Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

EGR Клапан

Димитър снимка Димитър 07 февруари 2008 - 15:08

 Niki Vectrata, на Jan 25 2008, 08:57 PM, каза:

Какви бяха симптомите при мен, отново темата ЕГР но понеже изчетох всичко по нея във форума тук и срещнах само за проблеми при бензиновите мотори ето сега малко по темата и за дизела.
Започвам с географията на тва непотребно нам и скъпо животно, намира се под декоративния пластмасов капак на мотора с надпис ЕКОТЕК, след като го свалите там на смукателните тръби пред погледа ви се появява самия той, кръгъл, скъп и поне при мен не можещ да се изхвърли.
1. Симптоми: при 2500 оборота светка лампата на компютъра, колата преминава в авариен режим и максималната скорост която може да подържа е 120, гасите мотора за секунди палите отново и тя вече не свети до следвашите 2500 оборота.
2. Закачвате на диагностика грешката е "Ненормална рециркулация на изгорели газове"
3. Не може да се изолира при този вид мотор, има датчик който следи всички тия истории и при изолиране ефекта е като при скапан такъв клапан.
4. Ако имате въпроси, питайте ще помагам с каквото мога, знам как го открих,знам какво препатих и бих помогнал с удоволствие на всеки един от вас, препатих доста и не го пожелавам на никой.



Колега имам сходен проблем, но при мен е на ниските обороти. Когато мине 2200 на втора предавка, чек лампата ми гасне и колата си ускорява нормално, но в ниските обороти е много тромава. В сервиза на Орел, изкараха някакво маркуче , механика го лапна с уста, каза няма вакум .. диагноза ЕГР, след тест с TECH2. Двигателя ми е Y20DTH, в момента разхода ми е около 10 градско. Цената на този клапан, понеже се сменял цял блок .. била 700 лв. (сервиз на opel). Kратка беше радостта ми новата придобивка (Opel Astra Caravan 2.0 DTI). Някой, затапвал ли е такъв клапан на този двигател, има ли ефект и как точно се прави(чух че се изрязвало парче здрава ламарина и се заваряло на неговото място). 700лв .. посмъртно няма да дам, за такава работа.
Отговори

babataM снимка babataM 07 февруари 2008 - 19:32

 Niki Vectrata, на Jan 25 2008, 08:57 PM, каза:

Колега имам сходен проблем, но при мен е на ниските обороти. Когато мине 2200 на втора предавка, чек лампата ми гасне и колата си ускорява нормално, но в ниските обороти е много тромава. В сервиза на Орел, изкараха някакво маркуче , механика го лапна с уста, каза няма вакум .. диагноза ЕГР, след тест с TECH2. Двигателя ми е Y20DTH, в момента разхода ми е около 10 градско. Цената на този клапан, понеже се сменял цял блок .. била 700 лв. (сервиз на opel). Kратка беше радостта ми новата придобивка (Opel Astra Caravan 2.0 DTI). Някой, затапвал ли е такъв клапан на този двигател, има ли ефект и как точно се прави(чух че се изрязвало парче здрава ламарина и се заваряло на неговото място). 700лв .. посмъртно няма да дам, за такава работа.


Същата работа при Х 20ДТЛ, само не ми светеше лампата. От ниските не може да отлепи, а като мине 2000 об. върви нормално. Оказа се този клапан със стрелката, така и не разбрах какво прави:

Публикувано изображение

Беше се счупила пружината и скъсала мембраната.
Отговори

Niki Vectrata снимка Niki Vectrata 08 февруари 2008 - 12:18

Хора този клапан втора употреба е между 40 и 100 лева зависи от това дали в моргата която го има знаят какъв е за какво служи и колко пари е, за моя радост попаднах на морга която не знаеха какво е ЕГР клапан и казаха че нямат, показаха ми цял двигател а той си стоеше там на смукателните тръби цял целеничък пък и здрав. Клапана може да се провери дали е здрав и от самите вас, но за целта трябва все пак да го свалите запушете с пръст тръбичката в която влиза маркучето за вакума и натиснете клапана отдолу за да проверите мембраната и пружината, при мен беше мембрана. Ако обаче е здрав клапана не ровете повече там а проверете електрическото вакумрегулаторче до акомулатора си там трябва да са две, интересува ви това откъм фара.

 Димитър, на Feb 7 2008, 03:08 PM, каза:

 Niki Vectrata, на Jan 25 2008, 08:57 PM, каза:

Какви бяха симптомите при мен, отново темата ЕГР но понеже изчетох всичко по нея във форума тук и срещнах само за проблеми при бензиновите мотори ето сега малко по темата и за дизела.
Започвам с географията на тва непотребно нам и скъпо животно, намира се под декоративния пластмасов капак на мотора с надпис ЕКОТЕК, след като го свалите там на смукателните тръби пред погледа ви се появява самия той, кръгъл, скъп и поне при мен не можещ да се изхвърли.
1. Симптоми: при 2500 оборота светка лампата на компютъра, колата преминава в авариен режим и максималната скорост която може да подържа е 120, гасите мотора за секунди палите отново и тя вече не свети до следвашите 2500 оборота.
2. Закачвате на диагностика грешката е "Ненормална рециркулация на изгорели газове"
3. Не може да се изолира при този вид мотор, има датчик който следи всички тия истории и при изолиране ефекта е като при скапан такъв клапан.
4. Ако имате въпроси, питайте ще помагам с каквото мога, знам как го открих,знам какво препатих и бих помогнал с удоволствие на всеки един от вас, препатих доста и не го пожелавам на никой.



Колега имам сходен проблем, но при мен е на ниските обороти. Когато мине 2200 на втора предавка, чек лампата ми гасне и колата си ускорява нормално, но в ниските обороти е много тромава. В сервиза на Орел, изкараха някакво маркуче , механика го лапна с уста, каза няма вакум .. диагноза ЕГР, след тест с TECH2. Двигателя ми е Y20DTH, в момента разхода ми е около 10 градско. Цената на този клапан, понеже се сменял цял блок .. била 700 лв. (сервиз на opel). Kратка беше радостта ми новата придобивка (Opel Astra Caravan 2.0 DTI). Някой, затапвал ли е такъв клапан на този двигател, има ли ефект и как точно се прави(чух че се изрязвало парче здрава ламарина и се заваряло на неговото място). 700лв .. посмъртно няма да дам, за такава работа.



Колега ако твоят клапан като го погледнеш отгоре е черен и пластмасов мога да ти дам телефон на морга в която го има и искат 80 лв. за него незнам от къде си обаче и дали ще е оправдано. Не се коси обиколи моргите и ще свършиш работа.А ако си от врачанския регион давам ти телефончето взимай тоя и карай със сигурност беше от Астра но незнам кой мотор.
Отговори

jazza снимка jazza 10 февруари 2008 - 23:13

Здравейте ,дано да бъда полезен по темата за ЕГР клапана.За тези с електромагнитен клапан който имат проблеми с натрупването на нагар и не ефикасната работа на ЕГР- а . ТУК Аз си направих подобна гарнитурка с цедка от неръждаема стомана от около 0,5 мм и за сега нямам проблеми.
Отговори

bgstan снимка bgstan 15 февруари 2008 - 12:32

Сега да попитам моята кола е 1.7ДТЛ астра и поради липса на ЕГР датчик мисля да го изолирам защото усещам че мотора не работи добре и изхвърля неизгоряла нафта .Така да попитам ще има ли проблем. Дайте съвет .
Отговори

ickoo снимка ickoo 17 февруари 2008 - 15:23

Niki дали са еднакви тези двете електрически вакум регулатори за които става въпрос. И дали могат да се разменят местатаим за да се изпробват, защото при мен клапана работи.
Отговори

Niki Vectrata снимка Niki Vectrata 20 февруари 2008 - 11:14

 ickoo, на Feb 17 2008, 03:23 PM, каза:

Niki дали са еднакви тези двете електрически вакум регулатори за които става въпрос. И дали могат да се разменят местатаим за да се изпробват, защото при мен клапана работи.



Провери си тогава маркучите за вакуум, колкото до вакуум регулаторите питал съм казаха ми че не са еднакви но сам с очите си не съм го видял и не мога да ти кажа, макар че и според мен не би трябвало да са еднакви, но пък погледни надписите по тях и виж, може да са ме излъгали, а аз ги свалих и почистих със спрей но не съм се замислял и не съм и поглеждал, на външен вид са едно към едно.
Отговори

ickoo снимка ickoo 21 февруари 2008 - 11:32

Ще проверя за регулаторите, заштото само това ми остана и ако не е от него незнам ве4е.БЛАГОДАРЯТИ ВСЕ ПАК ЗА ОТГОВОРА.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 21 февруари 2008 - 12:20

 ickoo, на Feb 21 2008, 11:32 AM, каза:

Ще проверя за регулаторите, заштото само това ми остана и ако не е от него незнам ве4е.БЛАГОДАРЯТИ ВСЕ ПАК ЗА ОТГОВОРА.

Колега, какви проблеми имаш с ЕГР? Прочете ли каква грешка ти дава компа? Хубаво е да се знае, че X20DTL и X20DTH имат бъг в софтуера на ECD-15 и е необходимо да се флашнат при отчитане на грешка Р0400. При Y20DTH/DTL този проблем е отстранен!
Отговори

Niki Vectrata снимка Niki Vectrata 22 февруари 2008 - 17:30

 ickoo, на Feb 21 2008, 11:32 AM, каза:

Ще проверя за регулаторите, заштото само това ми остана и ако не е от него незнам ве4е.БЛАГОДАРЯТИ ВСЕ ПАК ЗА ОТГОВОРА.



Такаа има вероятност да не е от тях а от една черна кутийка която ти се намира под пластмасовата решетка на чистачките, това някой майстори го наричат акомулатор за вакуум, намира се от пасайерската страна, а не от тази на водача та в тая кутийка влизат два маркуча и почти винаги единият е протрит и се губи вакуум в системата, провери и това. Успех

 bojo06, на Feb 21 2008, 12:20 PM, каза:

 ickoo, на Feb 21 2008, 11:32 AM, каза:

Ще проверя за регулаторите, заштото само това ми остана и ако не е от него незнам ве4е.БЛАГОДАРЯТИ ВСЕ ПАК ЗА ОТГОВОРА.

Колега, какви проблеми имаш с ЕГР? Прочете ли каква грешка ти дава компа? Хубаво е да се знае, че X20DTL и X20DTH имат бъг в софтуера на ECD-15 и е необходимо да се флашнат при отчитане на грешка Р0400. При Y20DTH/DTL този проблем е отстранен!



Виж не си спомням вече точно каква грешката като номерче но мисля, че това Р0400 излизаше и при мен и на единия стенд го разтълкуваха като изгоряла крушка, или неизправна стоп машинка, което за мен беше пълна глупост, след това познат с руска програма каза че директно излизал сигнал, неноермална рециркулация на изгорели газове, върнах се и попитах и първите какво мислят и има ли шанс да са се пообъркали, казаха дай да проверим отново и излезе и при тях ненормална рециркулация на изгорели газове. Лошото е че май този сигнал е обобщен за всички неизправности по вакуумрегулаторите, ЕГР-а, както и за ниски стойности на вакуум, " В последното не съм 100% убеден"
Отговори

hakera снимка hakera 29 февруари 2008 - 18:21

Като са ми слагали газовото (метан) са ми изолирали клапана ,сложили са плътна гарнитура ,и клапана неработи ,пуснах клапана да работи и колата умря на метан ,не върви и ведага го изолирах пак ,явно има ефект като е изолиран .
Отговори

Niki Vectrata снимка Niki Vectrata 04 март 2008 - 12:01

 Niki Vectrata, на Feb 22 2008, 04:30 PM, каза:

 ickoo, на Feb 21 2008, 11:32 AM, каза:

Ще проверя за регулаторите, заштото само това ми остана и ако не е от него незнам ве4е.БЛАГОДАРЯТИ ВСЕ ПАК ЗА ОТГОВОРА.



Такаа има вероятност да не е от тях а от една черна кутийка която ти се намира под пластмасовата решетка на чистачките, това някой майстори го наричат акомулатор за вакуум, намира се от пасайерската страна, а не от тази на водача та в тая кутийка влизат два маркуча и почти винаги единият е протрит и се губи вакуум в системата, провери и това. Успех

 bojo06, на Feb 21 2008, 12:20 PM, каза:

 ickoo, на Feb 21 2008, 11:32 AM, каза:

Ще проверя за регулаторите, заштото само това ми остана и ако не е от него незнам ве4е.БЛАГОДАРЯТИ ВСЕ ПАК ЗА ОТГОВОРА.

Колега, какви проблеми имаш с ЕГР? Прочете ли каква грешка ти дава компа? Хубаво е да се знае, че X20DTL и X20DTH имат бъг в софтуера на ECD-15 и е необходимо да се флашнат при отчитане на грешка Р0400. При Y20DTH/DTL този проблем е отстранен!



Виж не си спомням вече точно каква грешката като номерче но мисля, че това Р0400 излизаше и при мен и на единия стенд го разтълкуваха като изгоряла крушка, или неизправна стоп машинка, което за мен беше пълна глупост, след това познат с руска програма каза че директно излизал сигнал, неноермална рециркулация на изгорели газове, върнах се и попитах и първите какво мислят и има ли шанс да са се пообъркали, казаха дай да проверим отново и излезе и при тях ненормална рециркулация на изгорели газове. Лошото е че май този сигнал е обобщен за всички неизправности по вакуумрегулаторите, ЕГР-а, както и за ниски стойности на вакуум, " В последното не съм 100% убеден"



Ей хора пропуснал съм да ви спомена и за датчика който следи нещата в тая кутия дето е клапана от него също може да прави мизерии
Отговори

miirro снимка miirro 04 март 2008 - 20:38

Здравейте, и аз имах подобен проблем, защото колата над определена скорост и обороти влизаше в авариен режим. При диагностика ми казаха, че проблема е в ЕГР клапана. Днес я оставих в един сервиз, където и смъкнаха и клапана и колектора от където са смъкнали много нагар, който е възпрепятствал нормалното циркулиране на въздуха. Сега вече си върви много добре при всякакви обороти и скорости, а на клапана нищо му нямаше.
Отговори

Марто снимка Марто 07 март 2008 - 10:00

 atil, на Mar 7 2008, 08:58 AM, каза:

Колеги, някой ако го е почиствал сам този ЕГР клапан и му се занимава, може ли да напише с няколко изречения какви са точно стъпките по демонтирането и почистването?


Сваляне на пластмасовия капак, развиване на двете болтчета /с камък еврейска звезда :puke: / , които го крепят за смукатела и като излезе , с отверка, спрей и т.н. - въпрос на въображение :newsm05_41:
Отговори

Марто снимка Марто 07 март 2008 - 10:14

 atil, на Mar 7 2008, 09:12 AM, каза:

Ясно. Благодаря!
А като се свали има ли лесен начин с подръчни средства да се тества дали е изправен?


Има :) Малко е талибански , ама няма значение. С маркуча който го управлява надуваш или смучеш и слушаш дали изпуска от някъде.
Отговори

Niki Vectrata снимка Niki Vectrata 07 март 2008 - 12:54

 atil, на Mar 7 2008, 09:28 AM, каза:

Аха, ясно. Благодаря много! Ще го пробвам.


И по този начин не почистваш нищо овен стъблото на самия клапан, малко по-сложно е от това което е написал колегата, след като свалиш клапана, сваляш и горивните тръби от помпата до дюзите за да не ги кривиш, след това сваляш целия капак за който е захванат ЕГР-а, внимавайте има гарнитура която аз съсипах и сега търся, а под тоя капак повярвайте ще намерите нещо ужасно. Сглобяжането е по обратния ред.
Успех.
Отговори

БатГоико снимка БатГоико 07 март 2008 - 14:34

 Niki Vectrata, на Mar 7 2008, 11:54 AM, каза:

 atil, на Mar 7 2008, 09:28 AM, каза:

Аха, ясно. Благодаря много! Ще го пробвам.


И по този начин не почистваш нищо овен стъблото на самия клапан, малко по-сложно е от това което е написал колегата, след като свалиш клапана, сваляш и горивните тръби от помпата до дюзите за да не ги кривиш, след това сваляш целия капак за който е захванат ЕГР-а, внимавайте има гарнитура която аз съсипах и сега търся, а под тоя капак повярвайте ще намерите нещо ужасно. Сглобяжането е по обратния ред.
Успех.


Само да вметна че на колегата Atil мотора му e Y22DTR а там е възможно ЕГР-а да е електрически.
Ето такъв:
Публикувано изображение
Тогава чистенето му е зор, щото трябва да се сваля, като се внимава за не изтече много антифриз /свалят се двета маркучета и се затапват бързо с нещо/. Отделно трябва да се свали МНОГО внимателно електронния му блок, без да се счупят щипките и трябва да се пръска вътре в моторчето с WD40 или нещо подобно за да се раздвижи
Отговори

BrEiKaR4EtO снимка BrEiKaR4EtO 18 март 2008 - 23:48

та колеги да попитам тази лампа в дето съм я оградил ми светка вече 2-3 пътри и като освободя от скорост и угаасва...каква греШка е това имали нещо общо с егр клапана и ламбда сонда..неразбирам много и питам :19a: колата е АСТРА Г Х17ДТЛ Публикувано изображение
Отговори

Марто снимка Марто 22 март 2008 - 12:51

На гърба на Вилхем Пик има много свестен пич. Павел се казва. Трудно е да се докопаш до него , но си върши работата без забележки :dance:
Отговори

ГостVVAS_* 24 март 2008 - 14:54

Ето ТУК и ТУК може да видите как и какво се почиства за да ви работи ЕГР-а на дизелите! Всичко е със снимков материал! Успех!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg