Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Opel corsa 1,2 vs. 1,4

ГостMariya_* 30 юни 2015 - 17:42

Здравейте,
вече твърдо реших да си взимам Opel corsa след 2001. Трябва ми икономична кола предимно за извънградско. Ще й сложа и газов инжекцион (Предварително искам да кажа, че не искам предложения за дизел, досега имах дизел! Искам само съвет коя от двете!). Само че не мога да реша 1,2 или 1,4. Четох, че 1,2 ще се мъчи. Аз карам градско с 60 и извънградско с 80/90. Според вас коя ще е по-доброят избор за 20км извънградско и 5км градско, 50км на ден. Благодаря предварително за отговорите :)
Отговори

vladigbg снимка vladigbg 30 юни 2015 - 18:04

 Mariya, на 30 юни 2015 - 17:42, каза:

Здравейте,
вече твърдо реших да си взимам Opel corsa след 2001. Трябва ми икономична кола предимно за извънградско. Ще й сложа и газов инжекцион (Предварително искам да кажа, че не искам предложения за дизел, досега имах дизел! Искам само съвет коя от двете!). Само че не мога да реша 1,2 или 1,4. Четох, че 1,2 ще се мъчи. Аз карам градско с 60 и извънградско с 80/90. Според вас коя ще е по-доброят избор за 20км извънградско и 5км градско, 50км на ден. Благодаря предварително за отговорите :)


По запазената. При положение че шофираш изключително спокойно, въобще няма да правиш разлика дали караш 1.2 или 1.4. По презумция 1.4 би било по-добре, но ако намериш добро и запазено 1.2, скачай без да мислиш. За рискови изпреварвания ( мисля такива не правиш) или за бързо изнасяне от кръстовище разликата не е осезаема.
Отговори

ГостMariya_* 30 юни 2015 - 18:33

А ако тръгнем на дълъг път с повечко багаж, пак ли 1.2 ще се справи?
Отговори

gramis снимка gramis 30 юни 2015 - 19:09

За мен лично 1,4 е по добрия избор,но малко по скъп за първоначално обслужване (ремъци и ролки,1.2 е с верига) но всичко е на късмет зависи на каква ще попаднете!
поздрави и късмет!
Отговори

sathv снимка sathv 30 юни 2015 - 20:21

Само, че на тези корси 1.2 в голям процент от случаите са за смяна на верига. Те за туй ги разкарват. А цената е ... Просто веригата кара 80000 километра. Личен опит. Отделно това е градска кола. Икономията е в градско шофиране. Извън града разхода на повечето автомобили е приблизително еднакъв. Той зависи основно от челното съпротивление с въздушния поток и по малко от теглото, размера на гумите и т.н. Скоростната кутия също е проектирана за градско каране.
Отговори

ГостMariya_* 03 юли 2015 - 18:56

Благодаря за мненията. За жалост се предлагат почти само 1.2, 1.4 две видях и не ги биваше.
Отговори

sathv снимка sathv 03 юли 2015 - 20:09

Oсновно се предлагат 1.0 и 1.2 двигатели. Това са най евтините и икономични двигатели за градска кола. Затова и на времето тези корси са били най-купувани. То и сега е така с новите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg