Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Разлика в дебитомери Y/X20DTH

asensio снимка asensio 01 май 2014 - 18:09

Здравейте колеги. След връзване на няколко различни Опела с такива мотори, силно впечатление ми направи че дебитомера на Y мотора стига до стойности над 1200mg. При Х мотор макса който съм виждал е 970mg. След малко ровене по ЕПЦ-то се оказа че двата дебитомера са различни като парт номера. Въпроса ми е - имат ли разлика 2-та дебиромера наистина тъй като са с различни парт номера ? Ако се сложи дебитомер от Y мотор на Х мотор може ли да се очакват такива стойности или просто съм уцелил "тръгнали" дебитомери на Х моторите и такива в добро състояние на Y моторите.

Благодаря предварително.
Отговори

bat van снимка bat van 02 май 2014 - 06:49

На Y мотора е с един кабел повече.
Отговори

Dimas снимка Dimas 02 май 2014 - 08:29

 bat van, на 02 май 2014 - 06:49, каза:

На Y мотора е с един кабел повече.


Не съм чувал за такъв дебитомер с 6 пина. Интересното е дали са взаимозаменяеми.
Отговори

ceko снимка ceko 02 май 2014 - 09:13

Моят е Y20dth и е с 5 кабела.С нов дебитомер съм на пиребург и наистина стойностите стигат до около 1200,имам и зафира x20dtl и с нейния дебитомер съм карал и не намерих разлика!
Отговори

asensio снимка asensio 02 май 2014 - 11:41

За кабелите са със 5, в началото на тия мотори Х-ксовите има с по 4 кабела. Любопитното ми е дали ако се сложи У-ков дебитомер на Х мотор, ще дава по високи стойности и от съответно да пуска и повече нафта.
Отговори

ceko снимка ceko 02 май 2014 - 12:36

Няма как да пуска повече нафта!Това си е софтуерно зададено и всяка по висока стойност на дебитомера ще бърка нещата
Отговори

asensio снимка asensio 02 май 2014 - 13:19

Принципно си прав, но пък от друга страна, повече въздух би трябвало да значи и повече нафта, нали така ? То порцията да се определяше само по въздуха, щеше е хубаво, ама те са още доста параметъра които следи тоя пуст комп.
Отговори

bat van снимка bat van 02 май 2014 - 19:56

Свалиха ми дебитомер от X20DTH вектра преди феислефта за проба за моята кола Y20DTH.
Моя дебитомер беше с един кабел повече - буксата е друга и не стана пробата.
Затова съм писал че е с един кабел повече.
Лека вечер.
Отговори

asensio снимка asensio 02 май 2014 - 22:40

Разбирам те, но на първите Вектри X20DTH дебитомера наистина е с 4 кабела, има колеги тука с такива. Моя е с 5, и пак е с тоя мотор. Просто си попаднал на такъв.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg