Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Опел Вектра Б 2.2DTI не пали

Гостrijo_* 01 юли 2012 - 10:01

Здравейте колеги! Погледнах доста теми,но не намерих със съущите симтоми,сигурно проблемите са сходни,но нека каже все пак някой колега,ако е имал същия проблем и го е установил. Проблема е следния. Въртя и не пали,въртя,въртя,може и 1 минута и да не запали,като запали,губи обороти,не можеш да я фурсираш,тресе се.. въобще поне 3-4 минути е като умряла..след това всичко е ОК,пали си и няма проблем,докато не се остави пак да изстине. Проблема е от 2-3 месеца,просто не се кара и не съм решавал този проблем,но сега ми се налага да я поправя. Преди около месец ми се случи следното ..въртя и си запали от раз,естествено пак започна да придърпва и загасна и от тогава..няма палене. Мисля си за горивен филтър,защото проблема възникна след като веднъж свърши нафтата..,но не ми се вярва след толкова време да прави отново така.. При дърпане си пали без проблем.
Извинявам се ако повтарям тема. Благодаря на всички за помощта предварително!
Отговори

vdwind снимка vdwind 01 юли 2012 - 12:02

Възможно е да има някакви боклуци по горивния ти филтър, ама чак пък толкова, пък и ако е задръстен няма да се оправя след като поработи, ти казваш че после няма проблеми. Според мен имаш някакво разхерметизиране на горивопроводите или на входящата или на обратната нафта, може и капака на филтъра да има пролука, провери пътя на нафтата. Смуче ти въздух някъде.
Отговори

детеборе снимка детеборе 01 юли 2012 - 12:07

И аз съм за въздух в системата.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 юли 2012 - 14:29

И аз смятам, че симптомите определено са на въздух в системата. При две такива коли, мойта също, проблемното място се оказаха бързите връзки на кутията на горивния филтър. Преди 6 години имах астра с 2,0 DTH (двигателя е на практика почти същия като 2,2) и там причината за същия проблем се оказа също в бързи връзки, ама под купето. При нея даже имаше и много лек теч от една от връзките под купето, което естествено ме насочи най- добре.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 юли 2012 - 14:31
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg