Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с дисплея на Корса Б

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 24 август 2010 - 14:15

Здравейте, от половин година имам следният проблем. Когато се движа с непостоянна скорост (в града, например), температурата на дисплея ми постоянно се мени в много широки граници. Същото се онася и при запалване на двигателя. Странното е, че при движение с постоянна скорост, температурата се закрепва и при това достига реалната външна температура?!? Проверих дали някъде не се е прекъснал кабела към датчика или да дава лоша връзка, но не би. Смених датчика- пак същото??? Ако това може да е ориентир, за първи път ми се случи докато карах извънградско на дъжд. Благодаря предварително.

П.П. Същият ефект се проявява, когато се включат фарове или вентилатора на парното.
Мнението беше редактирано от Станислав Бързаков: 24 август 2010 - 14:33
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 24 август 2010 - 15:10

Ами остава да опиташ с друг дисплей. Или провери дали буксата му не прави лош контакт. Дисплея получава и сигнал за скороста и колкото и странно да ти звучи, скороста участва в алгоритъма за показване на външната температура. Та ако скороста варира много, оттам може и температурата да играе.

На астра Г при задържате на двата бутона на дисплея за 5-10 сек се изписва скороста. Може и при треб да е така, Ако е така може да направиш няколко теста в движение за да разбереш дали скороста която показва е вярна. По принцип трябва да е 1-2км по-ниска.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 24 август 2010 - 15:14

TID -овете на Корса Б и Тигра често страдат от спойките на платката към кабела - отвори го и ще видиш, че има счупени или спукани спойки. Повтаряш ги внимателно и забравяш за случая.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 август 2010 - 19:24

и при астрите има такива проблеми ;)
Отговори

помагащ снимка помагащ 25 август 2010 - 07:34

колеги спрете да пишете глупости , колко човека имат подобен проблем 1-2 може би .
проблема е там че датчика не е на мястото си и се разхожда увиснал на кабела някъде пред радиатора , провери и го сложи на мястото му .успех
ако не се оправи на ЛС или звънни.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 25 август 2010 - 08:14

Моята вдига градусите, когато работи на място заради тъпото място на датчика в близост до радиатора - като потегля, температурата спада до реалното, но в никакъв случай това не е в широки граници или постоянно. Ак обеше от разхождащ се датчик нямаше да има отношение към фаровете и парното - така мисля.
Отговори

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 25 август 2010 - 08:39

Със сигурност датчика си е на мястото и е статично закрепен там. Иначе, и при мен се получава този ефект, когато стоя на едно място, но предполагам, че това е нормално. Все пак се намира в нпосредствена близост до радиатора. Май ще опитам със търсене на лоши спойки. Благодаря на всички, които са ми отговорили.
Отговори

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 27 август 2010 - 14:41

Много странно, но май се оправи? След като нактиснах двата бутона за диадностика на дисплея едно от показанията беше 171 и след това температурата се устнови на реалните стойности , без никакви големи изменения. Вече два дена няма проблем. Може би, просто се е нуждаел от ресет? Благодаря за помоща!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 август 2010 - 00:59

171 е прекъсване на датчика така че що не вземеш да си провериш буксата на датчика за окиси и след това да си свалиш дисплея и да го припоиш ако няма нищо в буксата
Отговори

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 14 септември 2010 - 15:43

 Shmortz, на 29 Aug 2010, 1:59, каза:

171 е прекъсване на датчика така че що не вземеш да си провериш буксата на датчика за окиси и след това да си свалиш дисплея и да го припоиш ако няма нищо в буксата


Абсулютно си прав, колега. Момента, в който се опитах да извадя буксата от часовника, се изстръгна целият куплунг от платката. След като оправих спойките, температурата на дисплея грейна като слънце. Благодаря още веднъж на всички отзовали се!!!
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 06 март 2014 - 14:06

На мен целия дисплей ми премигва понякога и датата и часа се сменят постоянно и се връщат в далечната 1992 година.Температура изобщо не показва.Колкото и да го нагласям тоя часовник и календара , то след 1-2 часа пак си се връща 1992-ра. И много често започва да мига.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg