Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Нужните документи за регистриране в КАТ

omegaab снимка omegaab 14 ноември 2012 - 17:40

Сега да споделя моя проблем!!! Сложих си на колата друг мотор, като данни е същия, но номера е различен. Искам колата да я регистрирам в кат, за да я продам след което. Лошото е, че взех кола донор, която е прекупувана и със собственика е загубена връзката. Имам документи, все още има преглед и гразжданско, но коалта не е в движение. Има ли вариант да регистрирам новия мотор в кат?
Отговори

chenata снимка chenata 10 февруари 2013 - 13:43

Здравейте колеги,
Това е първия ми коментар в този форум, така че извинете ме ако нарушавам някой правила. Значи моя казус е следният. Ще купувам Опел Астра от фирма. Направихме и данъчна оценка и сега трябва да внеса 2,5% данък върху тази оценка. Тук започва проблема ми. По лична карта съм от Горна Оряховица, но живея в Търговище, като имам настоящ адрес тук. В месни данъци и такси ми казаха, че трябва да платя данъка си по постоянен адрес. Питам, за какво ми е този настоящ адрес, като не успях да гласувам дори. За сравнение правя това, че предната си кола купих от Варна и от автокъщата ми оправиха всички документи (не съм ходил до Горна Оряховица). Другия ми въпрос е следния : трябва ли да я регистрирам с ВТ номера или мога да остана с търговищките, като променя само собствеността в талона? Моля Ви помогнете ми защото не срещнах подкрепа при опита си да изкопча информация от КАТ и от Община Търговище. Държат се все едно съм им длъжен, а не от нашия джоб хранят децата си. Безобраие... Благодаря!

Поздрави,

Стоян
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 10 февруари 2013 - 15:17

Номерата трябва да са от региона, в който си по лична карта. Колата влиза за сверка на номера
на рама и мотор в халето.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 10 февруари 2013 - 16:03

 omegaab, на 14 ноември 2012 - 17:40, каза:

Сега да споделя моя проблем!!! Сложих си на колата друг мотор, като данни е същия, но номера е различен. Искам колата да я регистрирам в кат, за да я продам след което. Лошото е, че взех кола донор, която е прекупувана и със собственика е загубена връзката. Имам документи, все още има преглед и гразжданско, но коалта не е в движение. Има ли вариант да регистрирам новия мотор в кат?

Колега, как се развиха нещата, става ли така регистрацията.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 10 февруари 2013 - 17:53

 omegaab, на 14 ноември 2012 - 17:40, каза:

Сега да споделя моя проблем!!! Сложих си на колата друг мотор, като данни е същия, но номера е различен. Искам колата да я регистрирам в кат, за да я продам след което. Лошото е, че взех кола донор, която е прекупувана и със собственика е загубена връзката. Имам документи, все още има преглед и гразжданско, но коалта не е в движение. Има ли вариант да регистрирам новия мотор в кат?

Когато си купил колата донор собственикът се предполага че я е бракувал в кат и я е отчислил. Като я е отчислявал е трябвало да извади службна бележка за мотора. Без тази бележка или фактура за мотора нямаш шанс да я узакониш тази кола с този мотор.
Отговори

emoleon снимка emoleon 21 март 2013 - 23:07

 swetla777, на 31 март 2012 - 09:02, каза:

В кат е супер лесно и струва 20 лева щом си от същия град за 1 час свърших...


Да разбирам ли, че се минава само документално (преиздават само талоните на новия собственик) и не е нужно да се кара колата и да се минаване през каналите, след като колата е минала ГТП?

Сам си отговарям: ДА.
Мнението беше редактирано от emoleon: 26 март 2013 - 12:08
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 21 март 2013 - 23:51

Имам следния въпрос:
Преди една седмица катастрофирах с колата си, купето се усука и просто не си заслужава да я ремонтирам. Реших да потърся същия автомобил с запазено купе и да преместя моя мотор в него, след което да продам каквото остане от двете коли за да избия някой лев. До тук всичко е ясно, бракувам ударения автомобил, местя мотора в новия и с бележката и колата отивам в КАТ за пререгистрация на двигателя. Тук идва и въпроса ми, мога ли след това да продам сваления двигател от новата кола и какви документи (и от къде) трябва да представя за него при продажбата му?
Знам, че така става много сложно, но двигателя който имам сега е в много добро състояние с доста сменени неща по него и искам да продължа да го ползвам.
Отговори

pepino85 снимка pepino85 22 април 2013 - 23:22

Здравейте,
закупих автомобил от Англия и бих се радвал какви точно документи ми трябват, за да го регистрирам в КАТ? Също така възможно ли е да го регистрирам на друг човек, тъй като колата ще остане в България, а за мен не е сигурно :). Благодаря.
Отговори

tnsburgas снимка tnsburgas 21 май 2013 - 08:42

Здравейте колеги , да споделя процедурата по смяна на собственост в Бургас.В моя случай колата си беше с Бургаски номера и не се наложи да чакам на каналите.
Първо се минава през гишетата за изготвяне на заявление - 3лв. Отварят в 8:00 аз бях там в 7:45 и минах пръв.
След това със талоните(голям и малък) , Застрахователна полица , Договор за покупко-продажба,Заявлението изговено срещу 3лв. , квитанция за платен данък и лична карта отиваме на гишета 1,2,5 или 6 (не са нужни копия на документите) . Въпросните гишета отварят в 8:30 но ако имат оперативка(както в моя случай) в 8:50 . От там взех една бележка да платя на касата , а от там квитанция за платена такса - 17,50лв. кам 9:00 на 3-то гише ми взеха тази квитанция заедно с още 4-5 човека и кам 9:20 ни извикаха по имена на 4-то гише да си получим талоните .

общо - 20.50лв и час и половина чакане.

Надявам се да съм бил полезен.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 март 2016 - 11:50

Здравейте ! Има една кола, която е внесена и ми хвана окото, но е със Словенски номера все още. Не е от автокъща, а от човек, който внася и продава коли. Човека ми каза, че общо всичко с регистрация, номера, екотакса и гражданска отговорност излизало около 440лева. Това, което ми беше най-странно е че нямало нужда от нотариус. Според вас това нормално ли е ? Чувал съм и че екотаксата се плащала от този , който внасял колата. Вярно ли е ?
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 март 2016 - 12:04

Ако се купи с фактура, няма нужда от нотариус. Частни вносители я записват на позната фирма и се купува с фактура от фирмата. Другия вариант е попълнен договор от страна на чуждестранния продавач и празна част на купувача. Попълваш си частта на купувача с твоите данни и я регистрираш.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 март 2016 - 12:15

Благодаря много ! Шубе ме е обаче.
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 март 2016 - 12:19

Другия вариант, е водиш с теб продавача в КАТ и парите след регистрацията.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 април 2016 - 20:35

Значи минах я цялата процедура за нов внос. Прави се гражданска отговорност първо за кола без номера и след това се отива в делничен ден в КАТ. Елантрата я стовариха направо пред КАТ и пренощува пред бариерите. Рано сутринта се отива в КАТ като колата е добре да има аптечка и пожарогасител с манометър и заверен за 2016. Трябват копия на старите талони по два броя примерно и копие на договора за покупко продабжба. Трябва да се отиде рано (понеделник е малко навалица) . Аз бях там в 6:50 сутринта. Първо се редите на опашките за екотакси и декларация номер 2. Екотаксата се плаща в едни будки отстрани на бариерите отляво преди арката. Плащате за кола над 10 години 265 лева и ви попълват декларацията с тяхна помощ. Може да ви искат номера на ремаркето и камиона с които е докарана колата. После отивате в сградата , където подавате документите декларация номер 2 и документи за платена екотакса. Общо взето за плащането на екотаксата се чака повече, а за подаването на документите не толкова. Ако са двама души по -добре. После чакате на каналите. Преди това е добре да сте махнали ако има стари пластмаси от старите номера. След това плащате за талони и номера в малка сграда зад каналите и чакате номерче да ви извикат. След това ви монтират номерата хората, които са ви гледали колата на каналите и това е.

Много неприятна изненада беше като ми докараха колата с 1 литър бензин. Трябваше да сипя повече.
Отговори

k opel e снимка k opel e 30 април 2016 - 20:45

Мерси, Яворе за подробното обяснение. Ще ни е полезно. Да ти е честита и да покажеш снимки, да видим какво си купил. То май си е половин Опел.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 април 2016 - 21:04

Много благодаря ! Весели празници на всички ! Имам един пропуск обаче в информацията . Забравих да спомена, че цялата операция ми отне около ТРИ часа.
Отговори

dxl снимка dxl 12 май 2016 - 08:12

Процедурата за КАТ София за транзитни номера е:
-Отивате на гише за транзитни номера (те са 2) с договора за покупко-продажба на МПС-то и двата талона, лична карта.
-попълвате декларация, в която пишете вашите данни, както и тези на МПС-то - номер на рама, двигател, марка, модел и тн. Там пишете кога е купена колата и кога е внесена в БГ. Аз не знаех, за това писах произволни дати от предния месец.
-правите по две копия на двата талона, въпросната декларация и договора за покупко-продажба. (има копи центрове пред кат)
-плащате за номерата в клона на банката в КАТ.
-връщате се с копията и квитанцията за плащане на гишето, дават ви номерата + големия талон за регистрирано МПС в БГ.

Всичко ми отне около 25 мин., като нямаше нито един чакащ за транзитни. Включително и около 5-10 мин. висене, понеже хванах почивката им между 10:00 и 10:15.
Отговори

RADO80 снимка RADO80 25 ноември 2016 - 22:42

Здравейте ,
Тази тема е напоследък голяма болка в КАТ София. При регистрацията на автомобила предоставих : Талона / Италианският + Копие / , Договора за продажба + Копие , Фактура + Копие и Платената еко такса. Или като плащате Еко таксата вежливата дама ще ви нащрака копията на нужните документи. ВАЖНО !!! Когато кацнете пред КАТ София , да е рано към 5:30ч. Идеята е да си хванете ред !!! дръжте автомобила си в дясната редица до бордюра. ЗАЩО ! Има тарикати които правят втора колона от коли и запълват платното , следователно това дразни КАТ и движещите се в другата лента. Втората лента се озовават после най накрая и с подарен АКТ от г-н представител на КАТ. Тарикатеене с предварително взимане на номерче за подготовка на документи не минава. При преминаване на входната бариера един чичка ви дава номерче. С номерчето се редите на опашка и си проследявате редът на номера. Влизате за окомлектоване. Връчвате документите и копията каката / пича ви ги конфигорират и ви изпращат на кабинката за каналите. Оттам ви казват къде да се наредите на кой канал. Влизате в канала и съдит чичка ви кара да отворите колата и т.н. След канала в дясно е касата и даването на табелите. Плащате си таксата и с бележките и транзитните номера /ако има / чакате. На колоните в помещението ще ви извикат по име. След това на гишето ще ви връчат голям и малък талон и стикер. На съседното гише ще ви връчат табелите и нит за задният номер. Връщате се на канала на който сте били да ви сложат номерата. При мен протече така . Бях пред КАТ в 05:30ч и приключих 11:30ч.
Мнението беше редактирано от RADO80: 25 ноември 2016 - 22:47
Отговори

ТИМ снимка ТИМ 06 април 2017 - 13:16

Здравейте , случи се следното ... регистрирах колата , но в КАТ "София" не ми сложиха етикет за минал технически преглед от около 1 седмица вече не правили тази услуга . ОК! разбирам ги имат много коли , гледат да съкратят времето няма проблем , но проблема идва в това ,че сега не мога аз да мина ГТП без да е влязла в системата на НАП ,че имам задължения (данък )по новата кола, който аз да си платя за да мога да мина ГТП , тъй като колегите от сервизите за ГТП казват " г-не не можете минете без да ни предоставите бележка за платен данък на МПС ... разбирате ли в каква авантюра съм и утре когато ме спрат колегите от КАТ , трябва да им обяснявам ,че си чакам "каналния" ред.

Само не разбрах защо дадох 120 лв на онази бутка за "подготовка на документи и съдействие при регистрация" ,като цялата сума на бележката за получаване на номерата бе за не повече от 45 лв.
Отговори

dionisi снимка dionisi 26 август 2017 - 21:23

Преди две седмици сменях номера на моята кола и мотор. Процедурата е същата за покупка на вече регистрирана кола в България
1) 8:30 паркирах МЕЖДУ каналите
2) Наредих се на опашката, където се подава заявление за пререгистрация в КАТ. Документите които са необходими
- Малък и Голям талон
- ГО
- Технически преглед
- платен данък
3) След като ми попълниха документите, платих на "държавната" СИБанк + комисионни (не може с карта)
4) След попълнените документи отпред виси един полицай който ти пише на кой канал да отидеш. Пита те къде е паркирана колата и ти казва канала близо до теб
5) Отиваш и местиш колата пред канала и чакаш
6) На канала правят сверка на номер на двигател и шаси, свалят номерата и изкарваш колата
7) Отиваш да чакаш за нов номер, къде те извикват по ИМЕ .... Това е супер простотия защото вътре беше 30*+ а отвън не се чуваха високоговорителите.
8) Взимаш номера и намираш някой който да ти го монтира или си го монтираш сам. Вече не се слага секретен болт на задния номер

Цялата тази процедура ми отне около 2 часа. В 11:30 отидох с мотора и имаше по-малко хора от колкото сутринта и минах за час и половина. Като цяло организацията им е доста добра с леки изключения, като висенете в сградата за получаване на номер при 30* и плащането на безумни комисионни
Мнението беше редактирано от dionisi: 26 август 2017 - 21:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg