Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Опел Астра Г

amedcho0o снимка amedcho0o 17 юли 2013 - 19:50

Колеги имам проблем с темпомата след 100 км/h натискам бутона за вкл. с махнати крака от педалите и скоростта намаля каква може да е причината поради която не се задейства ?
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 18 юли 2013 - 19:00

Работеше ли като купи колата или не? Дай малко повече инфо? Какъв е мотора?
Отговори

amedcho0o снимка amedcho0o 25 юли 2013 - 19:07

сигорно не е работело эащото аз е купих преди 2-3 месеца и преди няколко дни разбрах че имам темпомат и се опитах да го активирам но не стана. Иначе двигателят и 1.8 116 коня 99 г. е колата
Мнението беше редактирано от amedcho0o: 25 юли 2013 - 19:07
Отговори

elozew снимка elozew 25 юли 2013 - 21:54

Първо проверяваш датчиците на педала на съединителя и на спирачката!
Отговори

amedcho0o снимка amedcho0o 26 юли 2013 - 22:10

добре само ако може да ми опишеш мястото им и точно какво да гледам
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 27 юли 2013 - 19:53

Ти на какво викаш темпомат, от къде разбра, че можеш да го пускаш, и как го правиш?
Отговори

amedcho0o снимка amedcho0o 28 юли 2013 - 22:43

темпомот казвам на това тоето като се антивира пдтдържа скоросста и аз го активирвам от лосчето на мигачите имам 2 копчета за активирване е едното а другото е за увеличаване и намаляне на скоросста
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 29 юли 2013 - 07:03

Колега, да не бъркаш нещо? Нямаш отделно копче за включване. Темпомата се активира от копчето за увеличаване на скоростта-това с пъпката. От единичното копче -долу, се изключва. Веднъж активиран, от копчето с пъпката, се увеличава скороста, а от другата страна се намаля. До колкото разбрах, ти искаш да го активираш от копчето с, което се изключва, това не става. Пробвай пак.
Отговори

amedcho0o снимка amedcho0o 29 юли 2013 - 18:57

колега всички съм ги пробвал и по начина който казваш ти трябва на таблото да ми светне едно като километраж и то не святка
https://www.google.b...3D0%3B800%3B600 тези ги имам

още 1 въпрос мога ли на астра Г между болтово разстояние е 5х110 мога ли да си сложа джанти 5х112 ? мерси много за помоща :)
Мнението беше редактирано от amedcho0o: 29 юли 2013 - 19:15
Отговори

elozew снимка elozew 29 юли 2013 - 19:29

 amedcho0o, на 26 юли 2013 - 22:10, каза:

добре само ако може да ми опишеш мястото им и точно какво да гледам


Ами намират се над педалите на съединителя и спирачката - в тях влизат кабели. Скапват се често от кондензирала зимата влага. Ако не работят темпомата не се включва!
съединител:№4 е изключвателя
Публикувано изображение
спирачки:трябва да са два - един за стоп светлините, един за темпомата
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от elozew: 29 юли 2013 - 19:42
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 29 юли 2013 - 19:34

Щом е така, значи ти трябва по-компетентна помощ за темпомата.
За джантите, първо, най-вероятно няма да ти отговаря размера на централния отвор за главината. Второ, по-важното е, че не ти отговаря размела на междуболтовото разстояние. При монтажа, може да ти се види, че ще станат, но конусите на болтовете няма да си вършат работата и в един момент ще се саморазвият. Тава пък, сам разбираш, че не е желателно да ти се случу.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg