Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Монтиране на бутон за TC/ESP

Desislav 18Xe снимка Desislav 18Xe 02 май 2011 - 10:39

Искам да попитам колегата Spacewalker или който може да ми отговори..Защото spacewalker каза,че 31 пин е с EPS а 25 без,но в astraownersclub казват обратното Traction control only – use Pin 31 or Traction control and EPS – use in 25 ТА кое е вярното в случая,аз до колкото знам моята има и 2те.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 02 май 2011 - 18:09

 Desislav 18Xe, на 02 май 2011 - 10:39, каза:

Искам да попитам колегата Spacewalker или който може да ми отговори..Защото spacewalker каза,че 31 пин е с EPS а 25 без,но в astraownersclub казват обратното Traction control only – use Pin 31 or Traction control and EPS – use in 25 ТА кое е вярното в случая,аз до колкото знам моята има и 2те.

Има някаква разлика в зависимост от годините май...че аз като гледах преди в датата имаше и 2-та варианта.
Отговори

Simon4o_Berton4o снимка Simon4o_Berton4o 27 май 2011 - 19:30

TC бутон и кабелче до пина , това ли е цялата философия с 2 думи ?
Мнението беше редактирано от Simon4o_Berton4o: 28 май 2011 - 20:17
Отговори

Desislav 18Xe снимка Desislav 18Xe 01 юни 2011 - 14:04

Колега,аз вече го направих и не е трудно изобщо,само си купи бутон и за по-лесно оригинални кабели от Англия за TC и всичко е Plug and Play :)
Отговори

Simon4o_Berton4o снимка Simon4o_Berton4o 22 юни 2011 - 17:43

 Desislav 18Xe, на 01 юни 2011 - 14:04, каза:

Колега,аз вече го направих и не е трудно изобщо,само си купи бутон и за по-лесно оригинални кабели от Англия за TC и всичко е Plug and Play :)

Имам познат , много добър жичкаджия , той ми прокара кабела , направи ми пина , който аз нямах на съответното място и сега като натисна копчето ми светка само триъгалника и ми изключва блокажа . Незнам обаче сега дали ако я поднеса с ръчна няма да се пусне тракщъна ? Преди както тръгне да се занася , веднага се изправяше сама , сега като го изключа дали пак ще ме вкарва в пътя ?

А човека , който ми прокара инсталацията е точен и си разбира от работата , ако някой иска може да му прокара и на него , не взима скъпо за около 30 лв ще направи всичко . При мен за 1дин - 2 часа беше готов , защото има разглабяне докато се стигне до компа на ABS-а и после сам прави пин , защото на тази дупка няма .
Отговори

Geca7a снимка Geca7a 10 юли 2011 - 23:56

Колеги с цел да се повтарям или да звучи глупаво просто искам да попитам за да ми е ясно-моята кола е и с двете ТК/ЕСП(не мога да въртя гуми и в завоите ако тръгне да заминава колата извън пътя се стабилизира)..така вземам от блока на АБС-а пин31,кабелче и го сварзвам на копчето,а от погрева на седалките вземам маса и закачам на копчето така ли е???(взех си копче от Ебеи което е с 3 извода и нищо странно няма в това,единия е общ а другите два са в зависимост как ще баде бутона-нормално отворен или нормално затворен :) Другото което е при изклучване на тези екстри АБС-а исклучва ли се?Като цяло не ми е ясна цялата схема както казва колегата:
"""Създаването на инсталация за бутона е елементарна работа, даже прекарането е по-времеемко. Щом имаш подгрев на седалките - взимаш си маса от кабелите на бутоните и я вкарваш в бутона. После теглиш един кабел до контролера на АБС-а - връзваш на съответния крак /в зависимост от това какво има колата ТЦ или ЕСП/, както го е описал space walker. """
Еми аз имам и двете и как ще взема маса от тия бутони като там се прекасва плюса на подгрева??
благодаря ви предварително :love_opel:
Мнението беше редактирано от Geca7a: 11 юли 2011 - 00:18
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 11 юли 2011 - 08:50

За пореден път - кабелите са:
1.Кабел към куплунга на АБС-а 31-ви пин
2.Маса - може да се върже към купето, към масата на подгрева, към масата на запалката
3.Осветление на бутона - от подгрева или от запалката
Отговори

Geca7a снимка Geca7a 11 юли 2011 - 11:26

Колеги за какво остава да бъде зелената букса при наличието на климатроник и подгрев?Благодаря ви предварително :biggrin:
Отговори

Geca7a снимка Geca7a 31 юли 2011 - 22:30

Колеги, моля Ви за бърз отговор .... имам малък проблем,не мога да разбера къде съм убъркал.Значи натискам бутона и светват триъгалника и АБС-а(за2-3сек.) и изгасват?когато задържа бутона за 2сек.светват постоянно,което означава че са изключени,но после не мога да ги включа отново.Като изгася двигателя и запаля отново не светят =>работят.Много ще сам благодарен ако има някои колега от Варна или пак да ми обясните къде съм убъркал :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :Topic-is-closed-bg:
Отговори

Geca7a снимка Geca7a 02 август 2011 - 11:12

Никои ли не може да ми помогне?Хаиде всички сте си ги сложили бутоните.... :helpsmilie:
Отговори

с Опел от вчера снимка с Опел от вчера 02 август 2011 - 13:48

колеги,а за какво е лампата TS - при контакт светва с ABS-а и после изгасват и двете
Отговори

ionko2222 снимка ionko2222 17 февруари 2012 - 22:33

здравеите. искам да попитам някой дали има схема на буксата на абс кантролера. 3 дена се опитвам да я намеря в нета но не успявам.става въпрос за зафира б 2007г. по точно трабва ми крачето от което взима импулси компа за изминалото растояние.благодаря предварително ако някой може да я качи или да ми каже къде мога да я намеря.
Отговори

Гостbio_* 18 февруари 2012 - 12:36

Малко може да съм извън темата, ама много четох, и едно не ми стана ясно - ако колата(астра г 1.6х16хел) няма Тракшън контрол и ако прекараме жица от 31пин и хфанем маса примерно от купето към копче, да разбирам ли, че вече колата става с тракшън контрол ? Извенете ме ако въпроса ми е прекалено тъп;
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 18 февруари 2012 - 15:39

С това копче,,ИЗКЛЮЧВАШ ''тракшън контрола. Няма какво да изключиш ако го нямаш.
Отговори

Гостbio_* 18 февруари 2012 - 16:07

Ясно, а при скоростния лост като махна пластмасата, там дето по дефолт на моделите с ТС стои копчето отдолу имам прекарана инсталация, 2 зелени букси и една синя мисля, че беше; Та те никва ли роля не играят ?
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 18 февруари 2012 - 16:22

Предполагам разбираш че не можеш да изключиш нещо което го няма ?Колкото до куплунга , в колата има доста куплунзи който не се използват.
Отговори

Гостmeglio_* 21 февруари 2012 - 00:54

добре доколкото разбирам ако взема една жичка и единия краи го дам на МАСА а другия го бутна в нужния пин то блокажа ще се изключи така ли ? и ако е така немога ли да сложа обикновенно копче от тези които се използват за пускане и спиране примерно на усилвателя за бас касата ?
Отговори

franky снимка franky 22 февруари 2012 - 20:52

здравейте това което се пише в темата е ако имаш тракшън как да го изключиш. това което искам да попитам е ако няма тракшън може ли да се сложи.
и ако е възможно какво е необходимо
Мнението беше редактирано от franky: 23 февруари 2012 - 09:41
Отговори

Cholev снимка Cholev 25 март 2012 - 14:47

Здравейте колеги!Карам Бертоне Z20LET и аз също искам да си направя копче за принудително изключване на тракшъна.Като гледам къде се намира бутона на другите Астри на мен там ми се намира бутона за газовата.Което ме навежда на мисълта,че когато са я поставяли тъпия италианец е сметнал,че не му трябва.Въпроса ми е,ако всичко отдолу си стой... само копче ли трябва да си взема или трябва да направя цялата процедура както е описана в предишните страници на темата.
Отговори

Гостdjangel_* 05 юли 2012 - 01:34

 SpaceWalker, на 21 септември 2009 - 09:57, каза:

Така... процедурата е елементарна.
Малко повече сръчност и 1 час работа и си готов.
Какво ти трябва:
- копче за ТС
- букса за ТС
- 3 метра многожилен 1кв кабел
- термошлаух
- изолирбанд

На коли с ESP е на 31ви пин от ABSa, на коли без е на 25ти.
Това е!
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg