Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Глобите на КАТ

iavorianev снимка iavorianev 24 юли 2008 - 18:44

 bugatti, на Jul 24 2008, 03:34 PM, каза:

Колко точки и кеш взимат за минаване на червено?

Може да минеш и с глоба по фиш която се плаща на място-50 лв и не се отнемат контролни точки
Отговори

bugatti снимка bugatti 24 юли 2008 - 20:03

Тези боклуци днес ме натовариха набързо.....
накратко:
чакам си за ляв завой навлязъл в кръстовището на зелено и изчаквам тези, които минават направо ииии ето палката 40 мин. разправии и си тръгнах с акт....мене ме боли к*ра, точки си имам а и лесно могат да се възстановят в днешно време и пари да си платя глобата имам, ма много се изнервям, защото нямаше причина да ми пишат акт, а днешната случка за пореден път ми доказа колко е ниско интелектуалното ниво на средно статистическия катаджия(пазач), защото за мен те не са нищо повече от едни пазачи-просяци ...

бтв: утре мисля да обжалвам не за друго, ами защото съм си в пълното право, има ли някакви тънкости в писането на възражение за това нарушение?
Отговори

sauber снимка sauber 24 юли 2008 - 20:12

 bugatti, на Jul 24 2008, 09:03 PM, каза:

бтв: утре мисля да обжалвам не за друго, ами защото съм си в пълното право, има ли някакви тънкости в писането на възражение за това нарушение?


Ми аз бих написъл това :

Навлязох в кръстовището на жълт светофар, защото прецених, че поради мократа настилка, нямаше да успея да спра без да съсздам опасност за другите очастници в движението !
Отговори

borro снимка borro 24 юли 2008 - 20:55

 bugatti, на Jul 24 2008, 08:03 PM, каза:

чакам си за ляв завой навлязъл в кръстовището на зелено и изчаквам тези, които минават направо



 sauber, на Jul 24 2008, 08:12 PM, каза:

Ми аз бих написъл това :

Навлязох в кръстовището на жълт светофар, защото прецених, че поради мократа настилка, нямаше да успея да спра без да съсздам опасност за другите очастници в движението !


Май е казал, че е спрял в самото кръстовище.

Според мен може да те врътнат с тезата, че е трябвало да предвидиш натовареността в участъка и неправилното навлизане в кръстовището е неправомерно.

:thd:
Отговори

bugatti снимка bugatti 24 юли 2008 - 21:13

Добре де....как ще направя ляв завой ако не се изнеса в средата на кръстовището когато на светофара няма отделна секция, която да осигури предимство с отделен зелен сигнал на левия завой. Утре ще напиша и всички останали не съобразени неща от полицая, като това че ме спря в самото кръстовище и това че си позволяваше да повишава тон, също няма да спестя факта че една кола мина на червено пред нас и той я посочи за пример(че аз съм бил минал така) и колегата му както и той не спряха нарушителя, но уви след дъжд качулка....
Отговори

Urgan снимка Urgan 13 август 2008 - 11:29

Малко по горе някъде беше писано каква е глобата за ПТП е за жалост и на мен ми се случи подобно нещо и ме натовариха с 100 лв акт и 10 контролни точки. Каква всъщност е системата на един му взимат точки на друг не. И друго нещо да попитам във връзка с това, след като ми взеха талона акта ми изтече излезе и наказателното постановление но не съм си го платил още. При една проверка ако представя наказателно постановление взесто талон (защото само това имам сега) какъв ще е ефекта от това. Сигурен съм ще се изкара като нарушение но ще се отнемат ли точки каква ще е глобата и тн, никъде не срещнах подобно нещо в закона. Ако няко може да сподели по темата ще е много добре.
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 13 август 2008 - 11:41

 Urgan, на Aug 13 2008, 12:29 PM, каза:

Малко по горе някъде беше писано каква е глобата за ПТП е за жалост и на мен ми се случи подобно нещо и ме натовариха с 100 лв акт и 10 контролни точки. Каква всъщност е системата на един му взимат точки на друг не. И друго нещо да попитам във връзка с това, след като ми взеха талона акта ми изтече излезе и наказателното постановление но не съм си го платил още. При една проверка ако представя наказателно постановление взесто талон (защото само това имам сега) какъв ще е ефекта от това. Сигурен съм ще се изкара като нарушение но ще се отнемат ли точки каква ще е глобата и тн, никъде не срещнах подобно нещо в закона. Ако няко може да сподели по темата ще е много добре.


Значи колега аз ще се опитам да ти отговоря,и аз като теб миналата година септември месец нацепих едно ситруенче отзад,лекичко беше,господата катаджии доидооха(междо другото като дойдоха огледаха,дадаха ни да пишем обяснения и ни казаха че отиват да заредят с гориво и ни показаха 4 туби отзад в багажника) та като се върнаха от раз ми викат неспазване на дистанцията и дъра дъра...в краина сметка единия ми обясни че има члена по които може да ми пише нарушението...мисля че е с оглед на щетите ма може и по симпатия да е (даже има и 3ти вид такова наказание) демек като натресеш някой от зад заради неспазване на дистанция...1во какъвто е твоя случай - от 100 до 200лв + 10 точки.. 2ро като моя 100-200 лв без точки , и 3ти -20 кинта и без точки (една приятелка с Астра Х събра задната броня на тойота корола обаче сиг защото е момиченце акта и беше 20 кинта и без точки,ама така и го бяха съставили полицаите...) като ти вземат талона и ти изтече акта а не ти е излязло наказателното постановление отиваш и го презаверяваш аз моето 2 пъти съм си го презаверявал в София,като съм чакал общо не повече от 5 мин общи,защото ако не го презавериш и ти изтече все едно нямаш правоспособност да караш,демек наказанието трябва да е все едно нямаш правоспособност да караш кола.. в твоя случай може да караш с постановлението мисля че беше 20 работни дни или 1 месец,може да бъркам н о с малко...

П.С. Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:
1. който управлява моторно превозно средство, след като е лишен от това право по съдебен или административен ред;
Отговори

Urgan снимка Urgan 13 август 2008 - 12:11

Добре талона не е ли документ по който ти се отнемат точки и се взима като доказателство за направено нарушение. А документа за правоспособност е съвсем друго нещо. Имам един приятел си кара с акта от 6 месеца и му е изтекъл дори. Може и да греша все пак...питам защото ще ми се наложи да прекарам една кола другата седмица от бояна до другия край на София, а не съм си платил акта още ...100 лв хич не ми се прежалват ама май ще се наложи. Ма ако наистина е така както казваш глобата е доста голяма за един тъп талон.
Благодарско за изчерпателния коментар :dance:
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 13 август 2008 - 12:23

 Urgan, на Aug 13 2008, 01:11 PM, каза:

Добре талона не е ли документ по който ти се отнемат точки и се взима като доказателство за направено нарушение. А документа за правоспособност е съвсем друго нещо. Имам един приятел си кара с акта от 6 месеца и му е изтекъл дори. Може и да греша все пак...питам защото ще ми се наложи да прекарам една кола другата седмица от бояна до другия край на София, а не съм си платил акта още ...100 лв хич не ми се прежалват ама май ще се наложи. Ма ако наистина е така както казваш глобата е доста голяма за един тъп талон.
Благодарско за изчерпателния коментар :dance:


Значи за да бъда най-точен ще ти цитирам какво пише на моето талонче....

1. Контролният талон е неразделна част от свидетелството за управление и потвърждава неговата валидност....

Акта които ти е съставен най отдолу пише че замества талона за рамките на 1 месец...демек след това не важи...което значи че нямаш право да управляваш автомобил.... следкато си знаеш наказанието значи ти е изляло постановлението с него също може да караш в рамките на 1 месец без да го платиш,след това обаче трябва да го платиш....
Отговори

Urgan снимка Urgan 13 август 2008 - 13:56

Стана ми ясно, сега ще трябва да им дам 100 лв за нещо което не беше по моя вина макар по документи да е така. Няма оправия в таз България, както и да е да не се случват на никого тия неща че не е приятно :dance:
Отговори

sauber снимка sauber 14 август 2008 - 11:18

:dance:

Можеш да си караш с изтекъл акт и 4 години ако искаш...
И ако някой реши да ти прави проблем за това, е член ( не помня точно кой ) - Лицето не представя контролен талон към свидетелство за правоуправление - глоба 10 лева без отнемане на КТ.

Стария акт се взима от органа и ти се дава новия с по горния член. Важи също така месец...


НЕ МОЖЕШ да караш с изтелко наказателно постановление. Преди около година и 1-2-3 месеца имаше поправка в закона. При влязло в сила наказателно постановление, ако е изтекло ( тоест минали 30 дни от датата на влизане в сила ) - ти се отнема свидетелството до като не го платиш !
Отнемането може да стане и на пътя, но САМО от КАТ. Тоест охранителна полиция нямат право да го отнемат !

Тоест - Акта може да го моткаш колкото искаш и най много да се товариш с по 10 лева на месец ( което няма да се случи, обеснявал съм по темите за глоби защо ). Обаче имаш ли наказателно, макс 30 дена. После автоматично си без свидетелство и влиза члена който е написъл колегата GK_Power !
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 14 август 2008 - 14:33

 sauber, на Aug 14 2008, 12:18 PM, каза:

Тоест - Акта може да го моткаш колкото искаш и най много да се товариш с по 10 лева на месец ( което няма да се случи, обеснявал съм по темите за глоби защо ). Обаче имаш ли наказателно, макс 30 дена. После автоматично си без свидетелство и влиза члена който е написъл колегата GK_Power !


:dance: , аз ся ще разкажа една история,беше ми истекъл един акт,а колата беше в бокса,и взимам си я аз и отивам в кат в софия и паркирам като пич и идва един чичко в доспехи и ми вика неможете да парикате тук и аз защо ?? и тои ми вика тук спира незнам си кой..а колата е заключена вече и аз му викам е сори ма немога да преместя колата защото акта ми е с изтекла давност и тоя пак ми писка ма преместете колата и аз такъв го подминавам и му викам немога отивам да си вема разрешението (само да поясня не ме беше видял дали аз карам колата вече я бях заключил но седях пред нея и пишех някакви неща и тои ми вика колата ваша ли е и тала)след няма и 3 мин му викам ето презавериха ми акта и премествам колата тоя направо неможа да повярва :dance: ...
Отговори

G364370 снимка G364370 04 октомври 2008 - 21:09

Имам едно вапросче:
Колко ще ми земат за небрежността ми, че не съм носил с мен полицата на гражданската? :beer: :thu:

Чичо google каза:

"Ако не носи със себе си полицата за „Гражданска отговорност”, е заплашен да плати 10 лв. при проверка на пътя."

"Предвидената в закона имуществена санкция от 20 лв. се налага за за всяка неотчетена навреме полица."

"За шофьори, които управляват кола, която не е спряна от движение, но същевременно не носят в момента документи за валидна полица, глобата е 50 лв. "


П.П. Понеделник ще разберем колко се плаща... :thu:
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 10 октомври 2008 - 12:49

Колеги,имам няколко въпроса.Преди 3 месеца ми направиха акт за неизправен шумозаглушител(който ми беше и първия акт).Днес отивам да проверя-к*рец,няма го още.Е аз до кога съм длъжен да ги чакам?Това не ме притеснява толкова,защото карам с акта.Нооооо.....като излезе имам ли право да го обжалвам и пред кого.А и какво трябва да представя като доказателство?Досега четох Закон за административни нарушения и наказания(ЗАНН).Та там пише,че минимлния размер,който може да се обжалва е 10 лева.Така ли е?

(3) (Изм. - ДВ, бр. 59 от 1992 г., бр. 110 от 1996 г., изм. и доп., бр. 11 от 1998 г.,
изм., бр. 25 от 2002 г.) Не подлежат на обжалване наказателните постановления, с
които е наложена глоба в размер до 10 лева включително, постановено е в полза на
държавата отнемане на вещи на стойност до 10 лева включително или е присъдено
обезщетение за причинени вреди на същата стойност, освен ако в специален закон е
предвидено друго.
Отговори

G364370 снимка G364370 13 октомври 2008 - 23:46

Относно моя случай за това че не си носех полицата на ГО, акта ми е 10 лв.

Относно колегата с акта който чакаш 3 месеца, днес си говорехме на тази тема с един авер, който ми каза как една женичка вече 2 години и половина си чака акта... (относно чакането... чакаш...)
Че ще ти земат 10 лв. ще ти земат 10 лв.
За обжалване е чисто протакане пак ще е в полза на държавата (КАТ)
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 17 октомври 2008 - 18:22

Та там пише,че минимлния размер,който може да се обжалва е 10 лева.Така ли е?

(3) (Изм. - ДВ, бр. 59 от 1992 г., бр. 110 от 1996 г., изм. и доп., бр. 11 от 1998 г.,
изм., бр. 25 от 2002 г.) Не подлежат на обжалване наказателните постановления, с
които е наложена глоба в размер до 10 лева включително, постановено е в полза на
държавата отнемане на вещи на стойност до 10 лева включително или е присъдено
обезщетение за причинени вреди на същата стойност, освен ако в специален закон е
предвидено друго.
[/quote]

Текста, който цитиреш е стар. Сега минимума е 50 лв. Ако с постановлението те глобяват до 50 лв., но, същевременно отнемат и контролни точки, пак можеш да го обжалваш.
Отговори

IvanMaister снимка IvanMaister 20 октомври 2008 - 12:46

Искам да ви предупредя за глобата ако нямаш сключена Застраховка гражданска отговорност... Значи акта за това нарушение по новия закон е от 400 - 600лв. Видях го с очите со :newsm05_41:
Отговори

frsk снимка frsk 27 октомври 2008 - 13:23

 G364370, на Oct 14 2008, 12:46 AM, каза:

Относно моя случай за това че не си носех полицата на ГО, акта ми е 10 лв.

Относно колегата с акта който чакаш 3 месеца, днес си говорехме на тази тема с един авер, който ми каза как една женичка вече 2 години и половина си чака акта... (относно чакането... чакаш...)
Че ще ти земат 10 лв. ще ти земат 10 лв.
За обжалване е чисто протакане пак ще е в полза на държавата (КАТ)


да бе, глупости, 2 години, това са пропуснати ползи - ами ако чакаш НП за отнемане на книжка за определен срок и искаш наказанието да влезе възможно най-скоро в сила. Има много ясно посочен срок за издаване на НП-то:

Значи ченгето ти пише акта и след това влиза в сила този член:

Чл. 44. (3) В двуседмичен срок от подписването на акта той се изпраща на наказващия орган заедно с възраженията, събраните доказателства и другите приложения към преписката.

След това

Чл. 52. (1) (Доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наказващият орган е длъжен да се произнесе по административнонаказателната преписка в месечен срок от получаването й. В случаите по чл. 44, ал. 4 наказващият орган се произнася в деня на получаване на административнонаказателната преписка.

Значи имаме 1 месец и 2 седмици максимум. Това е. Всичко над този срок, с подходящ адвокат, отива на съд.
Отговори

Bubole4ka снимка Bubole4ka 27 октомври 2008 - 13:28

добре ако имам издадено постановление обаче са минали 2-3 години какво става ? Дължа ли пак пари или не плащам нищо
Отговори

frsk снимка frsk 27 октомври 2008 - 13:47

 testaa, на Oct 27 2008, 01:28 PM, каза:

добре ако имам издадено постановление обаче са минали 2-3 години какво става ? Дължа ли пак пари или не плащам нищо


щом може да пишеш във форума, значи имаш достъп до нет, следователно може и да си отвориш и прочетеш Закона за административните наказания и нарушения. Вътре си пише всичко. Жокер - чл. 82, ал.1
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg