Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

проблем с мощността на вектра Б

Desso снимка Desso 17 февруари 2009 - 22:27

Здравейте колеги,

от няколко дни съм потресен от случващото се с колата ми(вектра б дизел 2.0 дтх 101 кс), а именно загуба на мощност. Преди като натиснех педала на газта ускоряваше много добре, а сега не е така. Имам чувството, че турбото не може да се развърти както трябва. Дори на свободна като форсирам двигателя не може да мине 4000 оборота, сякаш е ограничен, а като карам градско ми се струва, че турбото не работи изобщо или ако работи то е само в много ниски обороти и ми светва оранжевата лампичка на таблото. Моля Ви споделете мнение или личен опит, из форума се пише за вакуми, за клапи и тн... благодаря предварително!
Отговори

lpp71 снимка lpp71 17 февруари 2009 - 22:33

иди на диагностика и виш каква грешка ще покаже елкона тогава ще можем да коментираме
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 18 февруари 2009 - 10:33

Ами до 4000 оборота развъртане и светеща лампа на таблото говори едно: Влиза в авариен режим! Виж причината вече е друг въпрос... но наистина направи една диагностика, защото причините може да са мнооого. Често на тези двигатели проблем е ЕГР-а, но може да са още много неща, като ГНП, турбина, но не бързай да се стряскаш, може да е нещо супер елементарно, примерно вакум клапан, някоя тръбичка за вакума и тогава решението на проблема е за 10 минути! Успех
Отговори

Марто снимка Марто 18 февруари 2009 - 11:39

Какви 4000 оборота и дизел, Моята повече от 3700 не помня да съм я вкарвал , а не виждам и смисъл, защото започва да тъпче.
Щом светва чек-а трябва да се закачи да си каже болката!
Отговори

Desso снимка Desso 18 февруари 2009 - 16:19

ще отида в събота да и направя диагностика и се надявам да е нещо минимално и евтино
Отговори

jorkata снимка jorkata 18 февруари 2009 - 19:23

катализатор имаш ли, да не се е задръстил
Отговори

Desso снимка Desso 19 февруари 2009 - 01:58

имам катализатор проверих го не се е задръстил сякаш,струва ми се че едни пластмасови джунджуриики занимаващи се с вакума са здали багажа, мисля че са 3 на брой, 2 до казанчето за течност за чистачките и едно от ляво близо.до въздушния филтър,след прочетеното във форума заподозряните са това,едното струва около 50 лв, по последни проучвания,тайно ми се иска да мина почти без пари, но не се знае може и тва турбо да се е изпляскало,еба ли му майката и аз, вече няколко дни ходя като болен "благодарение" на тази кола...
Отговори

VENCI-GSI снимка VENCI-GSI 19 февруари 2009 - 06:34

Здрасти,колега!И при мен имаше същите проблеми ,след миене на двг!Беше се извадил някакъв маркуч за вакум до колкото си спомням сложихме го и всичко се оправи!Прегледай добре за извадени,скъсани или напукани маркучи!
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 19 февруари 2009 - 14:31

При размяна на въпросните вакумни регулатори се променя поведението на колата размени ги и пиши какво става
Отговори

lpp71 снимка lpp71 19 февруари 2009 - 23:56

колега и моита кочинка правеше така и накрая се оказа че ваком помпата е сдала гетите и я смених жсичко си диде на мястото но се наложи да истрия грешките от компа зада заработи всичко нормално помпата на моргата е около 60-100лв
Отговори

Desso снимка Desso 20 февруари 2009 - 01:35

 Lazarov, на 19 Feb 2009, 02:31 PM, каза:

При размяна на въпросните вакумни регулатори се променя поведението на колата размени ги и пиши какво става


това може ли да ми навлече още повече повреди колега?
Отговори

Desso снимка Desso 25 февруари 2009 - 16:42

 lpp71, на 19 Feb 2009, 11:56 PM, каза:

колега и моита кочинка правеше така и накрая се оказа че ваком помпата е сдала гетите и я смених жсичко си диде на мястото но се наложи да истрия грешките от компа зада заработи всичко нормално помпата на моргата е около 60-100лв


А тази вакум помпа къде се намира и как разбра, че от нея е проблема?
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 25 февруари 2009 - 20:39

здравей,аз имам по слабия мотор 82кс.при мен имаше проблем с един датцик след въздушния филтър,не ми работеше турбината даже
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 26 февруари 2009 - 17:27

При размяна на въпросните вакумни регулатори няма да доведе до повреда , а до промяна в поведението на колата и грешката която индикира ще се промени , между другото третият регулатор има отношение към турбото но той се намира в лявата страна на коша
Отговори

Desso снимка Desso 26 февруари 2009 - 21:34

 Lazarov, на 26 Feb 2009, 05:27 PM, каза:

При размяна на въпросните вакумни регулатори няма да доведе до повреда , а до промяна в поведението на колата и грешката която индикира ще се промени , между другото третият регулатор има отношение към турбото но той се намира в лявата страна на коша


ще пробвам да ги разменя и ще пиша какво става, планувам през уикенда да направя една компютърна диагностика, може пук там да се види какъв е проблема...
Отговори

overkill снимка overkill 27 февруари 2009 - 18:23

ще пробвам да ги разменя и ще пиша какво става, планувам през уикенда да направя една компютърна диагностика, може пук там да се види какъв е проблема...
[/quote]
E то с това е трябвало да почнеш да си направиш една диагностика да видеш за кво иде реч по колата ти и тогава да почнеш да решаваш проблема вече като е конкретизиран :icon_wink2:
Пожелавам ти успех и да си оправиш колицата :icon_smile2:
Поздрави!!!
Отговори

Desso снимка Desso 28 февруари 2009 - 19:12

След като пробвах на няколко места да направя диагностика, установих че в събота преди 3 ти март на никой не му се работи, тоест където и да отидех за комп диагностика сервизите не работеха, но добрите новини са че в едно малко сервизче без компютри и тн един майстор разбиращ от турбо ми погледна колата и за 5 мин ми я направи, оказа се че вакумът не бил достатъчен за да ми се вклучва турбото, направи го и сега машината е с "реактивен двигател", благодаря на всички колеги за съветите и безаварийно пилотиране... поздрави
Отговори

bojo06 снимка bojo06 28 февруари 2009 - 20:58

 baidimitar, на 18 Feb 2009, 10:33 AM, каза:

Ами до 4000 оборота развъртане и светеща лампа на таблото говори едно: Влиза в авариен режим! Виж причината вече е друг въпрос... но наистина направи една диагностика, защото причините може да са мнооого. Често на тези двигатели проблем е ЕГР-а, но може да са още много неща, като ГНП, турбина, но не бързай да се стряскаш, може да е нещо супер елементарно, примерно вакум клапан, някоя тръбичка за вакума и тогава решението на проблема е за 10 минути! Успех

Колегата го е споделил! Но друго си е да пипне някой "супер майстор" :icon_wink2:
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 03 март 2009 - 19:07

А забеляза ли точно кое е бутнал за да оправи вакуума?Защото и аз имам същия проблем само че със Астра G и сменях там маркучета на вакуумрегулатора и пак същата работа.Ако си спомняш какво е бутнал моля те кажи.Благодаря ти предварително
Отговори

Desso снимка Desso 04 март 2009 - 12:22

 Dracula1, на 03 Mar 2009, 07:07 PM, каза:

А забеляза ли точно кое е бутнал за да оправи вакуума?Защото и аз имам същия проблем само че със Астра G и сменях там маркучета на вакуумрегулатора и пак същата работа.Ако си спомняш какво е бутнал моля те кажи.Благодаря ти предварително


ми нямаше как да видя защото в този момент бях в колата и подавах газ за да разберем кога има и кога няма турбо, но това което видях беше че махна сивия кожух на турбото, и барникаше зад него, често проблеми правят и едни вакумчета които се намират в левия и десния край на коша отпред, провери ги и тях, може и някоя букса да се е окислила, ако имаш др въпрос пиши, поздрави...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg