Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем със пълненето на бутилката

mikman снимка mikman 18 март 2010 - 14:22

Колеги проблема е следния.
Бях заредил догоре бутилката и след като минах около 100 км, поглеждам нивомера и той ми показва, че бутилката е пълна. Тогава не му обърнах внимание, но след като ми свърши газта и отидох да пълня бутилката, много бавно се зареждаше. Каква може да е причината? Сондата на бутилката? С обикновено АГУ съм.
Мнението беше редактирано от mikman: 18 март 2010 - 14:23
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 18 март 2010 - 14:48

Ако са я препълнили може сондата да се е заклинила и да не пропуска при пълнене. Отиди при специалисти, ремонта няма да отнеме много време, но не е за експерименти.
Отговори

mikman снимка mikman 26 март 2010 - 00:18

Благодаря, колега. Точно това беше проблема :mhihi:
Отговори

steffgang снимка steffgang 12 юли 2010 - 16:14

Същият проблем ме застигна и то на път за морето.. чаках 1 час да се зареди колата за да мога да се прибера.. Кажете къде да отида в София да я оправят - хубаво е и някои други неща да им се обърне внимание. Нормално ли е като ми привърши газта да почва да изключва а реално да има газ да мина още 50тина километра но с ниски обороти (бутилката е 60 литра може би има отношение това)?! Другата глупост която прави е при пускане на скорост на дълъг баир (разход 0) след минута каране така минава аварийно на бензин по налягане - нямам идея от какво ама от една година така я карам.. С ГИ Фобос съм но при фобос повече няма да стъпя. Кажете кой им разбира да я погледне?
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 13 юли 2010 - 07:51

Нормално на всички газови уредби (и конвенционални и инжекционни) сондата която засмуква газ да е в най ниската точка на бутилката, така че да засмуква течна фаза. Когато тази сонда е по високо, или пък е завъртяна бутилката спрямо първоначалното положение, започва да се засмуква газова фаза при положение че имаш още газ. Тогава е нормално да почнат всякакви дертове.
Отговори

blagom снимка blagom 13 юли 2010 - 08:21

 steffgang, на 12 Jul 2010, 17:14, каза:

Нормално ли е като ми привърши газта да почва да изключва а реално да има газ да мина още 50тина километра но с ниски обороти

като ми е малко газта и е настъпя на баира и изключва и трябва да мина на бензин. след това на равното минавам още 50-тина км. говорих с мишо та той ми каза че може филтъра преди изпарителя да се е позапушил. минал съм 50к км.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 13 юли 2010 - 08:35

Ти щом си минал 50К вече за втори път трябва да си сменил Филтъра.... Все пак го дават да се сменя на максимум 25К :rasp:
Отговори

sau-152 снимка sau-152 13 юли 2010 - 08:40

 steffgang, на 12 Jul 2010, 17:14, каза:

Същият проблем ме застигна и то на път за морето.. чаках 1 час да се зареди колата за да мога да се прибера.. Кажете къде да отида в София да я оправят - хубаво е и някои други неща да им се обърне внимание. Нормално ли е като ми привърши газта да почва да изключва а реално да има газ да мина още 50тина километра но с ниски обороти (бутилката е 60 литра може би има отношение това)?! Другата глупост която прави е при пускане на скорост на дълъг баир (разход 0) след минута каране така минава аварийно на бензин по налягане - нямам идея от какво ама от една година така я карам.. С ГИ Фобос съм но при фобос повече няма да стъпя. Кажете кой им разбира да я погледне?




Колега, преминаването на бензин не е проблем. Това е функция на газовия инжекцион. Когато спускаш по надолнище на скорост бензиновия комп включва т.нар. "принудителен празен ход". При него се изключват бензиновите инжектори. Следователно газовият комп получава сигнал, че има изключени бензинови инжектори и преминава към бензина, защото за него означава, че моторът е спрял поради някаква причина. :) И така не хабиш газ при спускане на дълъг баир на скорост :)
Колкото при преминаването на бенз при по-малко количество газ - софтуерът на фобосци, а и на другите газови инжекциони следи температурата и налягането на изпарената газ. Щом падне налягането - минава на бензин. При по-малко количество в бутилката - налягането на изпарената газ е по-малко.Да, можеш да си караш на тихи обороти докато съвсем свърши, но при подаване на газ - глъхне и превключва.

Не ти е проблем в газовата, карай спокойно :)

Поздрави!
Отговори

steffgang снимка steffgang 13 юли 2010 - 09:50

За проблема с привършването на газта ясно е че е нормално да има някакъв период в който да върви на ниски и да изключва като настъпиш, но при мен сякаш е повече от колко е нормално и просто е хубаво като така и така ще се отваря бутилката да се погледне дали тръбичката е достатъчно дълга и дали е под правилния ъгъл.. А що се отнася за изключването при спускане на скорост не мога да се съглася с колегата SAU-152 - пак ще повторя че изключва по налягане и другото е че в началото не се случваше това (2 години/50к км имам ГИто) - получи се след последните донастройки във Фобос и просто проблема е супер малък в сравнение с проблемите които имах преди и не съм се занимавал да ходя а и не ми се вярва че са в състояние да го оправят без да разбутат пък нещо друго. Да кажат другите които карат ГИ дали имат подобен проблем.. Ще ми се сякаш Мишо 2.0 16v да я погледне колата - доста добри впечатления има във форума от него и ще го потърся като доизразходя останалата газ в бутилката.
Отговори

blagom снимка blagom 14 юли 2010 - 08:38

 siegfrid, на 13 Jul 2010, 9:35, каза:

Ти щом си минал 50К вече за втори път трябва да си сменил Филтъра.... Все пак го дават да се сменя на максимум 25К

не става въпрос за филтъра на изпарената газ....такова животно изобщо не са ми слагали навремето.
Отговори

dionisi снимка dionisi 14 юли 2010 - 17:10

@steffgang

Това със спускането на ППХ е настройка на ГИ-то има опция която автоматично ти прехвърля на бензин при загуба на сигнал от бензиновите инжектори, а при ППХ точно това се случва. Според мен трябва да идеш на настройка и да ти увеличават времето при което прехвърля при загуба на сигнал от бензиновите инжектори или въобще да ти я изключат.
То при спускане на скорост, и на газ пак не изхразходва гориво, докато двигателя действа като спирачка.

За другия проблем пак може да се донстрой от компа на ГИ-то, то реално може да се направи така че никога да не прехвърля на бензин като му свърши газта.

Ако искаш иди при твоите газаджии и им кажи точно и само това да ти оправят.

Поздрави.
Отговори

steffgang снимка steffgang 15 юли 2010 - 09:04

 dionisi, на 14 Jul 2010, 18:10, каза:

@steffgang

Това със спускането на ППХ е настройка на ГИ-то има опция която автоматично ти прехвърля на бензин при загуба на сигнал от бензиновите инжектори, а при ППХ точно това се случва. Според мен трябва да идеш на настройка и да ти увеличават времето при което прехвърля при загуба на сигнал от бензиновите инжектори или въобще да ти я изключат.
То при спускане на скорост, и на газ пак не изхразходва гориво, докато двигателя действа като спирачка.

За другия проблем пак може да се донстрой от компа на ГИ-то, то реално може да се направи така че никога да не прехвърля на бензин като му свърши газта.

Ако искаш иди при твоите газаджии и им кажи точно и само това да ти оправят.

Поздрави.


Ей това вече звучи като доста вероятна причина! Благодаря колега - ще ги разпитам за тази настройка направо да я махнат тази опция. То и без тва малко безсмислено звучи : защо е необходимо да ти обръща на бензин като ти е спрял двигателя .. че и то след време.

Между другото преди час бях при Мишо 2.0 16V и проблема с заялия поплавък е решен. Той каза че основна причина за повредата на тва нещо било тракането което се чува при достигане на максимума на бутилката при зареждане - трябва веднага да се спира зареждането като се чуе звука. Относно това че не мога да си изпомпам хубаво бутилката се оказа че тръбичката от която смуче газ не достига дъното на бутилката.. Сложи и няколко санта маркуч и ще видим дали ще се подобрят нещата.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 03 октомври 2012 - 05:37

 steffgang, на 15 юли 2010 - 09:04, каза:

Между другото преди час бях при Мишо 2.0 16V и проблема с заялия поплавък е решен. Той каза че основна причина за повредата на тва нещо било тракането което се чува при достигане на максимума на бутилката при зареждане - трябва веднага да се спира зареждането като се чуе звука. Относно това че не мога да си изпомпам хубаво бутилката се оказа че тръбичката от която смуче газ не достига дъното на бутилката.. Сложи и няколко санта маркуч и ще видим дали ще се подобрят нещата.


Значи не трябва да се чува тракане, а направо да спре като се напълни?
Мнението беше редактирано от cecko06: 04 октомври 2012 - 19:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg