Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Варна

Къде се съобщава за изоставени коли?

ndachev снимка ndachev 22 октомври 2009 - 00:14

Предполагам много от вас страдат поради факта, че пред блока му има поне няколко изоставени стари коли със спаднали гуми, обрасли с растителност, мръсни и очевидно неизползвани от поне няколко години (видно и от стикерите им за ГО). Има ли във Варна къде да се съобщи за такива, за да подгонят собствениците им? Налага ми се често да паркирам на 10-15 минути пеша от дома си, при положение че имам жена в напредваща бременност...
Отговори

WILLY снимка WILLY 22 октомври 2009 - 01:02

Процедурата по принудително бракуване е възложена на служба “Дейност – репатриране на излезли от употреба МПС и неправилно паркирали.”

Общинските служители извършват целогодишни проверки и канят собствениците на изоставените автомобили на разговор. Ако те не вземат мерки, в 7-дневен срок и не я преместят в частна собственост, службата я репатрира за сметка на притежателя, но това не го освобождава от данъчните му задължения.
Отговори

ndachev снимка ndachev 22 октомври 2009 - 08:18

Благодаря, колега. Координати на тази служба? Какви са критериите за "излязъл от употреба автомобил"?
Отговори

ndachev снимка ndachev 22 октомври 2009 - 12:21

Именно, колега. Затова съм подел темата. Телефона на "паяците" във Варна го открих - 643397, но не ми е ясно какви са критериите за "изоставен" автомобил, т.е. за кои коли можеш да им се оплачеш и за кои - не. Само тези без номера са ясни.
Отговори

fanatic снимка fanatic 22 октомври 2009 - 13:29

Няма критерии и това е проблема. Аз имам един форд в такъв вид. Въпреки че сега ще го преместя ме плашиха с репатриране. В този случай обявявам колата за открадната и за сведение от кого и става голям смях. Данък за колата си не дължа защото тя е с бели номера последните преди синята лента и служебно не води спряна от движение. Тоест ако тръгне плащаш данък за ностоящата година и каквото там се плаща и колата теъгва с нови номера...

Така че неуредицата е пълна. Иначе са прави да не си държим гробовете пред блока...
Отговори

ndachev снимка ndachev 22 октомври 2009 - 14:41

Това с обявяването на колата за открадната и аз съм го пробвал - по друг повод, пише го в друга тема в "Извън темата". Като не знам къде ми е колата, отидох да кажа че е открадната, само че никой не повярва че някой ще открадне такова нещо, и ме заплашиха с какво ли не. Накараха ме да кажа истината, и случая се забатачи... Изобщо нямаше смях.
Отговори

Jelev снимка Jelev 22 октомври 2009 - 14:46

Само ми кажете на кой да се обадя, има поне 10 коли около блока ми които са изоставени, даже има един мерцедес 123-ка антика от 81 година, обаче това няма да ме спря да се обадя, има коли които не са карани повече от 5-10 години
Отговори

ndachev снимка ndachev 30 октомври 2009 - 11:37

Специално за Варна:

Цитат

450 автомобила във Варна отговарят на условията да бъдат репатрирани, а на ден от улиците на града се извозват средно между 5 и 10 автомобила, съобщи за Димитър Алатов, старши инспектор репатриране към Дирекция опазване и контрол на обществения ред в община Варна. Преди да се пристъпи към крайната мярка се спазва процедурата по проучване на автомобила по данни на КАТ и уведомяване на собственика за предстоящи санкциониращи действия. "Практиката показва, че 75 процента от гражданите се отзовават на уведомителните писма, посочи още Алатов. Според едно от законовите основания на репатриране подлежи автомобил, който не е преминал технически преглед в продължение на две години. 602 201 е телефонът, на който гражданите могат да сигнализират при наличие на спрян от движение автомобил по варненските улици.


За София телефона е 02 / 983-67-47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg