Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Опел Омега Б 2.0 16V

chibo снимка chibo 30 октомври 2019 - 15:30

Здравейте,

Наскоро за добро или лошо си купих Опел Омега Б 2.0 16В за 1200 лв с газова и малко ръжда.
До тук съм дал 1500 лв. за окачване + 1300Лв за радиатор, съединител и др. по-малки.
В момента колата чака за ремонт на двугателя, тъй като гори масло, което според 2ма независими майтори е проблем с главата, която трябва да се свали да се отремонтира, което ще струва около 1000лв.

Въпроса ми е дали е по-добре да ремонтирам този двигател, или да си купя друг, което горе долу ще е същите пари?
Ако някой има опит с този двигател, моля да ми сподели мнението си, тъй като една реставрация на главата и смяната на гарнитурите, ще е разумно или има и части по-надълбоко в двигателя, които биха могли да ми създадат проблеми в бъдеще?

Обяснението е много лъишко, но колите не са ми сила.

Благодаря Ви предварително
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 30 октомври 2019 - 17:07

1200 + 1500 + 1300 + 1000= 5 000 лв!!!??? :unsure: Дал си 5 бона за кола на четвърт век и ще наливаш още? Защо си си го причинил? Добре си го написал, че колите не са ти сила, но поне си можел да сметнеш парите, които си хвърлил за тая Омега!
Отговори

chibo снимка chibo 30 октомври 2019 - 18:21

Благодаря за отговора,
Ами колата ми пасва по съображения които ми е трудно да обясня. Иска ми се някой, който е наясно технически с този двигател (Ecotec 2.0 16V 136hp) да ми даде мнение, кое е по-добрия избор, с оглед че новия двигател, купен 2ра употреба също може да има проблеми, а ако вложа в моя си поне ще знам че е обсужен. Въпроса ми главно е дали двигателя дава проблеми с частите му които са под главата?

Извинявам се за ниската си компетенция, вярвам че в този форум ще получа акуратни мнения.

Благодаря
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 октомври 2019 - 18:25

Ами дава като е каран твърде много може да се наложи и долу да се прави. Доста дебели суми обявяваш тук. 1000 лв за глава. 500 трябва да е с хубави части и труд макс според мен. Да кажем скъп сервиз - 600. 1500 за окачване... Какво си сменил? Може би ти трябва друг майстор. За 1200 лв криво ляво трябва да ребилднеш целия мотор с отвсякъде. Сегменти лагери глава клапани гарнитури.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 октомври 2019 - 18:38

Честно казано и на мен ми се сториха много на ангро тия цифри. Някой е стъргал с голямото стъргало.
За оТкачването, за Астра Г цялото отпред без пружините, може да стъпи на 600-650 лева. За Омегата да е малко по-скъпо, айде да е 800, ама 1500... останалото ако е труд до 1500, б@си.

За твое добро е от тук нататък да си направиш двигателя, ще знаеш кое и какво е правено. Но съм съгласен че за гореспомената цифра можеш да го направиш...

Вярно че е много стар модел, но така си решил, така си направил. Хвърлил си пари, затова със или без още 1200 .. все тая. В единия случай ще имаш ремонтиран двигател и ще караш.
Отговори

chibo снимка chibo 30 октомври 2019 - 18:45

Благодаря,

Ами по окачването съм сменил всички амортесиори + тези на предния капак, както и всички носачи( делтовидни, не съм сигурен че така се казват) + доста тампони и др. Имам бележка с всичко описано, която и гаранция за частите. Мога да я споделя ако има интерес.

Аз също клоня да си направя моя и да знам че е ОК поне за сега.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 30 октомври 2019 - 18:46

Малкото ръжда, след тази зима, а и следващите една-две години ще бъде мнооого ръжда, прагове, калници. Дори щеше да ми изпадне седалката заедно с пода, та се наложи да я карам да я кърпят отдолу. Двигателя, първо не гореше масло, после започна да гори само на дълъг път и накрая по литър на 1000 км. И така я продадох. Тук ще има да наливаш още доста пари, но сам си си го избрал.
Отговори

chibo снимка chibo 30 октомври 2019 - 18:51

Относно ръждата, понеже съм малко краен по отношение на чистота, махнах предните седалки, както и мокетите нямаше никаква ръжда по пода, но все пак запълни едни отвори, където оплътненията бяха заминали с въглеродни нишки и после запечатах с мазило специално за тоца целия под и изпрах мокетите, та сега поне от към хигиена в купети жми :) Даже сложих пътническата седалка за шофьорска, защото е почти като нова, без да издънена. Като цяло и фаровете ще сменям че не стават, поръчах си от ибей за 20лв 2фара оригинални Хелла.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 30 октомври 2019 - 19:46

 Ne6to Smisleno, на 30 октомври 2019 - 18:25, каза:

Ами дава като е каран твърде много може да се наложи и долу да се прави. Доста дебели суми обявяваш тук. 1000 лв за глава. 500 трябва да е с хубави части и труд макс според мен. Да кажем скъп сервиз - 600. 1500 за окачване... Какво си сменил? Може би ти трябва друг майстор.

За основен ремонт си е толкова, около 1000 лева, говорих с Бижо още тогава, но това не беше точна цена, а приблизителна и се отказах, не за друго а заради ръждата по купето. Иначе колегата е написал 1500 лева по окачване.... То въобще не е скъпо окачването на тази омега, както и на повечето старички опели де. :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg