Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

опел вектра С

cvedar снимка cvedar 03 март 2010 - 08:28

имам опел вектра С 2.2 дизел 2005 година и ми светна жълта лампа изобразяваща кола и ключ върху нея и свети всеки път преди запалване на автомобила някой знае ли нещо по въпроса


Колега, попълни КОД на ДВГ в профила си!
Благодаря!

Мнението беше редактирано от Sandman: 03 март 2010 - 08:45
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 03 март 2010 - 11:04

Колега,здравей!

Ето какво пише в книжката за въпросната лампа:

Публикувано изображение
Не си писал с каква скоростна кутия си и дали колата има някаква промяна във вървежа.
Най-добре иди в някой сервиз да ти направят диагностика.

Успех!

п.п. Не е от имобилайзер,понеже нямаше да можеш да я запалиш.
Мнението беше редактирано от pacho_m: 03 март 2010 - 11:11
Отговори

vu4o снимка vu4o 03 март 2010 - 16:43

 cvedar, на 03 Mar 2010, 8:28, каза:

имам опел вектра С 2.2 дизел 2005 година и ми светна жълта лампа изобразяваща кола и ключ върху нея и свети всеки път преди запалване на автомобила някой знае ли нещо по въпроса


Колега, попълни КОД на ДВГ в профила си!
Благодаря!

здравей колега
аз имам същия проблем с моята кола. ходих на диагностика, но нищо казват ми че е отчита грешка. моля те, ако научиш нещо повече по проблема пиши.
Отговори

Ivanov`` снимка Ivanov`` 03 март 2010 - 17:29

 vu4o, на 03 Mar 2010, 16:43, каза:

здравей колега
аз имам същия проблем с моята кола. ходих на диагностика, но нищо казват ми че е отчита грешка. моля те, ако научиш нещо повече по проблема пиши.


а като ти изчистиха грешката спря ли да свети лампата че и аз го имам този проблем
Отговори

vu4o снимка vu4o 03 март 2010 - 17:35

 Ivanov``, на 03 Mar 2010, 17:29, каза:

а като ти изчистиха грешката спря ли да свети лампата че и аз го имам този проблем

не спря продалжаваше да свети.
Отговори

VALIO_VECTRA_C 2.2 снимка VALIO_VECTRA_C 2.2 03 март 2010 - 17:55

Колеги здравейте !! Явно това е някакъв проблем при тази Вектра С .И при мен е така и аз ходих на диагностика и на мен ми казаха че е наред всичко .Това не било проблем просто губило няква комуникация м/у електрониките ,абе мисля че ще е от някой датчик ..Все пак обаче ако имате по добра информация споделете ,че и мен ме притеснява това
Отговори

cvedar снимка cvedar 03 март 2010 - 19:18

скоростите са ми ръчка така че не е от скоростите явно ще се ходи на диагностика за 57 лева а вървежа на колата е без промяна
благодаря за съдеиствието
Отговори

Petio снимка Petio 03 март 2010 - 19:33

Въпросният символ е светил няколко пъти при мене
1 Егр клапана ми заседна намира се точно в средата на мотора под една пластмаса смазах го и лапарта спря да ми свети.Усети се и по вървенето на колата все едно беше без турбо
2 Когато ми слагаха алармата момчето разглобявало отпред и при сглобяването забравило да сложи 2 маркучлета на вакума към някакъв датчик явно (до акумолатора) закачих ги и грешката изчезна
Ходих на диагностика и при двата случая казваха ми че нямало проблеми :newsm05_41: :mhihi: :mhihi:
Май този символ на малкия дисплей показва доста нередности
Отговори

Ivanov`` снимка Ivanov`` 03 март 2010 - 19:50

 Petio, на 03 Mar 2010, 19:33, каза:

Въпросният символ е светил няколко пъти при мене
1 Егр клапана ми заседна намира се точно в средата на мотора под една пластмаса смазах го и лапарта спря да ми свети.Усети се и по вървенето на колата все едно беше без турбо
2 Когато ми слагаха алармата момчето разглобявало отпред и при сглобяването забравило да сложи 2 маркучлета на вакума към някакъв датчик явно (до акумолатора) закачих ги и грешката изчезна
Ходих на диагностика и при двата случая казваха ми че нямало проблеми :newsm05_41: :mhihi: :mhihi:
Май този символ на малкия дисплей показва доста нередности


Моята лампа светна като минах през една локва и досега не е угаснала
Отговори

kosta снимка kosta 15 март 2010 - 19:58

 cvedar, на 03 Mar 2010, 8:28, каза:

имам опел вектра С 2.2 дизел 2005 година и ми светна жълта лампа изобразяваща кола и ключ върху нея и свети всеки път преди запалване на автомобила някой знае ли нещо по въпроса


Колега, попълни КОД на ДВГ в профила си!
Благодаря!


Миналата година март месец купих колата от Германия , и някаде по средата мисля че в србия ми светна тази лампа и колата минява в save mode режим и турбото не работи , и почна произволно когато си иска да светва и да гасне. Една седмица слад това смених всичките консумативи и вече една година не е светнало.
Мнението беше редактирано от kosta: 15 март 2010 - 20:02
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg