Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Ключ с чип за Вектра Б

bor1968 снимка bor1968 16 октомври 2013 - 17:34

Може ли ключ от друга кола да се пренастрои/препрограмира.
Идеята ми е да си занеса ключа при ключар да изработи само металната част. После взимам ключ от друга кола /примерно от някоя морга/, махам му металната част и слагам тази изработена от ключаря. След това препрограмиране и ще имам два ключа.

Та въпроса ми е би ли могло да стане това. Може ли вече веднъж програмиран ключ от друга кола да се препрограмира и да пали моята кола?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 16 октомври 2013 - 18:11

Ако Vectra-та е производство до 1998г. може,ако е след това не.
Отговори

bor1968 снимка bor1968 16 октомври 2013 - 18:36

Вектрата ми е 2000г.
Това значи, че няма да стане така ли?
Отговори

румънеца снимка румънеца 16 октомври 2013 - 20:37

Лесна работа всеки ключар ще ти смени чипът в ключа по орегинала ти и си готов но чип се програмира само веднъж.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 октомври 2013 - 20:41

Нищо.. за сметка на 'еднократното' програмиране на чип-а - поне цената му е приемлива.. аз като си търсих, успях да си намеря за десетина лева пари. Виж дистанционно като твоето трябва да си намериш + програмиране на функциите му.
Отговори

помагащ снимка помагащ 16 октомври 2013 - 21:14

колеги пак си говорите наизуст , ако става въпрос за вектрата от профила ти с мотор Х20DTH става там е моторола и става и стар чип , но ти трябва кода .
Отговори

bor1968 снимка bor1968 17 октомври 2013 - 17:50

 помагащ, на 16 октомври 2013 - 21:14, каза:

...ако става въпрос за вектрата от профила ти с мотор Х20DTH става там е моторола и става и стар чип , но ти трябва кода .


Точно за такава вектрас мотор Х20DTH става въпрос - 2000г.
Извинявайте за тъпите въпроси, но как /от къде/ мога да взема този код? Аз дори на моя ключ не знам кода.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 октомври 2013 - 18:30

Публикувано изображение

-Би трябвало да имаш подобни с документите на колата, ако не - търсиш някой, който може да ти извади CAR PASS-a с подходящ кабел.
Отговори

bor1968 снимка bor1968 17 октомври 2013 - 18:56

За съжаление колата я взех нов внос с един ключ и без всякакви документи. Единствено имаше документите, които са нужни за да я регистрирам.
Явно ще трябва да търся някой, който може да ми каже /извади/ тоя CAR PASS. Или да се примиря, че ще съм с един ключ.

Четох за варианта да копирам металната част при ключар и да скрия пластмасовата част на ключа някъде покрай ключалката. Ама нещо този вариант не ме устройва. Така няма да мога да си отключвам/заключвам дистанционно.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 17 октомври 2013 - 19:01

Можеш да си залепиш само самия чип, който е вътре в кутийката на дистанционното, някъде близо до патрона за стартиране, така ще можеш спокойно да ползваш и двата ключа, без да се налага да изваждаш секюрити кода :icon_wink2:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 октомври 2013 - 19:20

Не знам само какво толкова ви притеснява ваденето на тоя код ? Тука дето се броят на пръстите на едната ръка онези, които изобщо могат да го направят.. и вимзат 15 лв. за код-а. Ако сте от по-голям град, просто не вярвам някой да не свърши тая работа за същите пари!

След това нов чип и ОП-КОМ, и всичко приключва!
Отговори

помагащ снимка помагащ 17 октомври 2013 - 20:30

да някой хора пак говорят наизуст :
1. този имо не може да се чете през буксата ( има вариант но при определени условия )
2. кой за 15лв ще свали , разглоби , разпой процесора и да го изчете , освен ако не си го направиш сам
3. може и стар чип .
4. при официалните цената за проверка в базата с данни е 54лв но шанса някой да е ровил преди теб е голям и тогава гориш с 54лв .
5. може да се извади и мрханичния код на ключа и даже няма нужда да носиш стария на ключар , а директно са се нареже нов
имам нови оригинални ключове с дистанциоони , мога да ти извадя и кодовете ( но не за 15лв)
Мнението беше редактирано от помагащ: 17 октомври 2013 - 20:31
Отговори

bor1968 снимка bor1968 17 октомври 2013 - 22:32

 помагащ, на 17 октомври 2013 - 20:30, каза:

5. може да се извади и мрханичния код на ключа и даже няма нужда да носиш стария на ключар , а директно са се нареже нов
имам нови оригинални ключове с дистанциоони , мога да ти извадя и кодовете ( но не за 15лв)


Искаш да кажеш, че ако примерно ти пратя оригиналния ключ, ще можеш да направиш друг, който да отключва дистанционно и пали колата?
Интересува ме колко ще ми струва това удоволствие?
Може и на л.с. Ако искаш дай тел. ще ти звънна.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 октомври 2013 - 19:06

Отключването няма нищо общо с паленето.Ама ако е така както е написал колегата,ще може да ти направи нов ключ по стария.
Отговори

morphaeus снимка morphaeus 17 ноември 2014 - 16:12

Ще помогна безплатно на всеки колега който желае да си обучи дистанционното или да си програмира чип. Единственото условие е да доиде до мен за да го направя. Правил съм го за себе си на Опел Астра.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg