Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Астра Ф 1.8 или Астра Ф2.0

ilioilio снимка ilioilio 26 ноември 2010 - 12:09

Здравейте!
До скоро имах Астра X14XE но ангренажния ремък се скъса и съм решил да си купя пак Астра обаче с по-мощен двигател.

Насочил съм се към моделите от '96-'98 година и по-конкретно към 1800 см3(115к.с.) или 2000(136 к.с.)
Първия е рядък модел а втория още-по рядък , може би сумарно са около 5% от обявите за продажба.

Въпросите ми са е дали 2.0 харчи много повече от 1.8 и дали ще има проблем с резервни части за 2.0 (тъй като е по-рядък модел).
Мисля да сложа обикновенна газова, та има ли някой наблюдения при разход извън градско с умерена скорост 90-110 км.



Благодаря!
Отговори

deforse снимка deforse 30 ноември 2010 - 16:49

Здрасти,

до клкото разбирам ти говориш за моделите Х, демек те са и пълната инжекция. При това положение не знам до колко ще бъде удачен вариянт за обикновена газова. Сега да ти кажа за моя мотор - C18NZ. Както виждаш е моно. Аз лично съм много доволен от мотора и по-точно от съчетанието със тази скоростна кутия. Като сложих газовата разхода беше 7-7.5 извънградско. Градско е сложно да се каже - прекалено много са нещата, които влияят. Иначе повече мощ - по-голям кеф :sad-smiley-046:
Отговори

oci снимка oci 30 ноември 2010 - 17:02

Двата мотора са конструктивно еднавки, тоест разлика в ремонти и обслужване няма. Разхода е горе долу един и същ на двата двигателя. Същите двигатели се монтират и на Вектра Б и на Астра Г, тоест са много по-разпространени от колко си представяш. Напиши в търсачката X20XEV или X18XE и чети наволя.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 30 ноември 2010 - 19:58

Колегата Оци ти даде кратък и ясен отговор. Разликата в двата мотора е кубатурата, разхода да е с около литър разлика. Всичко останало е едно и също, според мен си вземи x20xe(v), относно газовата - ако искаш да и 'сгомнясъш' мотора и изпускателната система(конкретизирам средно/резонаторно) гърне! Или го махни и карай докато изпръхне или дай 3 пъти парите за инжекцион, хем ще си запазиш двигателя, хем ще имаш мощност и нагоре, хем ще гори колкото на бензин(може и по-малко, за разлика от познатия литър - литър и половина отгоре) и няма да бараш гърнетата. След като каза, че караш много извънградско - ако ще я караш на газ - сложи инжекцион! Дори турския за 800лв е по-добре от обикновенно АГУ  :sad-smiley-046:
Има и модове за колата разбира се, ако решиш да е бърза(където може да е само с инжекциона)  :sad-smiley-046:
Отговори

ilioilio снимка ilioilio 19 декември 2010 - 20:29

Благодаря за мненията.Спрях се на двигател X20XEV.Имам я от 2 -3 дена и не върви на бензин поради запушени дюзи, та съм я пробвал само на газ.Разликата с двигател x14xe е от земята до небето!!! Тая кола във всеки един момент независимо от предавка обороти и наклон на пътя ускорява при подадена газ.

Относно разхода ...както се казва "Кеф цена няма" :first:

Иначе относно газовата всеки казва че на този тип мотори не се препоръчва обикновена газова. Но аз си карах 2 години и над 25000 км с предната без абсолютно никакъв проблем.Новата е също с обикновена газова и е карана така доста време.

Иначе е въпрос на сметки за кола която струва 2000 лв дали да се дават пари за инжекцион който струва над 1000лв, за колко време ще се изплати при растящите цени на газта и т.н.
Поздрави!
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 19 декември 2010 - 22:23

Ами то за 2000 лв може ли да се вземе кола?
Отговори

ilioilio снимка ilioilio 22 декември 2010 - 11:55

 Agamemnon, на 19 Dec 2010, 22:23, каза:

Ами то за 2000 лв може ли да се вземе кола?


Ако се разтърсиш за "Астра Ф" в сайтовете за обяви ще видиш че моделите '95 - '98 година са около 1800-2300 за кола карана в България.
За нов внос се оскъпяват с около 300 лв от еко такса, временни номера и застраховка.
Отговори

titan22 снимка titan22 22 декември 2010 - 12:57

Има и друга разлика между двете коли-данъка на колата,2.0л е със по-висок данък.Иначе за цена- моята я взех от Горубляне-италянка за 2000лв.,така че се намират вече и по-евтини.
Отговори

Nikitua снимка Nikitua 25 януари 2011 - 11:41

Мойта я взех за 2400лв. :)
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 25 януари 2011 - 19:29

Раликата в вървеж не е много голяма, разликата в разход е около 1л, разликата в данък е 20-30лв, в застраховка също толкова. Ако ти трябва за ежедневна - вземи си 1.8, ако ще и слагаш газ, било то инж. или обикн. си вземи 2.0 да има повече ряз. Мисля, че ме разбираш на къде бия. Разликата в моторите е почти никаква освен кубатурата(може и да няма-поне така съм чувал). Частите са на една цена, консумативи и поддръжка също! Най-добре си вземи или Ц18ХЕ или Ц20ХЕ, 18'ката е от 93 и 94, други не се произвеждат. Навлизат екотеците Х18ХЕ/Л и т.н. Ц18ХЕ не е екотек и е 125к.с. с всички екстри за модела + климатик. Ц20ХЕ ако намериш след 93'та също е с всички екстри, като климатика е много по-рядък! Лично аз бих предпочел с 2-3 години по-старо, но "яко копеле", отколкото следващите не толкова издръжливи и сполучливи(лично мнение) екотеци(нищо против конкретно). Х20ХЕВ в вектра Б(сфетофар) или Омега Б(до 180) пада от Ц18ХЕ в астра Ф(с астра ф с Х20ХЕВ не съм се пускал, както и не твърдя, че ми е читава колата)! :confused:
Мнението беше редактирано от ^_fenixa_^: 25 януари 2011 - 19:31
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg