Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с опел астра г 1.7 dt/isuzu/ Y17dt

tanakavnr снимка tanakavnr 08 януари 2017 - 23:39

Здравейте!Не знам дали е проблем или исузутата са си така!Карал съм астра ф 1.7 дт/немския/рено меган 1.9dti-таа..така.Нормални обороти на празен ход-800..850.Карам си на 3-та ,излкючвам,оборотите-1000??В момента на спиаране на светофар/примерно/,веднага падат на 850/долу-горе/.това нормално ли е?От това следва следния проблем-на 3-та пускам газта,обороти-1200..на 2-ра ,същата работа.Не падат .И как може е сега в поледицата да слезеш по наклон /заледен/ на 1-ва ,като държи 1200 оборота/не че не слизам де/.Чуквам леко спирачка ,намаля и айде пак на 1200 оборота???На втора също.Слизащ на 1-ва ,без газ,за да използващ двг-то като спирачка..да ,ама -не.И на 2-ра също.По същия тоя наклон катери с 2-ма отзад на 2-ра на 850 о-та.като намаля баирчети и хуква пак на 1200.При мен ли е проблема ,или са така????Реното по същия наклон държи 800 оборота/направо утихва мотора/,не ти трабва спирачка,и на 1,и на 2-ра??Ф-ката и тя беще така.Хайде колеги, каращи същия модел да кажат..на мен ми е странно такова държане на дизел....
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 януари 2017 - 06:03

Нормално е. Така са всички, държи високи обороти за да зарежда генератора и да ти храни елхидравликата на волана.
Отговори

vdwind снимка vdwind 09 януари 2017 - 06:39

Аз карам същия модел като твоя, не съм имал досега никакъв проблем, като ти е бърза 2-ра включваш на първа. Втора по надолнище си е бърза особено за заледено. Ако се спускаш караш само на първа и държиш леко спирачката. Не съм се завъртал досега, няма да изключваш от скорост само.
Отговори

tanakavnr снимка tanakavnr 10 януари 2017 - 13:45

 vdwind, на 09 януари 2017 - 06:39, каза:

Аз карам същия модел като твоя, не съм имал досега никакъв проблем, като ти е бърза 2-ра включваш на първа. Втора по надолнище си е бърза особено за заледено. Ако се спускаш караш само на първа и държиш леко спирачката. Не съм се завъртал досега, няма да изключваш от скорост само.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg