Опел Клуб България: Покупка на Инсигния мод. 2018 - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Покупка на Инсигния мод. 2018

#1 Потребителят не е активен   borislav7 

• Прясно излюпен...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Insignia
  • Населено място:Пловдив
  • Регистриран: 04.12.2017

Публикувано: 06 декември 2017 - 20:20

Здравейте, днес поръчах новата Инсигния и сега остава да чакам няколко месеца доставка.Избрал съм тази конфигурация:
Марка, модел: Insignia Innovation , 2018 В, 5 врати, 6ст. автоматик
Мощност: 165k.с./ 122kW
Цвят: GB9 - Черен Mineral Black
Двигател: 1,5 XFT бензинoв, турбо инжекцион, 16v, Start/Stop
Брой на местата: 4+1

Стандартно оборудване:
Пакет "Sight" - Сензор за дъжд; автоматични светлини със сензор за откриване на тунел; електрохроматично огледало за обратно виждане,
Пакет "Driver Assistance Pack 1 Opel Eye" - Сензор за следене на дистанцията от пред; индикация за предотвратяване на челен сблъсък и намаляване на скоростта; индикация за предпазване на пешеходец, Предни и задни дискови спирачки, ABS, Електрическа ръчна спирачка, ESP - електронно стабилизираща програма, комплект за поправка на спукана гума, Централен заден подглавник, Заден подлакътник,Регулируеми предни подглавници, джобове на гърба на предните седалки, регулиране на шофьорската седалка в лумбалната област
Система PEPS за отключване и заключване на вратите и безконтактно запалване на двигателя, Електрически предни прозорци,Електрически задни прозорци, Регулиране на огледалото за обратно виждане, Сенници с LED осветление на огледалото,
Интериорно "Ambient" осветление, Серво управление на волана, Регулируем волан по височина и дълбочина, Кожен волан,Мултифункционален волан, Автопилот, 6 въздушни възглавници със странични въздушни завеси, Сигнализация за непоставен колан, Възможност за деактивиране на предна дясна въздушна възглавница, Обтегачи на коланите, Активна защита на пешеходец при челен удар, USB порт (втори USB порт отзад),
Система "OnStar", Сензори за следене налягането на гумите, Отвори за вентилация за задните седалки, Двузонов климатроник,
Дневни LED светлини, Задни LED светлини, Регулиране на фаровете по височина, Дръжки на вратите в цвета на купето, Задни стъкла със соларна защита, Топлоизулиращо предно стъкло, Ел. регулируеми странични огледала с отопление

Допълнително оборудване:
Цвят металик,
Салон Leather/Morrocana "Siena II", perforated, Jet black, AGR Driver & Co-Driver - Кожен перфориран черен салон със спортни предни седалки; AGR ортопедични седалки за шофьро и пасажера отпед с ел.регулиране в лумбалната област и механично удължаване на седалките; задни сгъвами седалки 40/20/40; отопление на предните и задните седалки;, Алуминиеви джанти 18" двуцветни многоспицови с гуми 245/45 R 18,
Пакет "Winter" - Предни седалки с отопление; отопление на волана;
предно стъкло с подгряване,
Пакет "Innovation" - Аларма; индуктивно зарядно за мобилен телефон; Head up дисплей; 8" информационен цвете дисплей; камера за задно виждане; висока степен на шумоизолация на стъклата, Пакет "Driver pack 1" - Адаптивни предни LED светлини с автоматично управление и контрол;парктроник предни и задни сензори,
Пакет "Navigation" - Навигация Navi RF900 IntelliLink; премиум аудио система "Bose",
Пакет "Driver Power Seat" - Спортни AGR ортопедична предни седалки; 8 степенно електрическо регулиране на шофьорската седалка с функция за масаж и памет; вентилация на предните седалки,Потъмнени задни стъкла,Секретни болтове за джантите, Гумени стелки, Предни фарове за мъгла.

Ще съм благодарен, ако споделите впечатления и опит за елементите от конфигурацията.

#2 Потребителят не е активен   devailo 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Insignia A20DTH
  • Населено място:София
  • Регистриран: 26.09.2011

Публикувано: 07 декември 2017 - 08:41

Честито колега, завиждам благородно :D още щом на първата генерация екстрите са си достатъчно изпипани, тук най-вероятно ще си предоволен. Страхотни глезотийки са и големи удобства. Само имай едно на ум за Opel Eye. Често го споменават хората че със нашите криви и изтрити маркировки може и да се обърка автомобила.

#3 Потребителят не е активен   milenanicki 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Инсигния A20DTH
  • Населено място:София, Дружба 1
  • Регистриран: 28.12.2007

Публикувано: 07 декември 2017 - 08:48

От нещата които си изброил не виждам резервна гума а ехубаво да имаш такава.
И всеки, който вярва в Него да не погине, но да има вечен живот.

#4 Потребителят не е активен   borislav7 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 07 декември 2017 - 10:54

Да, няма опция за резервна в този вариант- със аудио системата Bose, понеже в коша за резервната са сложили субуфъра. Има предвиден само ремонтен комплект с пяна(можела вече да се почиства и гумата да се ремонтира, ако срязана гума от дупка въобще може изобщо да се направи) и компресор.

#5 Потребителят не е активен   calibul 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:CALIBRA C20XE ... Audi A4 B8 quattro
  • Населено място:Бургас
  • Регистриран: 20.09.2005

Публикувано: 07 декември 2017 - 11:31

Прекрасен автомобил с достатъчен набор от високо-технологични екстри.
В случая ще очакваме, по скоро ти да споделиш впечатления! :icon_wink2:

#6 Потребителят е активен   fanatic 

• responsible for...
  • Група: Администратори

• Автомобил:Zafira A OPC Z20LET
  • Регистриран: 13.01.2005

Публикувано: 07 декември 2017 - 11:49

Може би Icemann ще изкаже мнение, все пак употребява подобна техника :)

#7 Потребителят не е активен   BOz 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Insignia A20DTH
  • Регистриран: 05.05.2015

Публикувано: 07 декември 2017 - 17:40

Виж мнениеborislav7, на 06 декември 2017 - 20:20, каза:

...Адаптивни предни LED светлини с автоматично управление и контрол...

Това предполагам са IntelliLux фарове. Ако може като събереш мнение в последствие, то да ги споделиш, особено как се държат, че на мен това ми е най-интересната екстра.

#8 Потребителят не е активен   dan666 

• Прясно излюпен...

• Автомобил:Astra J 1,6 CDTI
  • Регистриран: 23.04.2005

Публикувано: 07 декември 2017 - 20:26

Към бъдещия собственик - и колко излиза колата с всичките тези екстри - ако не е тайна - надминаваш ли 60 бона?

#9 Потребителят не е активен   borislav7 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 07 декември 2017 - 21:16

Виж мнениеBOz, на 07 декември 2017 - 17:40, каза:

Това предполагам са IntelliLux фарове. Ако може като събереш мнение в последствие, то да ги споделиш, особено как се държат, че на мен това ми е най-интересната екстра.

Да,Intellilux са. В брошурата ги описват с по 32 леда. които минават "на къси" в сектора отпред, в които има (насрещен или попътен) автомобил. Също така системата следи скоростта(над 50км/ч преминава "на дълги", а при падане под 35 км/ч отново "на къси") и завиването на волана. Осветяват до 400м. Цената на пакета, в който са заедно с парктроника е около 2500лв. Дано си заслужават, ще пиша като ги тествам.

Виж мнениеdan666, на 07 декември 2017 - 20:26, каза:

Към бъдещия собственик - и колко излиза колата с всичките тези екстри - ако не е тайна - надминаваш ли 60 бона?

Цената е около 60, но ще ползвам много добра отстъпка и става доста по приемлива.

#10 Потребителят не е активен   Kreto 

• Прясно излюпен...
  • Група: Нови Потребители

• Автомобил:Opel Insignia Grand Sport
  • Населено място:Sofia
  • Регистриран: Вчера, 13:49

Публикувано: Вчера, 13:58

Здравейте на всички,

на 17 Ноември поръчах същата Инсигния, само че в цвят Darkmoon Blue. С тази разлика, че махнах подгряването на предното стъкло, понеже виждам реотаните и ме дразнят малко.
и е с Driver Pack 2 - LED Matrix ; Паркинг асистент- предни, задни и странични сензори(+система за откриване на паркоместа и паркиране); Сензор-индикатор за напускане на
пътното платно; Сензор-индикатор за странични препятствия; Сензор за разчитане на пътните знаци; адаптивен круиз контрол ; Сензори за предотвратяване на сблъсък; 360 градусова камера за обратно виждане "Birds Eye".

Надявам се да пристигне някъде средата или края на Февруари 2018, казаха ми че отнема около 12 седмици, но с оглед на наближаващите коледни празници, предполагам, че може и да се забави 1-2 седмици.

Дали знаете начин да се проследява как върви поръчката, освен да досаждаме на дилъра през ден :)?

#11 Потребителят не е активен   borislav7 

• Прясно излюпен...

Публикувано: Вчера, 20:42

Супер! Цвета Darkmoon Blue също и на мен ми хареса, не случайно е на доста брошури, но реших да заложа на класическия черен металик.А подгряването на предното стъкло е много полезно и на пасата го имам-сутрин спестява досадното стържене на лед, а и ме е валял дъжд при -7 градуса и тази екстра много помага. За доставката- в Пловдив от Опел Стефанов срокът е 45 дни, по договор. Не знам за тракинг номер на поръчка за коли, но като наближи срока си ги тормози, те за това ни вземат парите.

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители