Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Монтиране на бутон за TC/ESP

A.Milanov снимка A.Milanov 02 април 2008 - 21:41

Здравейте,

Бих искал да знам дали някои от вас е присаждал (оригинален) бутон за изключване на TC/ESP на Астра и дали това въобще е възможно? Както разбирате, такъв фабрично липсва. Колата е с Z22SE мотор ако това има значение.
Доста почетох по чужди форуми и на някои места се споменава това. Показват букса с която се сввързва бутона на определено място :16V: .
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 02 април 2008 - 23:19

И аз имам същия въпрос!Да речем ако вземем такъв от Х18ХЕ1 или Х20ХЕV има ли букса към която да го вържем???
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 03 април 2008 - 19:25

В един английски форум ме уверяват, че са необходими само бутон и окабеляване до стандартно място - 25-ти PIN на една голяма букса на АБС контролера (31 пинова,съжалявам, че не мога точно да кажа коя и къде се намира)
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 09 април 2008 - 00:10

 A.Milanov, на Apr 3 2008, 07:25 PM, каза:

В един английски форум ме уверяват, че са необходими само бутон и окабеляване до стандартно място - 25-ти PIN на една голяма букса на АБС контролера (31 пинова,съжалявам, че не мога точно да кажа коя и къде се намира)


E тва ако става ще е баси и якото,,,,, :thu:
Отговори

sauber снимка sauber 09 април 2008 - 10:06

Мен ме интересува същата ситуация, но за АБС...
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 09 април 2008 - 10:21

 GK_Power, на Apr 9 2008, 12:10 AM, каза:

E тва ако става ще е баси и якото,,,,, :thu:

Да, става, аз съм го виждал и в немски форум с картинки и описание :)
Към останалите колеги - да имат предвид, че при различните двигатели е различен пин на буксата...

@Виктор Какво имаш предвид да се вземе - бутон, самият TC или да се вземе предвид :) Колата трябва да си има стандартно тракшън, бутона е опция за изключването му...
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 09 април 2008 - 11:52

Навсякъде е описано, че при монтиране на бутон разлика в свързването има в зависимост дали колата има ТС или ТС/ЕSP.
Бутон в Ebay може да се намери, но малко ме притеснява в БГ кои би се наел с инсталацията. Все пак не е желателно да изгорят датчици и други подобни :thu:
Отговори

Vectra 1.4+ снимка Vectra 1.4+ 09 април 2008 - 16:05

За двигатлите които са изброени 31 крак на модула на АБС-а се дава на маса за да се изключи тракшъна. В Аутодатата я има схемата, може и лампичка да си сложите.
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 09 април 2008 - 16:32

А може ли някои да ме ориентира къде е АБС контролера? Аз мисля да си купя оригиналния бутон стига да намеря къде да се направи интервенцията :)
Отговори

hudson снимка hudson 09 април 2008 - 16:40

Обикновенно е върху самата ABS помпа. Черна пластмасова кутия.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 09 април 2008 - 20:38

 НеаМ РаВеН, на Apr 9 2008, 10:21 AM, каза:

 GK_Power, на Apr 9 2008, 12:10 AM, каза:

E тва ако става ще е баси и якото,,,,, :thu:

Да, става, аз съм го виждал и в немски форум с картинки и описание :)
Към останалите колеги - да имат предвид, че при различните двигатели е различен пин на буксата...

@Виктор Какво имаш предвид да се вземе - бутон, самият TC или да се вземе предвид :) Колата трябва да си има стандартно тракшън, бутона е опция за изключването му...

Точно това е идеята...да може да се гаси!
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 09 април 2008 - 22:32

На мен ми се върти глупавата мисъл да отида в бившия Аксон да попитам дали това нещо може да доведе до трупане на грешки в компютъра или нещо подобно.
Отговори

Гостpeshokn_* 30 октомври 2008 - 12:05

Ето тук, в тази тема за демонтаж на пепелник на Astra G прочетох, че доста често, когато пепелника се свали, има налична инсталация за TC бутон ... и се чудя защо още не съм свалил пепелника си!? :kuku:

Ето го тоя пущиняк :beer:

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  7e83_1.JPG (15,9K)
    Брой изтегляния: 512
Отговори

danny снимка danny 11 февруари 2009 - 21:19

И аз имам автоматичен ТС. Като свалях пепелника видях че има букса за бутон. Чуда се дали ако се сложи бутон ше може да се исключва ТС. Някои ако знае моля да сподели :icon_wink2:
Отговори

Shades снимка Shades 12 февруари 2009 - 00:12

 peshokn, на 30 Oct 2008, 12:05 PM, каза:

Ето тук, в тази тема за демонтаж на пепелник на Astra G прочетох, че доста често, когато пепелника се свали, има налична инсталация за TC бутон ... и се чудя защо още не съм свалил пепелника си!? :icon_wink2:

Ето го тоя пущиняк :p


Ще те разочаровам - при нас няма опция да стане :mhihi:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 февруари 2009 - 11:11

След дълго ровене разбрах, че шашмата си е повече от възможна и не изисква кой знае какво...ся остава да дочета за да разбера точно как е, но съм го виждал вече на доста Бертонета с Z22SE въпросния бутон..че то с тракшън кеф не може си направиш, за к'во ти е иначе големия матор... :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 12 февруари 2009 - 11:11
Отговори

Гостpeshokn_* 12 февруари 2009 - 12:32

И какво сега - ние оставаме ли си роби на тракшъна? :icon_wink2:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 февруари 2009 - 13:33

 peshokn, на 12 Feb 2009, 12:32 PM, каза:

И какво сега - ние оставаме ли си роби на тракшъна? :icon_wink2:

Не...скоро ще пиша как става шашмата, а ако намеря и схеми още по добре...
Отговори

Shades снимка Shades 12 февруари 2009 - 17:59

 peshokn, на 12 Feb 2009, 12:32 PM, каза:

И какво сега - ние оставаме ли си роби на тракшъна? :mhihi:

Че ние изобщо имаме ли? :icon_wink2:
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 19 февруари 2009 - 16:48

 s7ifl3r, на 12 Feb 2009, 11:33 AM, каза:

Не...скоро ще пиша как става шашмата, а ако намеря и схеми още по добре...

Това е интересно чакам аз също се интересувам...!
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg