Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Биалетка на стабилизиращата щанга

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 21 юли 2007 - 16:39

Имах тропане отпред от доста време и днес реших да си сменям гумите,и да видях биалетката скъсана,оригиналната е пластмасова явно има защо,сега се чудя дали да не взема желязни за по 10лв. дали ще е проблем ако са от желязо?
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 21 юли 2007 - 19:44

 Myyy, на Jul 21 2007, 08:09 PM, каза:

Вземи си пак пластмасова, но бяла на цвят. Много са здрави.


не се знае на къв ментак може да попадна и затова ще взема желязна поне да е сигурна
Отговори

lorda снимка lorda 21 юли 2007 - 20:08

 Ge-FoRce, на Jul 21 2007, 08:44 PM, каза:

не се знае на къв ментак може да попадна и затова ще взема желязна поне да е сигурна


Желязна правена в Турция = пак на ментак. Съветвам те да отидеш в добър магазин за авто части и да си вземеш нещо качествено! Веригата Ауто Плюс предлагат добри неща ...не знам дали има при вас!
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 21 юли 2007 - 22:36

от Опел ми препоръчаха пластмасови, по заводския софтуер новата част заместител на оригинала е от пластмаса(аз ги взех от авточасти магазин с препоръки, доволен съм и от Косер за части като магазин малки магазинчета избягвам). Малко скърца на пълен ляв или десен като минавам неравности но като цяло е добре и мойте и те са бели смених ги двете още като взех колата.
Отговори

imitev снимка imitev 21 юли 2007 - 23:13

 simbon4o, на Jul 21 2007, 11:36 PM, каза:

от Опел ми препоръчаха пластмасови, по заводския софтуер новата част заместител на оригинала е от пластмаса(аз ги взех от авточасти магазин с препоръки, доволен съм и от Косер за части като магазин малки магазинчета избягвам). Малко скърца на пълен ляв или десен като минавам неравности но като цяло е добре и мойте и те са бели смених ги двете още като взех колата.


Че тя и оригиналната си е пластмасова.

А на Астра Г цялата биалетка е пластмасова с изключение на болтовете.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 21 юли 2007 - 23:31

 imitev, на Jul 22 2007, 12:13 AM, каза:

Че тя и оригиналната си е пластмасова.

А на Астра Г цялата биалетка е пластмасова с изключение на болтовете.


оригиналната на по-старите е метал(така ми каза майстора като ми ги сменя).
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 22 юли 2007 - 08:04

Мойта Астра е от по-старите 92г. и оригинално си беше с пластмасови. Аз ги смених пак с пластмасови и никакви грижи. Мисля че металните са от Кадетите и Асконите.
Отговори

imitev снимка imitev 22 юли 2007 - 08:08

 simbon4o, на Jul 22 2007, 12:31 AM, каза:

оригиналната на по-старите е метал(така ми каза майстора като ми ги сменя).


Безплатен съвет - недей вярва безпрекословно на "майсторите". Повечето от тях не могат да умножат 2 числа.

 Ник.опел, на Jul 22 2007, 09:04 AM, каза:

Мойта Астра е от по-старите 92г. и оригинално си беше с пластмасови. Аз ги смених пак с пластмасови и никакви грижи. Мисля че металните са от Кадетите и Асконите.


На кадет и аскона са съвсем различни биалетките. Нямат нищо общо с астровите.
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 22 юли 2007 - 17:41

 Ge-FoRce, на Jul 21 2007, 05:39 PM, каза:

Имах тропане отпред от доста време и днес реших да си сменям гумите,и да видях биалетката скъсана,оригиналната е пластмасова явно има защо,сега се чудя дали да не взема желязни за по 10лв. дали ще е проблем ако са от желязо?

Колегата gadjo1978 ми препоръча биалетки от Голф 2, били железни, и нямали късане... Той да каже малко повече по въпроса ако има желание.
Отговори

imitev снимка imitev 22 юли 2007 - 18:19

 Бай ти Митьо, на Jul 22 2007, 06:41 PM, каза:

Колегата gadjo1978 ми препоръча биалетки от Голф 2, били железни, и нямали късане... Той да каже малко повече по въпроса ако има желание.


Не мога да разбера - при условие че с читава пластмасова биалетка минаваш над 50 000 км какъв е проблема и защо трябва да се пригаждат от други коли, при условие че метални се продават и за астрите.
Отговори

loudnes снимка loudnes 25 юли 2007 - 13:38

Ха на вектрата а 91 год също се изкърти и потропва на дупките сега от 1 ден е сменена с пластмасова а оригиналната е желязна при мене обаче болта беше скъсан и забелязах ,че стърчи към 2 см болта явно се е счупил по някоя дупка и оттам се е изкъртила биалетката.
бтв гледах някъде тема колко сте карали без да пипате ходовата част ами това е първото което се пипа по ходовата част и километрите са 55 000 :icon_redface:
Отговори

gadjo_1978 снимка gadjo_1978 25 юли 2007 - 13:53

колкото и странно да ви звучи на фауве са по здрави - от голф 2 нова не става гумата е много по тясна трябва ви карани влизат трудно на астрата и пасват идеално - пласмасовите на опел се чупят много лесно - металните болта се къса лесно
Отговори

loudnes снимка loudnes 25 юли 2007 - 13:57

 gadjo_1978, на Jul 25 2007, 02:53 PM, каза:

колкото и странно да ви звучи на фауве са по здрави - от голф 2 нова не става гумата е много по тясна трябва ви карани влизат трудно на астрата и пасват идеално - пласмасовите на опел се чупят много лесно - металните болта се къса лесно

Интересно е в такъв случай кое да предпочетем скъсване или счупване :icon_redface: макар че ако изкара 55 хилки ми дреме на ......
Отговори

joe007 снимка joe007 29 юли 2007 - 23:55

Аз съм с биалетки от голф.Премерих си щангата (17мм),бам в магазина с шублера(има различни) и си карам засега без проблеми.
П.С. Не съм преправял нищо.
Отговори

Ачо снимка Ачо 22 август 2007 - 12:38

ебаси офертите да ивм да взимам кашоните и да продавам неред
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 28 август 2007 - 13:05

Проблем ли е че едната ми е пластмасова а другата желязна като разтояния не знам дали са еднакви и дали са еднакво стегнати,имам чувството че над 120 се усеща как леко завива на дясно,може и от наклона на пътя да е ?
Отговори

dionisi снимка dionisi 30 август 2007 - 11:42

 Ge-FoRce, на Aug 28 2007, 02:05 PM, каза:

Проблем ли е че едната ми е пластмасова а другата желязна като разтояния не знам дали са еднакви и дали са еднакво стегнати,имам чувството че над 120 се усеща как леко завива на дясно,може и от наклона на пътя да е ?


Не би трябвало да е проблем че едната е пластмасова а другата метална.

По темата: На предишната ми Вектра '90 по едно време бях луднал с тия биалетки на седмиица две сменях ту лява ту дясна като съм зимал от най-евтината(10лв) до най-скъпата(21лв) и ефекта си беше един и същ чупат и се чупат, докато накрая един приятел ми каза да искам от магазина биалетка за Голф, понеже била метална. Така и направих взех си метална биалетка стана без проблеми, карах колата близо 10хил км и я продадох като още не се бяха счупили тия металните.
Според мен тези палстмасовите дето ги продават са някакви ментета, незнам в някой официален представител на Опел може и да има оргинални здрави, защото не може аз да си карам колата в БГ 3г без да сменя биалетка и после като почнах да купувам да се чупят всяка седмица :)
п.с. Относно мнението за Ауто Плюс и от там бях взимал биалетка и от там се счупи за около седмица две :)
Отговори

morgel снимка morgel 12 март 2008 - 13:02

абе че се чупят тия биелки ясно, ама понеже и на мен ми предстои смяна се чудя колко пари излиза смяната на тия дивотии(като включим и цената на самата биелка) :blink: ако някой знае колко горе долу 6те ми вземат да свирка, пък и кажете дали е по-удачно да ги сменя и двете или само едната :unsure:
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 12 март 2008 - 18:49

Тази фирма гледам е в Горна Оряховица някой карал ли е с нейните биалетки има ли отзиви.
Щото ако са добри моите са здрави, но направо ще си взема 2 като резерва и като се чупи едната ще сменя и 2те.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 март 2008 - 19:33

 morgel, на Mar 12 2008, 12:02 PM, каза:

абе че се чупят тия биелки ясно, ама понеже и на мен ми предстои смяна се чудя колко пари излиза смяната на тия дивотии(като включим и цената на самата биелка) :blink: ако някой знае колко горе долу 6те ми вземат да свирка, пък и кажете дали е по-удачно да ги сменя и двете или само едната :unsure:

Не е никакъв проблем да си я смениш сам, вместо да даваш пари на майстори. Аз например на Кадета я смених пред блока сам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg