и оттам по4ва да губи налягане.ама и вала веднага полу4ава минимално изкривяване.а за това дали е ахилесова пета ,е,просто много малко хора си карат колите интензивно всеки ден .този мотор загрява бавно от вкъши до работа този проблем несе вижда .трябва да е хубаво загрял.ама каквото стане ве4е ми омръзна да се раправям с нея в4ера я изкарах от склада седя цял ден пред сервиза и някои и изкърти антена и взеха огледалата.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 10 юни 2014 - 06:03

А леглото на проблемният лагер в блока мерите ли го в какво състояние е има ли следи от превъртял лагер предполагам че всички пети са белязани и ги монтирате обратно на местата им.
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 юни 2014 - 20:43

Колега, пускай я на части и да те спасяваме от нея. Друго решение в твоя случая не виждам.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 10 юни 2014 - 22:39

ве4е и купих друг мотор и следва слагане.и тогава ще видя какво ще я правя.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 03 септември 2014 - 23:19

ве4е ми е сложен мотора. от мен с помоща на мотокар.малко е тромава защото е с дюзите от82 коня.ина4е мотора работи добре пали а пак каквото стане за една седмица му врътнах 2000км.колкото изкара.успех на вси4ки колеги .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg