Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Vectra C-лампа на ЕСП свети постоянно

dido777 снимка dido777 29 февруари 2012 - 01:01

Здравейте колеги. Колата е Vectra C, ДТИ 2.2 - Y22DTR 2005 г. Карам я от 5 месеца - върви си перфектно и в момента. Но..светна лампата на ЕСП(автомобил със зикзакообразни следи след него). При първоначално запалване светва, изгасва след 5-6 сек. и после пак светва и не угасва! Това от ден/два. Сега светна и контролна лампа( жълт цвят )- кормило със удивителна в десния край. Тази пък светва, когато поработи колата и завъртя волана. Същият се върти напълно нормално. Та:
1. Възможно ли е да има връзка между двете индикации?
2. Колко време мога да карам автомобила така(ако въобще е позволено!)?
3. Дали проблема може да е от несменено(или изтекло) хидравлично масло на кормилната сиситема?

Това са най-важните въпроси за мен за момента, всичко което напишете ще ми е от полза. Диагностиката ще е задължителна, но ми се иска да науча нещо повече по въпроса преди да посетя сервиз! Благодаря на всички предварително за помощта!!!

p.s. Не споменх ,че АБС си работи нормално.
Мнението беше редактирано от dido777: 29 февруари 2012 - 01:08
Отговори

vectracgts снимка vectracgts 29 февруари 2012 - 08:05

Колега и аз имах абсолутно сащият проблем! По-компетентните колеги от форума ме посъветваха да направя диагностика (естествено в ОПЕЛ(защото я правих и другаде там не откриха нищо, гледаха ми хидравличното масло(беше си нормално))) В ОПЕЛ ми казаха, че има грешка в датчика за ъгъла за завиване,които се намира в ЦАМ модула(на него са мигачи, айрбаг и т.н.) цената му е околко 800 лв. Естествено попитах дали може да се кара така те ми казаха, че може стига да не ми пречи да карам без Тракшън контрол(ЕСП). АЗ карам така, но естествено ако се опарича ще го сменя. Забелязвам, че се появюява при мен при мокра настилка и има логика!!


ПС: Нека и по-компетентните да дадат мнението си !!! И най-веяе ДИАГНОСТКИА В ОТОРИЗИРАН СЕРВИЗ-ОПЕЛ!!!

ПОЗДРАВИ!!!!
Отговори

Никсън снимка Никсън 29 февруари 2012 - 14:44

 dido777, на 29 февруари 2012 - 01:01, каза:

Здравейте колеги. Колата е Vectra C, ДТИ 2.2 - Y22DTR 2005 г. Карам я от 5 месеца - върви си перфектно и в момента. Но..светна лампата на ЕСП(автомобил със зикзакообразни следи след него). При първоначално запалване светва, изгасва след 5-6 сек. и после пак светва и не угасва! Това от ден/два. Сега светна и контролна лампа( жълт цвят )- кормило със удивителна в десния край. Тази пък светва, когато поработи колата и завъртя волана. Същият се върти напълно нормално. Та:
1. Възможно ли е да има връзка между двете индикации?
2. Колко време мога да карам автомобила така(ако въобще е позволено!)?
3. Дали проблема може да е от несменено(или изтекло) хидравлично масло на кормилната сиситема?

Това са най-важните въпроси за мен за момента, всичко което напишете ще ми е от полза. Диагностиката ще е задължителна, но ми се иска да науча нещо повече по въпроса преди да посетя сервиз! Благодаря на всички предварително за помощта!!!

p.s. Не споменх ,че АБС си работи нормално.

Здравей колега , първо всеки добър специалист може да отстрани този проблем ... не само в оторизираните сервизи където всичко е дубъл , а понякога с 300% надценка . Проблема е комплексен , защото при тези автомобили организацията на работа на електрониката е доста сложна за обикновен човек. 1. Проблемната област трябва да се изследва - ABS, CIM , UEC , и ел.инсталация . Всеки от тях подлежи на ремонт и 99% не е необходимо закупуването на нови такива / с изключение за сензорите към тях / . Хубаво е да се отстрани проблема навреме,защото това е система от клас А / визира се сигурността / , а колко време можеш да караш .... божа работа ... Поздрави и Успех.
Мнението беше редактирано от Никсън: 29 февруари 2012 - 14:51
Отговори

dido777 снимка dido777 29 февруари 2012 - 15:58

Благодаря колеги за бързите отговори. Да, в общи линии това, което прочетох по форумите се припокрива с мненията ви. Ще започна с диагностика и проверка за хидравличното масло като начало. Не мисля много да чакам, защото много ДОСАДНО светят тези лампички и развалят кефа от престоя в любимия ми автомобил!!!Ще споделя какво е развитието за да може всеки стигнал до подобен казус да се възползва от информацията.

Поздрави на всички отзовали се и фенове на този полезен форум!!
Отговори

dido777 снимка dido777 02 март 2012 - 22:42

Колеги здравейте отново. Пиша по темата понеже има развите по въпроса. Проблема определено се задълбочава - днес мигачите отказаха да изключват след завършване на завой! Трябва принудително да ги загасявам вече. Докато пробвах няколко пъти забелязах, че лостчето на мигачите мърда и съвсем лесно се измъкна:(. Може винаги да си е било така и сега да го забелязвам чак. Страхувам се, че проблема може да идва от въпросната платка зад волана(модул) и сигурно няма да дочакам по-топли дни -ще трябва да го решавам по-бързо отколкото се бях настроил. Нека някой, ако има опит да сподели каде в София мога да ми помогнат - сервиз, специлист майстор ли ще е..важното е да ми препоръчате някой, който ви е свършил работа и сте доволни.

Благодаря на всички предварително!
Отговори

Марто снимка Марто 02 март 2012 - 23:19

Най-вероятно със смяна на целия CIM модул от някоя морга ще се оправят нещата.
Ето какво представлява:
Публикувано изображение
Отговори

cuco снимка cuco 03 март 2012 - 08:39

Здравей колега. Миналата зима имах абсолютно същият проблем с моята Вектра. Къде ли не ходих на диагностики и т.н и на мен ми казаха същата работа за тези датчици, модули и т.н, но цифрата беше жестока и се отказах да сменям каквото и да е. За мое огромно щастие проблемът изчезна след като изсъхнаха пътищата.Изчакай малко преди да се бръкнеш дълбоко в джоба, може да имаш същият късмет е съветът ми
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 март 2012 - 12:38

да спомена само че ЦИМ модула не се сменя само хардуерно, нужно е да се ресетне със секюрити кода от старата кола и после да се програмира отново към твоята с твоя секюрити код като в него са записани и кодовете на транспондерите на ключовете, вин кода на купето както и конфигурацията на обкръжаващите го модули, диагностиката на целия автомобил минава през него и е много важно да бъде коректно програмиран и конфигуриран, така че това не е работа за всеки...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 03 март 2012 - 12:40
Отговори

Petio снимка Petio 03 март 2012 - 12:49

Аз имах сходен проблем със зафира Б.Симптомите същите само дето нямах символ за волан а на цим модул имаш грешка за ъгъла на волана,мигачите не се изключваха и есп лампата светеше постоянно.Оказа се че трябва да се калибрира въпросният ъгъл на завиване след операцията проблеми нямах
Да кажа че на мене проблема се получи след сваляне и качване на хидравлична рейка, уж всичко беше наред докато не светна лампата.
Моят съвет иди в оторизиран сервиз да прочетат грешката и там да преценят ако трябва иди другаде за второ мнение, наистина може и модула да е но все пак консултирай се.
Ако си от софия може да се консултираш и с колегата "помагащ" от форума той също ги разбира нещата и ще даде компетентно мнение и съвет какво да правиш
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg