Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Избор на Масло

fanatic снимка fanatic 14 януари 2017 - 08:58

Motul е добър избор, за филтрите аз използвам на MANN, бих те посъветвал да заложиш на тях.
Отговори

feron снимка feron 14 януари 2017 - 09:52

Някой поръчвал ли е масло от ТУК? Виждам, че при поръчка над 250 EUR, правят безплатна доставка. Може да се групираме, ако има желаещи.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 януари 2017 - 19:23

 feron, на 14 януари 2017 - 09:52, каза:



-Не знам от къде си го изкопал тоя сайт, но има силно ограничен избор.. и незнайно какво качество за тия пари.. Отделен е въпроса, че стане ли дума за нещо групово, особено от подобен мащаб - всичко е предварително обречено!
Отговори

P.Nedelchev снимка P.Nedelchev 15 януари 2017 - 21:26

Списък на сертифицираните масла Dexos2

http://www.centerfor...m/dexos-brand2/

Присъства и Prista® Ultra G2 :icon_wink2:

Идея откъде мога да разчитам, че може да получа оригинален Motul 8100 X-clean FE или Castrol Magnatec Stop-Start C3 ?

Или да бягам до Булвария за GM Dexos2 5W30, ама за 4л. ми обявиха 86лв. и филтър 24лв :sad-smiley-046: Поне смяната ще бъде безплатна :icon_razz2:

Corsa D, A12XER
Мнението беше редактирано от P.Nedelchev: 15 януари 2017 - 21:28
Отговори

denis_strandjaliev снимка denis_strandjaliev 26 януари 2017 - 21:13

 rossvs, на 31 юли 2006 - 19:15, каза:

Днес намерих едно масло BP(British Petrolium).
Някои има ли впечатления от него :a049:



Привет колеги!
Аз сипвам Бритиш Петролиум 5w40 Visco 4000 мисля! Доволен съм много.До момента не е пипнало и грам,става въпрос а около 8000 км.Колата е Астра Х 1.9 ЦДТИ 120 к.с. Продължих да го слагам по препоръка на стария собственик и не съжалявам.
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 05 март 2017 - 23:57

 denis_strandjaliev, на 26 януари 2017 - 21:13, каза:

Привет колеги!
Аз сипвам Бритиш Петролиум 5w40 Visco 4000 мисля! Доволен съм много.До момента не е пипнало и грам,става въпрос а около 8000 км.Колата е Астра Х 1.9 ЦДТИ 120 к.с. Продължих да го слагам по препоръка на стария собственик и не съжалявам.



Ако може да се вярва на сайта на BP, маслото за Астра-та би трябвало да е BP Visco 7000 5W-40. Точно това покрива спецификациите на Опел.
Лично аз, отдавна не съм виждал да се продава някъде BP. Не, че не може да се намери, въпроса е в надеждността на доставчика. Моята Астра е със същия двигател и не бих имал нищо против да я покарам с такова масло, но както казах, не съм го срещал. Отделно BP, беше една от фалшифицираните марки в цеха, за производство на всякакви "оригинални" масла.
На доста места, такива скъпи ментета пробутват, че не е истина...!
Отговори

калекото снимка калекото 01 април 2017 - 18:42

Z16XER. Два пъти сипвам Castrol Magnatec C3. След втората смяна и изминати 4000 км, двигателят стана по-шумен, а при палене притропват клапаните. Разгледах подробно тубите и открих следните различия:
1) Баркода на "лошото" масло е датски (5 705070 111810), а надписите му - на английски; на "доброто" - баркод Германия (4 008177 071267) и надписи на немски.Цената и на двете -около 65 лв за 5 л;
2) на "лошото" масло няма Art №, на "доброто" има - Art № 58685;
3) Има разлика в зеления цвят и щрихите по етикетите.
Търсих в и-нет представител за Кастрол и не намерих такъв (впрочем намерих само за Мотул - представител Равда и за Лики Моли - представител Сенакс).
http://www.img-share...q1523902189.jpg
Мнението беше редактирано от калекото: 16 април 2018 - 20:13
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 03 април 2017 - 08:30

Защо реши, че този двигател се кара с 5W40? Моя XER е с Bardahl 5w30 и съм доста доволен, сравнявам го с GM, с което съм карал преди. Моля да споделиш и търговците, от които си взимал маслата.

ПС: това сутрин дето чуваш най-вероятно не са клпаните, а дефазаторните колела.
Отговори

CuMo снимка CuMo 07 април 2017 - 11:54

Здравейте, колеги, след дълго лутане из марките моторно масло, реших най-накрая да си се върна на оригиналното GM-ско масло, но цените, които срещам в интернет са меко казано странни. Ще дам пример - в Стефанов мотърс полусинтетика 10w40 се продава на около 60 лв. тубата (май 5 литра), пълната синтетика - 5w30 е на цена около 100 лв. мисля, че за същата разфасовка. По какви ли не сайтове цената на 10w40 се колебае от 27-29-35-40 лв. за 5 литрова туба, а пълната синтетика около 50 лв. Ще бъда благодарен ако някой каже доверен сайт за моторно масло или да изкаже мнение примерно за maxcar.bg или oily.bg, като на моята съм намислил да слагам пълна синтетика. Благодаря предварително!
Отговори

калекото снимка калекото 15 април 2017 - 13:05

 Dechkko, на 03 април 2017 - 08:30, каза:

Защо реши, че този двигател се кара с 5W40? Моя XER е с Bardahl 5w30 и съм доста доволен, сравнявам го с GM, с което съм карал преди. Моля да споделиш и търговците, от които си взимал маслата.

ПС: това сутрин дето чуваш най-вероятно не са клпаните, а дефазаторните колела.

Предполагам, че е коментирано дали маслото да е 5W-30 & 5W-40. Аз реших да е второто. Умишлено не написах и търговците, защото са вериги магазини за авточасти (асеновградска, с магазини и в Пловдив, и пловдивска) и вземат маслата от "склад". С новото масло шумовете на колата ми са доста "по-добри". Идеята ми беше, да обърна внимание на баркода и наличието на артикулен номер при закупуване на масло.
Мнението беше редактирано от калекото: 15 април 2017 - 13:47
Отговори

Zlatin снимка Zlatin 26 юни 2017 - 15:03

Преди 9-10 годинки някъде моя майстор ми препоръча някакво испанско масло Verkol, което не бях чувал до тогава. Тогава имах вектра 1.4 карбуратор 75кс и сложихме 10W40, колата я карах още 5 години и не пипаше повече от 200-300 гр масло от смяна до смяна. Имам и пасат B6, който взех на 25К - почти нова и се караше с фабрично масло 5W30 на VW, обаче реших да сложа и на него от испанското, майстора ми обясни, че е по добре за турбото да е 5W40. Напълни я колата с испанското масло веркол само че 5W40 (имаше налично и 5W30) и първите 5 хиляди след смяна не можеш да разбереш че е дизел! От тогава само с такова масло карам - минаха 9 годинки, колата е на 190К вече и не съм имал преблеми, освен с окачването... Скоро взех една Астра г 1800, 115к.с и на нея сложих от същото 10в40...
Отговори

боян-м снимка боян-м 26 юни 2017 - 15:51

 Zlatin, на 26 юни 2017 - 15:03, каза:

Преди 9-10 годинки някъде моя майстор ми препоръча някакво испанско масло Verkol, което не бях чувал до тогава. Тогава имах вектра 1.4 карбуратор 75кс и сложихме 10W40, колата я карах още 5 години и не пипаше повече от 200-300 гр масло от смяна до смяна. Имам и пасат B6, който взех на 25К - почти нова и се караше с фабрично масло 5W30 на VW, обаче реших да сложа и на него от испанското, майстора ми обясни, че е по добре за турбото да е 5W40. Напълни я колата с испанското масло веркол само че 5W40 (имаше налично и 5W30) и първите 5 хиляди след смяна не можеш да разбереш че е дизел! От тогава само с такова масло карам - минаха 9 годинки, колата е на 190К вече и не съм имал преблеми, освен с окачването... Скоро взех една Астра г 1800, 115к.с и на нея сложих от същото 10в40...


От преди 9-10 години, са минали около 9-10 години и някои масла са се променили, а други може и да не са. А за маслата е изписано май най-много от всичко друго. Като гледам и тук има 80 страници. Ясно е, че вискозитетът има значение, но не само от него зависи дали ще го гори, дали ще трака, колко хиляди ще изкара и т.н. Не случайно асортиментът е толкова голям и цените са толкова различни. За лятото дали е 5W- или 10W-, няма голямо значение, но за предпочитане е ..W-40, а не ..W-30. За по-големи горещини, като в Африка и като при нас в момента дори се препоръчва ..W-50.
За вискозитета толкова, от там насетне търсиш кое ще ти пасне най- добре на колата и на бюджета.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 29 юни 2017 - 19:29

След по-малко от 1500 км ми предстой смяна на масло.
Колата е Астра Н 1.9CDTI комби 120 коня.
Код на мотора Z19DTJ.
Какво ще ме посъветвате,какво да сложа.
От 6-7 месеца я имам колата.
В момента е с Repsol 5W40.
Всеки втори хвали Castrol Edge-та се чудя още.
Или да си продължа с Repsol,но 5W30.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 септември 2017 - 19:11

Аз пък съм в дилема за Y20DTH кой Мотул да сложа следващо : 4100 Turbolight или 6100 Synergie+

4100 покрива B3 по ACEA
6100 покрива B4 по ACEA

Дали би навредило нещо ако на двигател изискващ B3 му се сложи B4.

Засега везните сякаш клонят към 4100-то, гледах му и тест при 108 градуса, запъна чак при 11 килограма натиск - което е много добре.

Сега съм с някакъв Mannol 10W40 и като не е загрял двигателят, при по-голямо натискане газта - притраква. Когато загрее - го няма.

Така че следващото ще е Мотул, въпросът е кой от двата ?
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 03 септември 2017 - 19:31

 tihomir_rs, на 29 юни 2017 - 19:29, каза:

След по-малко от 1500 км ми предстой смяна на масло.
Колата е Астра Н 1.9CDTI комби 120 коня.
Код на мотора Z19DTJ.
Какво ще ме посъветвате,какво да сложа.
От 6-7 месеца я имам колата.
В момента е с Repsol 5W40.
Всеки втори хвали Castrol Edge-та се чудя още.
Или да си продължа с Repsol,но 5W30.


Колега,какво ти е мнението за Репсола 5W40? Мисля да го пробвам на следващата смяна,но нямам никави впечатления.
Отговори

Коцето снимка Коцето 28 септември 2017 - 00:23

Ето малко материал за размисъл на всички които се чудят какво масло да изберат, само дето пичът говори доста бързо и трудно му се хваща руския дори от напреднали. Всичко е в три части който има интерес да изгледа и трите.
https://www.youtube....h?v=-_OmY4r6_O0
Мнението беше редактирано от Коцето: 28 септември 2017 - 08:17
Отговори

калекото снимка калекото 14 декември 2017 - 20:46

 Коцето, на 28 септември 2017 - 00:23, каза:

Ето малко материал за размисъл на всички които се чудят какво масло да изберат, само дето пичът говори доста бързо и трудно му се хваща руския дори от напреднали. Всичко е в три части който има интерес да изгледа и трите.с
https://www.youtube....h?v=-_OmY4r6_O0

Имат много добър уебсайт, на който споделят резултати от изследвани в лаборатории масла. Разглеждат както за съдържанието на присадки, така и за трайността им:
Тест масла
Мнението беше редактирано от калекото: 14 декември 2017 - 20:48
Отговори

Hevy снимка Hevy 17 декември 2017 - 23:12

От доста време карам с Яко VX6005W40, доволен съм, но чувам от тук там *те отначало всички го хвалеха после го оплюха*. От нямане кво да правя реших да разследвам малко, чукнах в търсачката, почнах да чета и направо ми се доплака. AlexMav дал тон за песен, боклук, на не знам колко си км го излях че му бил шумен мотора. И Антон/Дистрибутора/ му се обяснява вече, в лаборатории ще го изследва. Това момче Ал го помня, винаги съм си мислил че е някакво интернет същество, което постоянно чете кой какво пише, анализира, преценя каква роля да приеме и после почва да я играе, с голям реализъм и чувство. Но аз пък имах чувството че ключ не е държал, най много отверка. И разни други известни тук специалисти прочетох, първо пишат мотора утихна страшна работа е това, после - обратното...И всичко това още 2010г. Аз добре че съм го пропуснал този теологичен спор, защото щеше да посее съмнения в мен и да почна да се чудя какво друго масло да слагам. А аз си карам и нямам дерт толкова години/чукам на дърво/. Яко е хубаво масло , купувам го от представителството по интернет и спя спокойно. От време на време едно дяволче ми досажда да пробвам някоя *известна марка* на половин цена, може пък да е хубаво и ще ми дойде 2 пъти по евтино, ама засега успявам да го игнорирам...И гресите са им хубави. На главините сложих една червена, не и помня името, след 4г и незнам колко хил. км. си беше същото червено желе. Филтри ползвам само Филтрон, Ман и Бош са боклуци - нали съм с пълнител, виждам кво свалям - скъсани, смачкани, имам снимки в архива.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 19 декември 2017 - 07:48

Аз съм доволен от маслата Яко, но мен точно дяволчето ме човръкна и почнах да карам с Тотал, точно заради по-ниската цена. Преди години карах с Валволин, но маслата им някак изчезнаха от пазара или поне аз не ги откривам.
Отговори

калекото снимка калекото 02 януари 2018 - 16:41

 Rosen Popov, на 19 декември 2017 - 07:48, каза:

Аз съм доволен от маслата Яко, но мен точно дяволчето ме човръкна и почнах да карам с Тотал, точно заради по-ниската цена. Преди години карах с Валволин, но маслата им някак изчезнаха от пазара или поне аз не ги откривам.

Според мен, по-важно е масото да отговаря на спецификациите на Опел и да се купува от проверени доставчици (най-добре - от представители). Същото важи и за другите консумативи, особено за филтрите. Аз ползвам филтри Бош (закупени от представител) и нямам забележки. Всъщност, прави ми впечатление разликата в качеството на хартията на филтрите, както и разликата в броя на нагъванията (повече нагъвки ~ по-гпляма повърхност = по-голям поток), naprimer mevdu SCT SH4044P и Бош F 026 407 006. Но разлика в поведението на двигателя не усещам.
Мнението беше редактирано от калекото: 02 януари 2018 - 16:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg