Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Свирене при над 50км/ч

fungus снимка fungus 07 април 2014 - 15:55

Колеги- имам няколко въпроса за Астра Г, Y17DT ;


Първо- какви са ви нормалните вибрации в двигателя на свободен ход, защото моят видимо си подскача, от там и в купето има бая вибрации, чистачките също се вижда как треперят Та трябва ли да сменям според вас тампони на двигателя или си е нормално.


И второ- преди около 4 месеца се появи едно свистене в колата при скорост над 50-60 км.ч. Предполагах,че е лагер- не е, предполагах зимни гуми- не са... Поремонтирах си ходовата част и хората я огледаха- явно не е от неща по колелата, което е странно, защото е обвързано със скоростта.
Последната ми теория - звукът прилича като свирене от въздух, когато преминава през нещо тясно или запушено и възможно ли е да е по филтри, тръби? Чувам го сякаш отпред дясно. Не е турбо.

Благодаря !
Отговори

borro снимка borro 07 април 2014 - 16:12

1. Защо питаш за нещо, което и на пръв поглед е сериозно, опасно и какво ли не. Отиди в сервиз веднага.
2. Всичко е възможно. При мен свири задна лява врата, защото липсва едно уплътнение. Да не говорим, че отзад става и студено.
Мнението беше редактирано от borro: 07 април 2014 - 16:12
Отговори

fungus снимка fungus 07 април 2014 - 16:42

 borro, на 07 април 2014 - 16:12, каза:

1. Защо питаш за нещо, което и на пръв поглед е сериозно, опасно и какво ли не. Отиди в сервиз веднага.
2. Всичко е възможно. При мен свири задна лява врата, защото липсва едно уплътнение. Да не говорим, че отзад става и студено.



1. по-големи вибрации заради тампон не е опасно, повечето пъти дори ми казват да не се занимавам с такива дреболии, защото е дизел и е нормално да си вибрира в повечко. Може би "подскача" не е правилното определение и е пресилено :) Но вибрациите се усещат и по волан, скоростен лост и т.н. :)

2. по-скоро 2 ми се струва странно и неприеливо и ми е приоритет :( но не могат да ми кажат от какво е.
Мнението беше редактирано от fungus: 07 април 2014 - 16:45
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 07 април 2014 - 16:53

Колега преди време имаше тема за абсолютно същата кола и двигател, ако я намеря ще дам линк.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 07 април 2014 - 17:19

Аз бях пускал темата за вибрациите- http://www.opelclub....&#entry1164533.
Относно свистенето, като взех колата и аз имах подобно и при мен се оказа разхлабени болтове на гарнитурата на всмукателните колектори на двигателя. Смених гарнитура, затегнах болтовете и се оправи.(нещо като насрещен полъх на вятър беше :)
Вибрациите намаляха след като смених всички тампони (4 бр.), но има какво още да се желае. Интересно, че по някой път двигателя става много спокоен и почти не се чува от вътре(зареждам от едно и също гориво), друг път боботи и вибрира повече. Още не съм го хванал от какво е.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 07 април 2014 - 17:28
Отговори

fungus снимка fungus 07 април 2014 - 18:35

като видях в твоята тема,че 300лв излизат тампони на двигател,май ще си остана с вибрациите... Все пак може да направя едно клипче да кажете как ви се струва :)

А свистенето е както и ти го описваш. Продължава да се чува и като освободя от скорост при 60 и нагоре км.ч., т.е явно не е свързано и с работа на двигател и на турбо.
Мнението беше редактирано от fungus: 07 април 2014 - 18:35
Отговори

borro снимка borro 07 април 2014 - 21:46

Виж, навремето щеше двигателя на един партнер 1,9 ей така да падне. Карам го няколко дена и си казвам - не може да е така.
Дизел мизел, колко да тропа... Оказа се тампон, качих я на репатрак и в сервиза.
Колата е твоя - нали искаш мнение. Дано е нещо леко и бързо да го хванеш.
Успех.
Отговори

fungus снимка fungus 07 април 2014 - 22:20

Утре на светло ще метна едно клипче да има обективен критерии на вибрациите, че така по моите думи не знам колко може да се разбере. Все пак в близките 2 месеца в 3 сервиза поне я гледаха обстойно и цялостно заради мераклии да я купуват, и това не беше отчетено като проблем. Благодаря все пак и утре ще дам "матрял" :p

По-големият проблем си остава свиренето, за което ми казаха,че явно не е от нищо сериозно щом 4 месеца не се е увеличило, ама мен ми изпушва главата от него, колкото и слабо да е.
Отговори

fungus снимка fungus 08 април 2014 - 14:19

http://youtu.be/i69vbPOBvlw

Заповядайте обещаното видео :) Да добавя,че май се беше пуснал климатроника на студено и може затова да са тези големи вибрации в предната перка, не знам :)
Мнението беше редактирано от fungus: 08 април 2014 - 14:22
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg