Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

4 въпроса за покупка на Signum

tisho.74 снимка tisho.74 04 септември 2017 - 15:18

 procopy, на 04 септември 2017 - 15:08, каза:

Много е сложно за обяснение, но нека кажем че рационалността не е водеща при този избор и ако няма да е Signum, едва ли ще е друг Opel.

Човече, ако знаеш колко добре те разбирам точно по тоя въпрос със сигнума... :icon_wink2:
Сигнум затова се купува, а не поради рационалността му и тази на избора. :icon_wink2:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 04 септември 2017 - 19:44

 k opel e, на 04 септември 2017 - 07:36, каза:

А, газта е допълнителна язва.


Би ли обяснил защо?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 септември 2017 - 19:53

 zdravkop, на 04 септември 2017 - 19:44, каза:

Би ли обяснил защо?


Просто има хора дето си обичаме мръсния дизел, иначе си е въпрос на вкус. Ако нямаш проблем с бутилката в багажника и понякога да те тормози настройката на газовото, може да си караш без проблем и на газчица.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 04 септември 2017 - 20:10

Да, така е, както има и хора като мен, дето обожаваме газчицата и не понасяме дизелите. За година и половина и 30 000 км на газ Z22SE- просто перфектно. Безценно.
Отговори

procopy снимка procopy 05 септември 2017 - 12:13

Ок и последно, някакви съображения срещу покупка на 2.8 V6 бензин, които касаят самия агрегат?
Отговори

Auto снимка Auto 06 септември 2017 - 16:20

Мотора 2.8 V6 е с турбина и има две нива на мощност - 230 и 250 коня. Разходът му изобщо няма да ти хареса, иначе върви много добре, ако е в кондиция. Много рядък мотор, от 634 Сигнума за продан в Германия само 14 са с него, т.е. само 2%. Трудно ще намериш такъв, който да е безпроблемен, като цени са 5000-8000 евро, ако турбината е за рециклиране и трябва да се прави обслужване или ремонт на мотора става доста скъпо.
Отговори

procopy снимка procopy 08 септември 2017 - 18:49

Ок, работата е в това, че гледам този вешестак от известно време и като изключим, че по някаква причина пича страда от някаква ценова неврастения и първо се почуди, почуди и като не я продаде за една седмица, вдигна цената с 500 лв, а днес я смъкна с 200 (още е на старата си на листинга му в cars.bg), има нещо, което ми е малко хикс - логото OPC на волана, стелките и капака на двигателя. Доколкото зная, Signum няма OPC версия, а само възможност да закупиш OPC екстериорни джиджавки, които в случая отсъстват, а капакът на двигателя и волана са елементи на Vectra (нали?). Не казвам, че няма възможност швейцарчето да е било маниаче и да ги е сменило, но такива непасващи елементи обикновено ми вдигат червен флаг. Та преди изобщо да се обадя и да му поискам VIN-а, вижда ли някой на ниво снимки нещо, което трябва да ме откаже още веднага?

п.с. разхода не ме отказва, в момента алфата ми гори 17 градско в добър ден, преди това беемвето ми е стигало и до 21, та съм пообръгнал...

п.п.с. за да е още по-неврастенично положението, гледам че днес (на следващия ден) цената е смъкната с още 301 лв...
Мнението беше редактирано от procopy: 09 септември 2017 - 21:44
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2017 - 19:33

На първо четене предната броня е с различен цвят- удар отпред (то такава кола къде да я удари човек...). След такъв удар възглавниците са гръмнали, следва нов бег за шофьора, в случая може би с цял волан, или само долната капачка? Като тази моя версия се потвърждава от топката на лоста на скоростите- ако е поръчан опц интериорен пакет лоста нямаше да е този обикновения. Външен опц пакет не виждам на тая кола, няма и следи от такъв.
И да, при сигнум нямаше опц, само интериорен пакет. Май имаше и външен като опция, ама не съм на 100%.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2017 - 20:31
Отговори

procopy снимка procopy 21 септември 2017 - 10:32

Между другото, за куриоза, днес е осмата смяна на цената на мепесето... този път с 250 лв нагоре...
Отговори

procopy снимка procopy 25 септември 2017 - 17:21

Колеги, пак съм аз, този път вече наистина последен въпрос по темата с трилитровия дизел. Z30DT проблемен ли е като Y, демек ако Y е no-no покупка, Z на близо 300 хиляди как се класира?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 септември 2017 - 17:31

 procopy, на 25 септември 2017 - 17:21, каза:

Колеги, пак съм аз, този път вече наистина последен въпрос по темата с трилитровия дизел. Z30DT проблемен ли е като Y, демек ако Y е no-no покупка, Z на близо 300 хиляди как се класира?

Накратко- не се занимавай, независимо от мястото в класацията. Вземи си 1.9 на 150, чипосай си го качествено и си подсвирквай.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 септември 2017 - 17:33
Отговори

procopy снимка procopy 17 октомври 2017 - 10:30

След месец и половина, работата завърши с покупка.

Публикувано изображение

Две неща:

1) откъде да купя читави секрети и какъв им е размера, че тия осемнайски OPC не ми се дават;

2) като отидох в SDI да правя каско, от лев инс и булстрад ми дадоха оценка 5800 и с хиляда кандърми лев инс я докара до 6500, което сигурно за средностатистически сигнум е в реда на нещата, но не и в случая. препоръки за застрахователна компания, която ще го оцени на поне 8 и няма да създава ядове при евентуални щети?
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 17 октомври 2017 - 11:11

Честита да ти е новата придобивка, качи още някоя снимка да видиме 6така :) Иначе за каско ходи до Армеец, аз съм там на 7600 почти без пазарлъци. Доволен съм от към щети и плащания.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 октомври 2017 - 11:35

Много е готин сигнума. Това ми е една от мечтаните колици с тоя мотор. Да, не е практичният избор, а по- скоро избора на сърцето;-) Със здраве и безаварийно и много удоволствие да носи;-)
Секретите- аз купувам от едно място, което е срещу фантастикото на Черни Връх над околовръстното. Имат магазин за гуми и немалък сервиз. От три неща съм доволен там- от качеството на секретните болтове, от реглажа на преден и заден мост и от кафето. Друго не съм и ползвал.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 октомври 2017 - 11:39
Отговори

procopy снимка procopy 17 октомври 2017 - 11:55

Знам го тоя център, ще отида да видя какво ще ми предложат, благодаря.
Отговори

procopy снимка procopy 17 октомври 2017 - 12:24

 Dechkko, на 17 октомври 2017 - 11:11, каза:

Честита да ти е новата придобивка, качи още някоя снимка да видиме 6така :)


Тия дни ще си взема DSLR-а и ще направя фотосесия как си требе :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 октомври 2017 - 14:49

Мога да ти услужа с моя;-)
Отговори

procopy снимка procopy 18 октомври 2017 - 09:03

Имам едни стари съветски 50мм обективи на м42 ринг - Индустар и Зенит, дето правят целия пиниз, затова е тоя зор ;) Ако не ми ги даде екс жената, че останаха при нея при развода, ще имам предвид любезното ти предложение, благодаря за което :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 октомври 2017 - 10:00

 procopy, на 18 октомври 2017 - 09:03, каза:

Имам едни стари съветски 50мм обективи на м42 ринг - Индустар и Зенит, дето правят целия пиниз, затова е тоя зор ;) Ако не ми ги даде екс жената, че останаха при нея при развода, ще имам предвид любезното ти предложение, благодаря за което :)

Нямаш грижи, само кажи. Не, че имам нещо кой знае какво, ама става :icon_wink2:
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 октомври 2017 - 16:05

Честита покупка.

Болтове ти трябват 12х1.5, купи си от ОЛХ на McGard, мога да ти намеря от кой купих моите. Струват около 65лв... Не си купувай българските на Стефан Стефанов или там както се казваше фирмата. Само ядове с тях...

Повечето компании намалиха оценката, ащото сметнаха, че е по-изгодно да вземат по-малко пари при по-ниска оценка, но при тотал или кражба да изплащат по-малко.

Направи си тема в колите на потрвбителите!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg