Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Вектра дизел или бензин комби Моля за помощ

jorkataaa снимка jorkataaa 07 януари 2012 - 19:21

 esil2, на 07 януари 2012 - 16:16, каза:

Силата на дизела е на дълго тогава настъпваш смело без да се притесняваш от сериозен разход докато ако си на бензин трябва да се съобразяваш колко ти е тежък кракът. На къси разстояния обаче мисля че по добре ще е газ бензин но много зависи и от самата кола като модел, кубатура и въобще цялостно състояние.

С това мнение на колегата не съм много съгласен :naughtynono: Карам 2-ка дизел (101 к.с.) и разхода при 120 не е като при 160 и нагоре ( е не е и като на бензин ).А колегата с ,, широка и комфортна ,, Астра ми се струва че малко се е пообъркал , както пише stoev Вектрата е по-горен клас. А относно бензин или дизел и двете си имат предимства и недостатъци . А за човека който пита бензин или дизел мога да му кажа да търси по нова година с повече екстри и дано направи правилния избор за себе си , Успех и безаварийно пътуване . :love_opel:
Мнението беше редактирано от jorkataaa: 07 януари 2012 - 19:21
Отговори

Гостivozet_* 07 януари 2012 - 19:36

по-добре с бензинов. може да се сложиш газова или друго гориво и повече възможности в зависимост от цените
Мнението беше редактирано от ivozet: 07 януари 2012 - 19:36
Отговори

esil2 снимка esil2 07 януари 2012 - 19:46

 kitcho, на 07 януари 2012 - 19:20, каза:

Бреййййй, аз се чудя що като си карам по магистралата със 120-130 ме изпреварват разни със 300 км/ч. ....па те били дизеляци :)

Към автора на темата - колега , само ти може да си решиш дизел или бензин да караш!
На мен все ми се струва че едно 80 % карат дизел заради продажбата на нафта на черно ! На този етап мощна кола на метан не е лош вариант !

Не става въпрос за изпреварване а в това че като караш с 130 ще дадеш повече пари за бензин отколкото ако караш дизел със същата скорост. Надявам се да си ме разбрал правилно този път.
Отговори

oci снимка oci 07 януари 2012 - 19:55

 esil2, на 07 януари 2012 - 16:16, каза:

Силата на дизела е на дълго тогава настъпваш смело без да се притесняваш от сериозен разход докато ако си на бензин трябва да се съобразяваш колко ти е тежък кракът. На къси разстояния обаче мисля че по добре ще е газ бензин но много зависи и от самата кола като модел, кубатура и въобще цялостно състояние.


Точно тук си в голяма грешка - на къси разстояния ефекта от газта се губи поради разхода на бензин, които повечето колеги така удобно пропускат :icon_wink2: . За мен положението е следното:

Градско:
Дизел
Газ
Бензин

Извънградско:
Газ
Дизел
Бензин

Тук говорим за чисто икономическа гледна точка. Ако решим да добавим метан, то той ще е на първо място и в двете класаций(само че сега някакви акцизи наслагаха та не знам как е там положението вече). Ако говорим чисто за фактор удоволствие/кеф бензина минава най-отпред :3:
Отговори

kitcho снимка kitcho 07 януари 2012 - 21:51

 esil2, на 07 януари 2012 - 19:46, каза:

Не става въпрос за изпреварване а в това че като караш с 130 ще дадеш повече пари за бензин отколкото ако караш дизел със същата скорост. Надявам се да си ме разбрал правилно този път.


разбирам аз :) , само дето карам на газ със 120-130 не на бензин , та както каза един колега всяка система си има + и - ...избора е на клиента, производителя е направил достатъчно за всеки вкус и нрав :)
Успех и спазвайте правилата за движение !
Отговори

an4onenov снимка an4onenov 07 януари 2012 - 22:41

Stefan Penchev, имай в предвид че вектра б вече поостаря, реалния пробег на 11-16 годишна кола е над 300х.км, а след този пробег започват да правят проблеми при дизела скъпоструващите турбокомпресор и ГНП. В БГ качествените сервизи извършващи подобни смени, се броят на пръсти и взимат доста скъпо. За съжаление голяма част от съфорумците ни, които имаха опел дизел, вече не са част от опел клуб, а членуват във форумите на други марки коли (надявам се разбираш какво имам в предвид)


Поздрави и успех в покупката :)
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 07 януари 2012 - 22:57

Ами то на другите марки да не мислиш че Турбото или ГНП-то е по евтино колега.Всичко е до късмет не толкова до марката. :love_opel:
Отговори

blagom снимка blagom 08 януари 2012 - 12:43

 t_g_stoev, на 07 януари 2012 - 14:37, каза:

Мале мале, до тук един не каза нищо против колата си.Хвалби и чудо ,що не станахте рекламни агенти?Дайте едно смислено мнение като хората.Само oci ориентира как стоят нещата от към разход.

ще се повторя ама нормално е всеки да си хвали своята стока.
на всички по-горе - много сте се объркали, че ще докарате разхода в лв. като при газ.
и за да потвърдя ще споделя част от моята табличка която системно си попълвам последните 6 години.
първо записвам разхода от близо 2г. каране само на бензин - 11 средно в Сф. (изминати 15К км.) и 6,4 извънградско (изминати 7К км.)
Всеки може да смята с какъвто иска бензин и цена на литър.
след това сложих газ и вече 4 години я търкалям така
през целия период съм сипал 1900лв бензин
разхода на газ ми е - 12 средно в Сф. (изминати 40К км.) и 7,5 извънградско (изминати 35К км.)
Сметката показва че разликата до тук е близо 4 бона, т.е. избил съм си и двата компютъра които сменях и бобината и дисковете+накладките и да не забравя и самият инженцион.
И в заключение ако караш по 5К км. на година е все тая какво ще си вземеш. тогава трябва да гледаш да е читава колата.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 януари 2012 - 13:14

 an4onenov, на 07 януари 2012 - 22:41, каза:

За съжаление голяма част от съфорумците ни, които имаха опел дизел, вече не са част от опел клуб, а членуват във форумите на други марки коли (надявам се разбираш какво имам в предвид)


Я дай статистика на колегите от форума с Опел дизел, които са напуснали и са си купили други марки коли- колко са на брой, какви опели са имали, какви коли са купили, кога са напуснали и т.н. Ще взема да те предложа на админите и модовете за официален статистик на форума- зер водиш статистики.
Ако не можеш да го докажеш, поне се извини за опашатата лъжа (не че го очаквам).

Колега blagom, най- после едно смислено изказване в подкрепа на газта. :good:
Отговори

oci снимка oci 08 януари 2012 - 14:39

 blagom, на 08 януари 2012 - 12:43, каза:

ще се повторя ама нормално е всеки да си хвали своята стока.
на всички по-горе - много сте се объркали, че ще докарате разхода в лв. като при газ.
и за да потвърдя ще споделя част от моята табличка която системно си попълвам последните 6 години.
първо записвам разхода от близо 2г. каране само на бензин - 11 средно в Сф. (изминати 15К км.) и 6,4 извънградско (изминати 7К км.)
Всеки може да смята с какъвто иска бензин и цена на литър.
след това сложих газ и вече 4 години я търкалям така
през целия период съм сипал 1900лв бензин
разхода на газ ми е - 12 средно в Сф. (изминати 40К км.) и 7,5 извънградско (изминати 35К км.)
Сметката показва че разликата до тук е близо 4 бона, т.е. избил съм си и двата компютъра които сменях и бобината и дисковете+накладките и да не забравя и самият инженцион.
И в заключение ако караш по 5К км. на година е все тая какво ще си вземеш. тогава трябва да гледаш да е читава колата.


Вижте хора спора тук не е дали е по-евтино да караш бензинова кола на бензин или бензинова кола на газ/бензин. Спора е че в градски условия газ/бензин и дизел почти няма разлика. Колега, ти си избил 4 бона, но НЕ от градското каране! А от тези 35к км, които си минал извънградско(с леки приближения чисто на газ) - все пак на дълги отсечки(извън градско) колата е загряла, прехвърлила на газ и не гори бензин нали? По твоите сметки:

На всеки 40 000км градско сипваш 1900лв бензин. Като махнем излишните нули се получава че на всеки 400км даваш 19лв за бензин... Сега погленди моята статистика и кажи че не виждаш нещо сходно :mhihi:

 oci, на 06 януари 2012 - 19:48, каза:

ИзминатиКМ---Дата-----Сума---Литри
534-------------13.11.11-----20-------8.3 //100км извънградско
411-------------01.12.11-----20-------8.6 //само градско
985-------------14.12.11-----20-------8.5 //400км извънградско
593-------------30.12.11-----20-------8.5 //180км извънградско


Пак повтарям - аз карам две коли на газ! Не искам да си мислите че съм противник на това гориво - напротив! Просто инвестицията в него(спрямо дизелов автомобил) се избива при извънградско каране, в града е все тая дали си с газ или дизел:

 oci, на 06 януари 2012 - 19:48, каза:

ПП Сметките при извънргадско каране вече са съвсем други наистина!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 януари 2012 - 14:54

колега като пресметнеш разходите направо са си на кантар нещата, на дизела единствения проблем е ГНП-то, което ако му слагаш хубава нафта и добавки ще изкара доста, а пък и с хубав ремонт едва ли ще ти създава повече проблеми ако въобще имаш такива, дизела също така е с верига (не говорим за исузу мотора които и без това е слабичък за купето на вектрата) и то доста здрава, много рядко има проблеми с нея, бензина на газ рано или късно също ще те вкара в разходи, все ще се наложи някой ден да сменяш ламбда сонда, качествената не е никак евтина, задължително естествено е газов инжекцион иначе разхода ще е по-голям, има рискове от гърмене, после големи и скъпи последици, обслужването на бензина също не е много евтино, става въпрос за ремъци ролки и т.н., разликата в пари на 100км едва ли е повече от 1-2лв с цените в момента...
Отговори

детеборе снимка детеборе 08 януари 2012 - 15:06

Колега малко не съм съгласен с тебе относно дизела на опел.Има много писано за тях и не само помпата им дефектира често ами и вакуми и дебитомери и соленоиди и куп неща които ако тръгнат се чупят пак са си доста пари.Така че според мене всичко е на късмет.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 08 януари 2012 - 15:55

 blagom, на 08 януари 2012 - 12:43, каза:


Напълно съм съгласен колега!
Отговори

hudson снимка hudson 08 януари 2012 - 16:14

 детеборе, на 08 януари 2012 - 15:06, каза:

Колега малко не съм съгласен с тебе относно дизела на опел.Има много писано за тях и не само помпата им дефектира често ами и вакуми и дебитомери и соленоиди и куп неща които ако тръгнат се чупят пак са си доста пари.Така че според мене всичко е на късмет.

Мда, а пък на бензинката като почне да свети чека и като те накарат да смениш всички датчици на мотора по системата проба-грешка, дали ще е по-евтино?
Иначе за късмета си напълно прав.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 08 януари 2012 - 16:54

Колеги,така отвяхте темата като пътен знак.Не искам никой да засягам ама започнахте малко като....пукнах гума да сменям ли клапаните?Към колегата дето икономисал един чувал с пари мога да кажа следното....Пари който си вложил в бирник, НЯМАТ избиване!!!Избиване е когато вложиш някъде сухо,и ги вземеш трикратно пак сухо в джоба.Нямам нищо против колегите с газовите ,ама до тук прочетеното излиза че няма разлика в градски условия дали си на газ или на дизел.Аз лично съм привърженик на дизела,нищо че не карам такава.И ако аз бях човека тръгнал да си купува автомобил ,бих си вземал дизел,поради факта че 1 или 2пъти в месеца ще пътувам малко по дълъг път ,мен лично не ме бърка.Някак си съм останал с лошо мнение към газта,макар че е пределно ясно че има далавера в нея.Имах преди години опел капка с газова и до като беше студена хълцаше и мислеше дали да върви или не.За ГИ мнение не мога да дам ,понеже съм нямал никога.Предполагам че там нещата няма да са такива.
Отговори

mnenkov снимка mnenkov 08 януари 2012 - 17:02

 t_g_stoev, на 08 януари 2012 - 16:54, каза:

Колеги,така отвяхте темата като пътен знак.Не искам никой да засягам ама започнахте малко като....пукнах гума да сменям ли клапаните?Към колегата дето икономисал един чувал с пари мога да кажа следното....Пари който си вложил в бирник, НЯМАТ избиване!!!Избиване е когато вложиш някъде сухо,и ги вземеш трикратно пак сухо в джоба.Нямам нищо против колегите с газовите ,ама до тук прочетеното излиза че няма разлика в градски условия дали си на газ или на дизел.Аз лично съм привърженик на дизела,нищо че не карам такава.И ако аз бях човека тръгнал да си купува автомобил ,бих си вземал дизел,поради факта че 1 или 2пъти в месеца ще пътувам малко по дълъг път ,мен лично не ме бърка.Някак си съм останал с лошо мнение към газта,макар че е пределно ясно че има далавера в нея.Имах преди години опел капка с газова и до като беше студена хълцаше и мислеше дали да върви или не.За ГИ мнение не мога да дам ,понеже съм нямал никога.Предполагам че там нещата няма да са такива.


Добре казано!
Това мнение напълно препокрива моето. Една кола като почне да се чупи - господ не гледа дизел ли е, бензин ли е, газ ли е. Аз пак бих избрал нафтова машина, но за мен газта никога не е стояла на дневен ред.
Отговори

esil2 снимка esil2 08 януари 2012 - 18:14

Всички по нови коли са скъпи за подръжка независимо каква марка е и дали е бензин, дизел или газ а и вечно няма нищо да не се чупи важното е да е по рядко. Въпроса е да попаднем на читава кола да я пазим и подържаме, в противен случай ако искаме да е евтино и да не се чупи да си вземем по едно магаре с каруца.
Отговори

blagom снимка blagom 09 януари 2012 - 20:37

 oci, на 08 януари 2012 - 14:39, каза:

... Сега погленди моята статистика и кажи че не виждаш нещо сходно :mhihi:



Пак повтарям - аз карам две коли на газ! Не искам да си мислите че съм противник на това гориво - напротив! Просто инвестицията в него(спрямо дизелов автомобил) се избива при извънградско каране, в града е все тая дали си с газ или дизел:


най-сетне успях да ти разбера писанието.
съгласен съм останалата част.
иначе защо да карам на 2.40 като мога да карам на 1.20
а...да замалко да забравя, ламбдата ми заминава и взе да светка чат пат....май ще сменям газта с нещо друго.
Отговори

Trendo снимка Trendo 16 януари 2012 - 17:40

Аз съм за дизела по добър е
Отговори

Ханът снимка Ханът 16 януари 2012 - 22:15

Колеги,

Няма ли да му е по-полезно на бъдещия колега (ако не се е отказал вече) ако изброите с какви проблеми сте се сблъсквали през годините експлоатация на двата вида двигатели. И на мен ми е интересна темата, а тя не е "на кой колко му гори".
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg