Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Новата Астра, Астра Х или Хюндай и30?

Тази тема е заключена « Prev

ogytonchev снимка ogytonchev 12 април 2010 - 18:37

Здравейте колеги,

доста съм доволен от моята Астра Г, за 8-9 години не е направила нито един сериозен проблем, но пътувам доста между северна Европа и България и ще ми е по-спокойно ако карам нова кола. Бихте ли ме посъветвали кой от горе изброените автомобили е по-надежден? Става въпрос за бензинов двигател. Напоследък чувам доста добри отзиви от корейските автомобили. Какво ви е мнението за новите модели на Опел? Имат ли проблеми с разход на масло, електроника и тн? Знам само за един приятел закупил нова Корса и колата прави проблеми с компютъра от време на време :-(
Или пък да си продължавам с моята Астричка докато умре :)

Мерси предварително за мненията!
Мнението беше редактирано от ogytonchev: 12 април 2010 - 18:41
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 12 април 2010 - 18:42

На какви километри е твоята ? Предполагам,че си я купил чисто нова и ако си я поддържал няма да има проблеми с преходите... :) Това е мое мнение де ,не ангажирам никой с него :)
Отговори

ogytonchev снимка ogytonchev 12 април 2010 - 19:02

ами моята е на 130 000 километра, преди не се караше много, но миналата година изминах 35 хиляди километра, а тази ще са около 20 хиляди. По принцип всичките и километри са изминати само на магистрали и извънградски пътища, но нямам идея колко им е живота на тези колици.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 12 април 2010 - 19:05

Ако я гледаш ще изкара няколко пъти по 130 000 :icon_wink2: Щом нямаш проблеми с колата според мен си я карай....
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 12 април 2010 - 19:48

Здравей колега и аз се придържам към мнението от предния пост(да не повтарям).Мое мнение че 35000 км не са чак толкова много километри.Относно въпроса мисля че хюндая ще е по добра алтернатива от към разходи цена и екстри но както казах това е мое мнение.Успех.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 12 април 2010 - 19:53

Щом си се ориентирал към нова кола предполагам искаш нещо което да ти даде и повече комфорт на дълъг път.
Ако в твоята си уверен и е поддържана не смятам, че имаш причина за притеснения и можеш спокойно да си я караш. Колегите вече са го казали.
Все пак новата Астра и Хюндая са си нови коли и един клас отгоре откъм екстри и возия. Тук някой трудно ще ти даде мнение за Астра J защото незнам някой да има, камо ли за Корееца... Към какви двигатели си се ориентирал?
Отговори

oska снимка oska 12 април 2010 - 20:01

то много добре да си кара колата ,която все пак знае как е,но направи ли по пътя някакъв сериозен проблем,ще му излезе златна .така че,колега,добре си се ориентирал към по нова количка.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 12 април 2010 - 20:06

Новата хич не е възможно да го остави и да излезе златна x2...Оставянето на пътя си зависи от собственика и известна доза късмет :)
Отговори

ogytonchev снимка ogytonchev 12 април 2010 - 20:22

 oska, на 12 Apr 2010, 20:01, каза:

то много добре да си кара колата ,която все пак знае как е,но направи ли по пътя някакъв сериозен проблем,ще му излезе златна .така че,колега,добре си се ориентирал към по нова количка.


Много благодаря за мненията до момента. Точно това ме притеснява, ако даде проблем на дълъг път ще ми излезе златна. Само за смяна на ангренажен ремък плюс масла, филтри, свещи ми взеха 1100 евро преди година, да оставим на страна, че по техен съвет сложиха и нова водна помпа на ГМ, която по пътя за България прокапа :( разбирам, че това са консумативи, но си представям какво ще стане ако се развали нещо и то на път, а ще коства и много нерви...

Ориентирал съм се към двигател 1.6(между 100 и 120 конски сили ми се струва добре), по принцип не съм претенциозен от към екстри, искам само да имам нещо което да е надежно :)) на моята Астра ползвам само ел стъклата и нагряването на седалките, а климатика го включвам само профилактично да не се развали :)) малко се плаша от много екстри :)) Но и мои приятели казват - абе карай си колата, че новите са големи щайги... та не знам :)
Мнението беше редактирано от ogytonchev: 12 април 2010 - 20:25
Отговори

Vladko снимка Vladko 12 април 2010 - 20:34

Колега ако ще купуваш колата от БГ мисля, че е по-удачно е да е дизел особено имайки предвид, че пътуваш на дълги разстояния. За Швеция знам, че дизеловите коли са с много висок данък и не е изгодно. Аз лично карам една Астра Х купил съм я чисто нова от магазина с двигател 1,9 дизел имал съм възможност да пътувам на дълго разсточние с нея и няма бензин който да ти даде такъв разход при същата динамика и скорост. И една важна екстра да спомена за дълъг път Круиз Контрол. Вече съм направил 40000 км и съм безкрайно доволен. За бензиновите мотори на тази Астра знам, че като много добър се споменава във всички тестове 1,6 Туинпорт много здрав мотор, за разлика от предшествениците си. Помисли а относно това дали въобще да си вземеш нова кола аз винаги гласувам с ДА ако имаш възможност. Поздрави!
Мнението беше редактирано от Vladko: 12 април 2010 - 20:35
Отговори

oska снимка oska 12 април 2010 - 20:45

подкрепям колегата Vladko,astra H е добър вариант,е ако имаш финансова възможност-J,дизел е по добрия вариант за нова кола на дълги разстоянияи като надеждност и икономия.
Отговори

ogytonchev снимка ogytonchev 12 април 2010 - 21:46

 oska, на 12 Apr 2010, 20:45, каза:

подкрепям колегата Vladko,astra H е добър вариант,е ако имаш финансова възможност-J,дизел е по добрия вариант за нова кола на дълги разстоянияи като надеждност и икономия.


колата ще я купя от Бг, но ще я пререгистрирам в Швеция, защото не ми допада идеята да плащам застраховки на мутри, а и тук пълната застраховка ще ми е 200 евро максимум, данъците ще са 100 евро, а и ще е по-лесно ако стане щета и тн. Именно по тази причина изключвам и дизел, иначе знам за предимствата им :)
а какво мислите за двигатели 1.4? много ли са зле? амортизират ли се по-лесно? по принцип никога не натискам колата си до край, на магистрали карам 130 км/ч максимум, а най-често около 100-110 км/ч
Отговори

don_ray снимка don_ray 12 април 2010 - 21:57

На новата има 1.4 турбо, което според мен изглежда доста прилично. 140 коня и въртящ момент 200 от 1850 - 4900 об.
Мнението беше редактирано от don_ray: 13 април 2010 - 10:03
Отговори

Zygot снимка Zygot 12 април 2010 - 22:51

Колега в момента Хюндаи имат страхотна промоция за и30. Цената е 20500лв. крайна за 1.4 109коня бензин. Астрата е минимум 4бона отгоре. Прецени си сам ,но парите са си пари.

http://hardwarebg.com/forum/showpost.php?p...;postcount=1400
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 12 април 2010 - 23:06

не знам как на купе над 1200кг му препоръчвате мотори 1.4... не мога си го обясня. Това е такъв мъртвец по рождение...

И аз съм на мнение - карай си твойта, поддържай я качествено... тя ако гори чуждестранен бензин и маслото е от там... няма да мръдне още бая км. Ако почне да дава дефекти тогава може да помислиш, но нова ако не е дизел...е меко казано глупаво, особено за такива преходи ти ще я избиеш и данъци и прочее и т.н. Ако караш малко бензинка ама хмм кви са тия хюндаи не знам, мисля че се чудиш как да си купиш корейски мерцедес :D поддръжката му е като на мерцедес а е хюндай, обезценяването му е едно от най-големите, не се славят с читава техника, ... не знам. Според мен - астра Н класик 3! Перфектно решение за малко пари с излекувани всички детски болести и много по-кола от хюндай.

Имам комшия с 1.9 дизел Н-ка 120 коня, тая кола такова каране... направо не знам, дефекти не му е дала сериозни а градско 7 с пържене и извънградско 4-5... мечта! Ако се излигавиш да спестяваш рекорда му по борд комп е 3.8/100 извън града. Колата има всичко квото се сетиш и се оказа кораво животно.

Има и друго, за парите които ще дадеш за нова старата ти ще стане като нова. Ако си те кефи старата и доказана техника не я сменяй.

Каквото и да правиш - не на бензинов атмосферен мотор под 1.6!!! Турбините... там е сложно според мен още не е ясно до колко ще са надеждни.
Отговори

Icemann снимка Icemann 12 април 2010 - 23:14

А защо не си вземеш колата от там? Аз съм с 1 на ум, че колите за Източна Европа не са 1во качество.
Отговори

WILLY снимка WILLY 13 април 2010 - 08:21

icemann е прав - за източна Европа май идват от направени от други заводи. Като ще взимаш нова кола от магазин провери къде е произведена. Миналата година обиколихме почти всички салони с намерението да вземем нова кола за приятелката ми и тествах ме доста автомобили с цени до 45 000лв. Като цяло не останах ме впечатлени , нещо което би ни харесало струва почти два пъти повече. Тествах ме цялата гама на Хюндай- корейците доста са качили нивото си - много добро изпълнение и качество ,но нещо не им достига. Няма я тръпката като влезнеш в колата и да си кажеш е това е което търся.В крайна сметка разума надделя и си взех ме на старо.
За дългия път не бих взел за нищо на света малък мотор . Напълно подкрепям мнението на simbon4o

Цитат

Каквото и да правиш - не на бензинов атмосферен мотор под 1.6!!!

Ясно е че дизела е с по високи данъци при теб ,но при тези разстояния икономията на гориво няма ли да ти избие високите налози - вади калкулатора и смятай :icon_wink2:
Поздрави и успех!
Отговори

Zygot снимка Zygot 13 април 2010 - 11:20

 simbon4o, на 13 Apr 2010, 0:06, каза:

не знам как на купе над 1200кг му препоръчвате мотори 1.4... не мога си го обясня. Това е такъв мъртвец по рождение...

Препоръчах му конкретната промоция на Хюндаи, колегата ако иска може да избере доста по-големи двигатели които ще му стъпят на цената базова астра. (да не говорим ,че неговата е 100кс ,а Хюндая е 109)

Цитат

И аз съм на мнение - карай си твойта, поддържай я качествено... тя ако гори чуждестранен бензин и маслото е от там... няма да мръдне още бая км. Ако почне да дава дефекти тогава може да помислиш, но нова ако не е дизел...е меко казано глупаво, особено за такива преходи ти ще я избиеш и данъци и прочее и т.н. Ако караш малко бензинка ама хмм кви са тия хюндаи не знам, мисля че се чудиш как да си купиш корейски мерцедес :D поддръжката му е като на мерцедес а е хюндай, обезценяването му е едно от най-големите, не се славят с читава техника, ... не знам. Според мен - астра Н класик 3! Перфектно решение за малко пари с излекувани всички детски болести и много по-кола от хюндай.


Хюндаи не са мерцедес ,но явно са по-надеждни от опел поне според аутобилд.

Карам астра Г която е далеч от "няма да мръдне" не мисля че 8-9г кола е надеждна за подобни преходи. Дори и най-малкия проблем който го остави на пътя ще му избие разликата от нерви и пари.
Да не говорим ,че 1.6 на опел е далеч от здрав и икономичен.

In the latest quality survey by the German motoring magazine, “Auto Bild”, Opel ranked on seventh place and was thus the best European car manufacturer.

All manufacturers are rated in seven categories: an inquiry among 25,000 car drivers, recalls, result of seven million reports from the German Technical Inspection Agency (TÜV), “Auto Bild” endurance tests, complaints readers reported to the magazine, dealership and service test and warranty conditions.

Opel achieved good results in the area of TÜV reports and reader complaints, and an excellent one in the endurance test.

The magazine writes: “Opel the reliable one? Yes, definitely! Something is for sure: Opel is at its height in terms of quality.”

The “Auto Bild Quality Report” is conducted annually and is considered to be the most comprehensive study on the subject. It rates the long term quality, reliability and customer satisfaction of the 20 most important car brands in Germany.

Result:

1. Mazda
2. Toyota
3. Honda
4. Nissan
5. Hyundai
6. Mitsubishi
7. Opel
8. Volvo
9. Smart
10. Ford
11. Citroen
12. Mercedes
13. Seat
14. Audi
15. BMW
16. Peugeot
17. Renault
18. Skoda
19. VW
20. Fiat
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 13 април 2010 - 13:13

Астра H (която се води класик 3 вече) има за 21 хиляди също, зависи какво ти трябва...

1.6 в моемтна е далече от X16XEL и за проблеми с горене на масло и прочие не мжое да става дума...

Да споделя моя опит - имам 1,6 115 коня уж от най новото поколение бензинови двигатели с променливо газоразпределение ала бала и хиляда пъти съжалих, адски тромава и непредсказуема кола, 115 коня ги има само на лист написани, на правктика няма и 90 да усетиш...
Разхода е като на всяка друга бензинова кола която съм карал, само градското е с около 1 литър може би по малко а изънградкото е с 1-2 литра отгоре....
130 км/ч с темпомат по магистрала карах редовно но вече не карам с толкова - не мога да се примиря със разход 7,5-8/100. Оглеждам отдолу да не капе - не капе всичкия бензин през двигателя минава - къде отива - не знам.... след 140 вече не може да се трае едно бучене, е*ем ти новата кола.... иначе и след 120-130-140 върви, ускорява много добре (да кажа поне една добра дума), но на практика не може да се кара - разхода замианва над 10 и трябват тапи за ушите....
Като цяло за АстраХ мога да кажа едно - мнооого слаб автомобил, ама много слаб - няма 1 достоитнство освен CD30MP3... Ако беше фиатския дизел поне двигател щеше да има като хората.... Платсмаси, цъкане скърцане, хубаво че окачването е що годе прилично и компенсира...
За 20 хил км ми се прецака температурен датчик и изби ръжда по петата врата, слава богу ми ги ремонтираха гаранционно. Лаковото покритие е по тънко от целофан
Гледам по улиците все повече ги карат, какво им харесват не знам... аз лично вече съм отвратен...
Така гледах и новата астра, сядах, теснотия братче, иначе повече копчета и по-хубав ектериор и интериор, но вече няма фиатски дизела а само опелски.... Хубавото обаче е че има 1.4 турбо със 6 скорсоти и ако пак избирах двигател - този щях да избера!!! Интересното е че на новата астра която тежи с 200 кила повече моя двигател дава с 0,5/100 по нисък градски разход, учудващо нали? просто въображението на "инженера" е стигнало прекалено далече... та такива са нещата при опел...

Успех в избора!
Отговори

Vladko снимка Vladko 13 април 2010 - 14:39

Колега, защо така с лошо. Аз също карам такава астра, не мога да разбера какво искаш от колата. Какво значи слаба.... ако за 20000 хиляди ти се е повредил някакъв датчик който даже не е произведен от Опел това прави ли колата слаба?!? За мен това си е един от най-успешните опели, а аз съм минал през много вече. Аз силно препоръчвам тази Астра и ако е бензин 1,6 или 1,8 мотора за дизел 1,9, но 120 к.с. Това е вече изпитана техника както каза колега по нагоре без детските болести, а и вече много изгоден автомобил след появата на новия модел. Гласувам с две ръце за тази Астра! Поздрави!
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg