Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Биалетка за АСТРА G ? Марки и магазини ?

vankis снимка vankis 15 юли 2011 - 12:24

Дам, както колегата kotzeto каза, самото лого на GM вдига двойно цената! Производителят е един и същ и идват от един и същ завод, детайла е 1:1 с другия. Разликата е ,че единият е щампован с GM , което е някаква гаранция за качество или откровено казано стратегийка за джобене на клиента :)

Иначе и аз счупена биалетка не съм виждал. Ябълковидният болт се изяжда или му се къса гуменето уплатнение и като почне да влиза гняс и биалетката си заминава :)

ПС: тая тема я разнищихме :Д Дойде ми една идея за тема, в която всеки да пише ,за колко пари е купил дадена част без да пише от къде за да не стане комерсиална темата. Да се раздели примерно на ходова част , двигател , екстериор, и да е разделена на модели. Мисля, че ще ни бъде полезна за да сме ориентирани, колко пари ще са необходими при даден ремонт. Нека някой от модераторите да се изкаже .

:)
Отговори

mitnicharia снимка mitnicharia 15 юли 2011 - 19:16

Колеги, мерси н всички за мненията и препоръките, четейки постовете натрупах полезна информация.
В крайна сметка реших да взимам оригинална биела, от Дженеръс, колко да е оригинална не знам, но с отстъпка ми идва под 50лв. и реших да заложа на уж оригиналното, пък да видим колко ще съм доволен.
След монтажа ще пиша какви са ми отзивите, но то след смяната така или иначе трябва свиренето и тропането да изчезнат надявам се ;)
Отговори

mitnicharia снимка mitnicharia 18 юли 2011 - 10:28

Колеги, взех биелата, както писах по-горе оригинална GM, но с изненада искам да споделя с вас, че самата биела е пластмасова!
Дали някой знае в действителност така ли е или са ме метнали нещо? В случая, след като видях, че е пласмасова, си мисля, че май се попрецаках :( мисля си, че ако бях взел алтернативна част можеше и да има вариант да е метална примерно, което ще е по-добре от към здравина...
Но както и да е вече съм взел сега предстой смяната, ще я слагам пък да видим какво ще излезе накрая от цялата тази работа.
Отговори

Shades снимка Shades 18 юли 2011 - 10:33

Оригиналната е пластмасова, както и всички изброени по-горе. Слагай спокойно, не си се прецакал. Така или иначе слабото място не е в тялото, а в двата ябълковидни болта в краищата.
Отговори

mitnicharia снимка mitnicharia 18 юли 2011 - 10:44

Разглеждам я в момента, болтовете за които казваш са метални и изглеждат стабилни. Само дето няма гайки към тях, но не знам дали трябва да има изобщо и как точно се монтира.
Отговори

Shades снимка Shades 18 юли 2011 - 11:46

Гайки ще се ползват старите, не съм сигурен дали има принципно в комплекта. Иначе болтовете винаги изглеждат стабилни и здрави като нови, проблемът е след някой и друг километър из БГ ямите :newsm05_41:
Отговори

Марто снимка Марто 18 юли 2011 - 15:52

Само колега дано не си си купил биела, а биалетка :icon_wink2: А иначе гайки трябва да има, защото имат защита от саморазвиване( една пластмаса ) която след доментаж вече не става.

П.С: Въобще не виждам смисъл да се хвърлят толкоз пари за оригинални, като и те ще издържат толкова или поне така ми каза майсторите в точно в ГА.
Отговори

esil2 снимка esil2 19 юли 2011 - 15:10

То и без това в БГ оригинални части май няма. Миналият месец смених биалетка като додох 40лв за лемфьордер и това което ми направи впечатление е, че на опаковката пише лемфьордер а на биалетката TRW, кой знае какъв ментак е. Решил съм ако ми се наложи да пробвам следващият път с ас метал. Между дугото не знам колко трябва да е стегнато, но на новата болта си се върти свободно без усилие, радостното е че поне за сега няма луфт пък колко ще изкара бог знае.
Отговори

mitnicharia снимка mitnicharia 19 юли 2011 - 21:03

Така, значи смених я в Auto Max, в Младост 4, като обслужване и цена останах доволен, макар, че не пускат в халетата и не можах да видя как протича смяната. Който се интересува от цената да пита ще му кажа колко платих.
Старата, може би оригиналната, не знам дали е сменяна, болтовете се въртят свободно и като ги въртиш с ръка не изглежда да са нестабилни или да имат луфтове. Не знам, може би аз не разбирам толкова.
Относно, това, което бях написал по-горе, че новата биалетка е пластмасова, имам един може да се стори на някой тъп въпрос: на as metal марката дали са метални биалетките, мислих си, че може би има свързано нещо общо с името... ? :)
Отговори

CuMo снимка CuMo 19 юли 2011 - 22:15

Биалетките на AsMetal са метални, но по принцип оригиналните са си пластмасови. Аз миналата година сменях лява, взех няква за 22 лева, като отидох до майстора да ми я смени, изкара старата и видях, че на нея пише TRW и той тогава ми каза, че Опел ги ползват за първоначално вграждане. Така, че щом са преценили, че може да е от пластмаса - значи може, пък и както казаха колегите преди мен - не се прецаква в тялото, а само ябълковидните болтове или каквото е там. А колкото до металните на AsMetal или на която и друга фирма да е, когато поразпитах разбрах, че таксиджиите ги предпочитали, защото изкарвали по-дълго, сия дали е така... те си знаят :)
Отговори

Shades снимка Shades 20 юли 2011 - 08:17

Металните, не са на AsMetal, техните са пластмасови, 1:1 с оригиналните :icon_wink2: , даже ако не се лъжа на Classic-a, който се сглобява в Турция, са за първично вграждане...
Отговори

Марто снимка Марто 20 юли 2011 - 14:01

И всъщност няма никакво значение дали е метална или пластмасова, защото просто се разбива. Иначе ако е леко разбита свалена не можеш да я хванеш. Трябва докато е още на колата да се разклати стабилизиращата щанга и се хваща.
Отговори

Жорко снимка Жорко 20 юли 2011 - 14:16

И при мен оригиналната биалетка беше пластмасова.
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 29 август 2011 - 10:50

 vankis, на 15 юли 2011 - 12:24, каза:


Иначе и аз счупена биалетка не съм виждал.



Аз съм виждал. На максимум 5000 км., закупени и сменени 2 броя евтини биалетки от Euro 07.

Публикувано изображение

Марка Mapco - Germany :). Следващия път и аз ще пробвам AS Metal, че за 70000 км, 3 комплекта смених. И аз си мислех, че се сменят комплект, но от тук нататък почвам поотделно, че ми писна от тези пластмасарии.
Отговори

vorpatril снимка vorpatril 01 март 2013 - 12:55

Здравейте,

Да се изкажа и аз по темата - АС Метал на 5000км започна да тропа. Сега се чудя какви да си сложа, но са ми за смяна, май и двете. Мисля да пробвам с ГМ, пък ще видим...

Поздрави
Отговори

CuMo снимка CuMo 01 март 2013 - 13:34

Пичове, стига сте се вкарвали във филми, аз преди две-три години смених само едната биалетка с една уж на Лемфьордер, която купих от кварталния магазин за 20 кинта, като отидох до майстора, който ми е познат и като го питах дали е оригинална и той ми се изсмя и каза, че е от най-оригиналните и вече 30-40 000 км. си карам, слагайте там някви и тва е :)
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 март 2013 - 16:15

Аз съм с Монро от двете страни. Пробвах и TRW, но явно попаднах на менте. Доколкото си спомням цената беше около 20лв с отстъпката (иначе да е 25лв).
Отговори

esil2 снимка esil2 02 март 2013 - 10:30

 vorpatril, на 01 март 2013 - 12:55, каза:

Здравейте,

Да се изкажа и аз по темата - АС Метал на 5000км започна да тропа. Сега се чудя какви да си сложа, но са ми за смяна, май и двете. Мисля да пробвам с ГМ, пък ще видим...

Поздрави

2г карам с Лемфьордер няма ядове но дадох за нея над 30лв и не съжалявям.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 02 март 2013 - 18:50

За инфо само на всички. Първо че казвате че първично вграждане е TRW ок, но разберете че има разлика когато е първично вграждане и след това ако си купите TRW от магазина. Нямат нищо общо, така че недейте да казвате категорично това е. После пак казвам първата марка винаги е и ще бъде Лемфьордер , другото е посредствено.
Като за последно за този глупав спор с една или две. Преди време един смотаняк който е монтьор и е много велик ми каза следното - ти като си купуваш обувки една ли купуваш или две. Така аз не съм съгласен с това защото е измислено точно от такива като този изрод. И все пак ще наблегна на една малка подробност която никой не я спомена.
Има два вида биалетки - шарнирна и гумен тампон. Има огромна разлика в замисъла и на двете. Когато е гумен тампон дали ще е счупена едната или двете разлика няма. Износване не може да стане. Там има по скоро остаряване. Срещал съм обаче при някои коли и някакво износване така че да речем че при много км без смяна на повредената може да окаже някаква промяна в структурата и устойчивоста. Но ако е шарнирна там е друга работа. При една прецакана а друга здрава е лощо. Ако едната е горе долу читава а ти смениш и другата тогава е лощо защото поведението на колата се усеща откъм по лошата, а в същото време когато не си изпълнява както трябва службата, оказва негативно влияние на другата и в последствие може да се разбие по бързо и другата. Та в заключение - аз не сменявам нещата две по две стига да не се налага. Има една приказка която си я следвам - което е здраво не го закачаш.

П.П - забравих да спомена - за да е направена пластмасова има причина и тя не е за да ви бърка в джоба а за да се троши тя при натоварване, а не да прави поразии навсякъде.
Мнението беше редактирано от espero2000: 02 март 2013 - 18:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg