Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Какви предни амортисьори

Zender_vv снимка Zender_vv 10 март 2007 - 13:32

tisho.74, на Mar 6 2007, 04:31 PM, каза:

Сигурно има поне 433 подобни теми, ама аз се обръщам към колегите, които предпочитат да ползват по- качествени от колкото са масовите части. Та какви да си взема? И откъде?

А, и накладки трябва да сменям след месец- два, та в тази връзка ще почета по другите теми и ако не намеря каквото ми трябва ще пиша. Ама ако някой може да препоръча нещо добро да драсне някой ред и за това, като имате предвид, че карам бързичко по магистралата и извън нея (не в града!!!) и често ми се налага да спирам интензивно.

Благодаря предварително!
 

За Каяба съм чувал,че са добри.Аз самия мисля да си сложа когато му дойде времето.
Отговори

petraki снимка petraki 28 април 2007 - 22:43

Zender_vv, на Mar 10 2007, 01:32 PM, каза:

tisho.74, на Mar 6 2007, 04:31 PM, каза:

Сигурно има поне 433 подобни теми, ама аз се обръщам към колегите, които предпочитат да ползват по- качествени от колкото са масовите части. Та какви да си взема? И откъде?

А, и накладки трябва да сменям след месец- два, та в тази връзка ще почета по другите теми и ако не намеря каквото ми трябва ще пиша. Ама ако някой може да препоръча нещо добро да драсне някой ред и за това, като имате предвид, че карам бързичко по магистралата и извън нея (не в града!!!) и често ми се налага да спирам интензивно.

Благодаря предварително!
 

За Каяба съм чувал,че са добри.Аз самия мисля да си сложа когато му дойде времето.
 

Аз също карам от 2 год. МОНРО.. предни и задни но хич не съм доволен. Прекалено много са меки. За мен са буклук...... :unsure: :beer:
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 29 април 2007 - 02:53

Аз съм с Каяба газови предни смених засега и поне пича в магазина от който ги взех ми е приятел много ми ги похвали / и по форумите четох добри отзиви за тях/ , но ще покараме и ще разберем колко са добри :unsure: поне засега добре се представят :beer:
Отговори

gadnogotin снимка gadnogotin 14 юли 2007 - 22:00

 eftimov-vectra, на Mar 7 2007, 05:29 PM, каза:

струва си на мен билщайна ми излезе 440лв. с поставянето
и сам много доволен от тях :dancin:

Абе вие добре ли сте? Билщаин газово маслен двоинодеистващ е 60 лева.И предни и задни за 200 кинта с отстапката...
Отговори

lupo13 снимка lupo13 16 юли 2007 - 14:06

 aan_astra, на Mar 6 2007, 11:52 PM, каза:

ако си вземеш Monroe-то това ще бъде най-голямата ти грешка за която ще съжаляваш и максимум след 18 месеца след като ги сложиш ще разбереш за какво ти говоря . Не се вързвай на това че им дават 1 година гаранция това са пълни глупости изтарве ли амортисьора от сто кладенеца вода ще вадят само и само да не ти ги сменят .Много мои познати се набутаха с монро за което сига сменят отново амортисъори и от тях знам , че ако ти изтарве амортисьора и отидеш с гаранцията почват "те в нашия сервиз ли са слагани ама пълен комплект ли са щото иначе ако не си купил от нас нови прахоолавители лагери за отпред и тампони гаранцията не важи ти си влязал в някой кратер" и други простотии , а като ги купуваш знаеш пи колко са любезни ма те били най-добрите монрото ма я виш тези брошурки кви екстри имат и така нататък. Изобщо неможе да става дума за сравнение между Monroто и БИЛЩАЙН И ДОРИ БОГЕ . И от мен да знаеш зелиш ли си газови колата става каруца все едно си в голф 2 с маслените вози къде къде по меко :mhihi:

първо колега на Монрото гаранцията е 3 години
2 ро аз съм с Монро предни и задни и съм супер доволен от тях вече 2 години ще стане
и имам доста приятели които ми ги препоръчаха и са доволни от тях. така че всеки си има мнение по въпроса и предпочитания и ми е интересно за каква устоичивост ми говориш с маслени амортесьори ... ако искаш да си стабилен само гозови
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 09 септември 2007 - 11:18

 gadnogotin, на Jul 14 2007, 11:00 PM, каза:

 eftimov-vectra, на Mar 7 2007, 05:29 PM, каза:

струва си на мен билщайна ми излезе 440лв. с поставянето
и сам много доволен от тях :dancin:

Абе вие добре ли сте? Билщаин газово маслен двоинодеистващ е 60 лева.И предни и задни за 200 кинта с отстапката...

Билщаин-кви, щото B6 под 130-на лв.мисля няма
Отговори

Жорко снимка Жорко 24 август 2010 - 08:06

ПРеди 2 месеца смених предните амортисьори с каяба. Карам с тях вече 7000 км и съм доволен. Вярно е , че са доста твърди и колата е като каруца, но пък е стабилна.
Отговори

Даниел Алексиев снимка Даниел Алексиев 24 август 2010 - 10:25

 gadnogotin, на 14 Jul 2007, 22:00, каза:

Абе вие добре ли сте? Билщаин газово маслен двоинодеистващ е 60 лева.И предни и задни за 200 кинта с отстапката...


Колега от къде си ги купувал, защото и на мен ми обявиха цифра в доста магазини?
Отговори

Hind снимка Hind 13 октомври 2010 - 15:29

Колеги какво ще кажете за Оптимал?
Предлагат ги в Евро07.
А за пружини каква марка ще препоръчате?
Мнението беше редактирано от Hind: 13 октомври 2010 - 15:29
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 13 октомври 2010 - 15:55

Колеги, наистина ако търсите стабилност взимайте газови. Обаче возията с газови мен лично не ме кефи. И най-малката дупка се усеща и вози наистина като каруца. Така че трябва да се избере наистина между стабилност и комфорт. Мисля, че съм с газови на моя Сеат, защото е спортен модел. Верно много е стабилна колата отвсякъде, обаче аз по принцип си карам леко и не се съзтезавам, така че следващата ми кола ще е с маслени.
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 29 октомври 2011 - 20:06

Колеги кажете къде от Варна да си взема предни амортисьори и някаква марка да препоръчате от която ВИЕ сте доволни не от общи приказки и някаква ценичка евентуално ако знаете за ориентация .Предварително благодаря на отзовалите се!!! :love_opel: :icon_wink2: :icon_wink2:
Отговори

mrpeter снимка mrpeter 09 декември 2021 - 23:21

Здравейте, ще поръчвам амортисьори. Гледам в описанията им пише - "отгоре щифт, скоба отдолу" и други и тук се обърках...
За Мерива А 1.4 2008 г. какви трябва да са? Да не взема някакви които не са с подходящото закрепване?
Мнението беше редактирано от mrpeter: 10 декември 2021 - 09:06
Отговори

esil2 снимка esil2 10 декември 2021 - 16:56

Защо искаш да ги сменяш
Отговори

mrpeter снимка mrpeter 10 декември 2021 - 20:18

 esil2, на 10 декември 2021 - 16:56, каза:

Защо искаш да ги сменяш

Люшка, колата не е стабилна! Имат описания по закрепването, които не са ми ясни и не знам какви да поръчам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg