Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газов Инжекцион Корса Б 1997

gogoran_opel снимка gogoran_opel 21 септември 2012 - 12:54

 becinko, на 19 септември 2012 - 17:15, каза:

До колегата автор на темата: Колега, моята кола се оправи, проблема се оказа високо налягане на изпарителя и от там претъпкване на системата с газ. Също така ми я направи да прехвърляя на 30 градуса и сега нямам никъкви проблеми.

Поздарви!



Аз си записах час за понеделник ще я погледнат основно тогава ще отговоря окончателно и се надявам и моят проблем да изчезне :)
Отговори

gogoran_opel снимка gogoran_opel 05 октомври 2012 - 19:56

Изчаках нарочно малко по-дълго време за да не разтягаме излишно локуми ... след като прочетох последният коментар на колегата за налягането отидох и му разказах ..той каза сега ще погледнем всички настройки са наред, но каза че за година и половина не му се беше случвало подобен проблем и при това на 3 коли едновременоо и се съмнява в централата ..тоест дефектна партида

смени ми централата с една за 6 цилиндрова в която вика съм сигурен че работи и наистина една събота и неделя никакъв проблем от сутрин до вечер си набирам яко на газ и си дигнах 160-170... след това пак ми сложи друга и отново същите проблеми работи и превключва нормално и щом спра на светофар просто забивам муцуната при тръгване...каза да изчакам малко да му пристигнат нови партиди, а на тези да направи рекламация ( поне така се изрази пича може да ме излъже за всичко естествено :)) оставих му я за 3-4 дена ...вика карал съм я сутрин нарочно всичко вече е наред и ето от два три дена карам превключва си нормално без проблеми при мен проблема се оказа дефектна централа, ако звучи правдоподобно.. човека каза че и там дюзите е проверил и сменил на ново всичко е проверил ДОВОЛЕН СЪМ! Сега е забравил само да ми включи датчика за оставаща газ та ми седи на червено но ще ходя тия дни и смятам вече да нямам проблеми. :) Благодаря на всички ..и лек и безавариен път ви желая!
Отговори

becinko снимка becinko 05 октомври 2012 - 20:34

Радвам се за теб колега! Ще имам в предвид твоето решение на проблема, само кажи с какъв точно инжекицион си, защото моята пак започна да прави проблеми.
Отговори

gogoran_opel снимка gogoran_opel 10 октомври 2012 - 12:28

Неска ходих да ми включи датчика, сега всичко работи питах го за модела каза ми tomasetto artic 300 PRemium!
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 10 октомври 2012 - 13:11

Колеги, въпросно превключването от бензин на газ принципно трябва да става при определени температури на двигателя, а не на секунди.. защо не ви ги правят при температура по-голяма от 25-30 градуса на двигателя да превключва на газ?
Отговори

becinko снимка becinko 10 октомври 2012 - 18:15

Цитат

Неска ходих да ми включи датчика, сега всичко работи питах го за модела каза ми tomasetto artic 300 PRemium!


Благодаря за информацията!

gogoran_opel , можеш ли да ми поснеш една снимка на твоя двигател да видя къде са ти дюзите, редуктора, общо взето как е монтиран ГИ.


Колега dancho_nakov, настройката е добре, но изпарителя е вързан погрешно и не стопля ...
Мнението беше редактирано от becinko: 10 октомври 2012 - 18:19
Отговори

malkiq_miti снимка malkiq_miti 15 ноември 2012 - 21:35

При настройване на температурата на охладителната течност при която да се преминава на работа на пропанбутан имайте в предвид че до 35градуса по Целзий кривата на изпаряването на пробанбутана е много "стръмна". Не случайно на някои автомобилни инжкционни газови системи минималната теператира която може да се задава е 35 градуса по Целзий.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg