Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Светва check engine,при обороти на празен ход и изгасва когато е в движение

ISG79 снимка ISG79 14 декември 2017 - 02:34

Здравейте на всички. Преди около седмица в движение ми светна check engine, след известно време изгасна .Тази седмица забелязах че светва на всеки светофар , когато колата е на празен ход , а понякога и много рядко двигателя гасне. След като тръгна изгасва лампата на check engine ,после пак светва изгасва и така. Днес докато сменях преден ляв амортосьор почистих и дроселовата клапа (свалих я за да я почистя от двете страни) .Почистено също и стъпков мотор на празен ход.
Утре ще погледна ЕГР клапана защото четох по форумите ,че при запушен светва чека. Имам съмнения за датчика на коляно вал ,но колата пали от раз. Няма проблеми с паленето.Друго в което се съмнявам е ленива ламбда сонда и датчик на разпределителния вал? Дайте идея къде може да е проблема . Забравих да кажа , че от известно време колата губи тяга и двигателя започва да бучи м/у 80 и 100км/ч , после се оправя. Колата е с газов инжекцион Lovato и обикновенно работи по добре на газ, поне с такива впечатления съм останал. Описаният проблем го има както на газ така и на бензин. Aко проблема се окаже че е датчик на коляно вал някой може ли да покаже със снимков материал къде точно се намира този датчик? Досега много ремонти съм правил на колата ,но с това не съм се сблъсквал. Преди време ми е светвал чека но след почистване на дросела и стъпковия мотор всичко си идва на място...до сега . Проблеми с обороти на празен ход няма! Моля помагайте ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.Дебитомера може ли да почистя със спрей обезмаслител?
Колата е Опел Вектра Б 97 1,8 115 коня бензин Х18ХЕ :sad:
Мнението беше редактирано от ISG79: 14 декември 2017 - 02:44
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 14 декември 2017 - 17:23

Според мен, ако й направиш една диагностика ще видиш от къде идва проблема. Това проба - грешка, няма да ти е удачен вариант. А и си е загуба на време.
Отговори

ISG79 снимка ISG79 14 декември 2017 - 23:35

Да прав си. Утре ще отида да видим какво ще излезе и ще пиша. М/у другото погледнах бобината и кабели и свещи. Свещите бяха плувнали в масло. Кабели и бобина са Ок, но дори и след като ги почистих с обезмаслител , лампата пак си свети
Мнението беше редактирано от ISG79: 14 декември 2017 - 23:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg