Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Oпел сигнум 2,2 дти трудно пали

krasipolice снимка krasipolice 27 януари 2017 - 22:37

Пробвах с наклон не пали. Гумички на дюзи са смененени. Свещите са бош. Този датчик от дясбо на егр ли е?
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 януари 2017 - 22:41

Имаш предвид двата соленоида до радиатора ли. Единия е за ЕГР, другия за вихровите клапи. Ако има нещо по ЕГР, няма да пропусне грешка 400.
Отговори

krasipolice снимка krasipolice 27 януари 2017 - 23:09

Не соленоидите а датчика за температура.
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 януари 2017 - 23:17

До термостата.
Отговори

krasipolice снимка krasipolice 28 януари 2017 - 12:28

Пробвах при изваден датчик на температурата пак няма палене. Замерих подгрева на първите две свещи 11.8 на другата 12 и последната 12.1.И след много въртене запали и изпушва черен дим и мирише на нафта.
Отговори

krasipolice снимка krasipolice 28 януари 2017 - 19:30

Нещо да пробвам,какво може да бъде?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 януари 2017 - 11:00

Така, щом с наклона пак не пали,а и пушека е черен, аз изключвам въздуха от схемата. Остава подгрева- за трети път: какви са свещите, които си сложил при смяната? Хлабави клеми на самите свещи? Твърде много ментета има на пазара, особено на Беру.

Иначе на клипа ясно се вижда, че цилиндрите запалват неедновременно и почти безразборно. Защо? Неко някой по- компетентен колега да предположи нещо по темата.

Още нещо от днес- с какво масло си?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 януари 2017 - 18:28
Отговори

krasipolice снимка krasipolice 29 януари 2017 - 19:22

По горе писах свещите са бош.Подгрева е проверен и писах на коя свещ колко идва.
Отговори

krasipolice снимка krasipolice 30 януари 2017 - 18:52

Ще пробвам с помпичка но ще изолирам филтъра та да видя да не е от него да дърпа въздух.Някой има нещо на ум да каже какво да пробвам или сменя. Ще сменя и датчика за температура.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 30 януари 2017 - 20:17

когато я гасиш вечер със едни клещи „трета ръка” защипи маркуча за излишно гориво от дюзите, който отива на входа на помпата. Сутринта ако запали нормално смуче въздух от там някъде. Ако пак имаш проблем значи там е наред(не е много сигурно). Но все пак е вариант за елеминиране, аз така си открих че дърпа от четвъртата дюза, бях скъсал гумичката при монтажа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 януари 2017 - 18:23

За въздуха се сетих нещо: някой колега преди време беше пробвал да надува от резервоара с въздух към две атмосфери някъде, и там, където дърпа въздух просълзява нафта.
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 януари 2017 - 19:30

Тишо, може от мен да си го чул. Правил съм го на старата Вектра.
Нека да пробва колегата и с помпичката.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 януари 2017 - 20:21

Открих го- пост № 129 тук: http://www.opelclub....ic=65264&st=120
Този колега пише, че е надувал с компресор... Иначе и с теб май сме го говорили. Мисля, че това може и да помогне в случая, но с някакво умерено налягане, все пак тези тръбопроводи не са смятани за работа под налягане.
От друга страна това с помпичката дава категоричен резултат- ако не смуче въздух крушата си е твърда.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 януари 2017 - 20:22
Отговори

krasipolice снимка krasipolice 01 февруари 2017 - 10:15

С помпичката няма ефект. Сложил съм я като съм премахнал филтъра но сутрин след помпане няма ефект. Пак си пали трудно.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 февруари 2017 - 12:43

 krasipolice, на 01 февруари 2017 - 10:15, каза:

С помпичката няма ефект. Сложил съм я като съм премахнал филтъра но сутрин след помпане няма ефект. Пак си пали трудно.

Само един коментар и към Оги- твойта има подобен, но доста по- лек проблем в момента. Нещо ми направи впечатление оня ден на -8-9 градуса. На съвсем студен двигател извадих пръчката за маслото и какво стана: по нея имаше дебел слой масло, толкова, че за около две минути едва се отделиха три капки, които много трудно капнаха. При мен на такива температури това не се случва- най- много да има една капка, която доста бързо се оформя и евентуално капва. Та съмнява ме гъстотата на маслото на студа- Оги, поправи ме, ако съм в грешка, ама това може ли да наруши работата на повдигачите на клапаните? И естествено оттам да няма компресия на студа? И като повърти малко помпата и разпределителния вал да се пооправи и да запали? Или си мисля и пиша глупости...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 февруари 2017 - 12:46
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 февруари 2017 - 13:18

Не би трябвало да пречи аз съм с 10в40 на 22 сутринта като си тръгвах към Прага при -11,5 запали без много да се мръщи при положение че съм с 3 свещи едната още не мога да се навия да я скъсам а мотора е на поне 450000 а не като на някой колеги 130-150000 ;орг. гарантиран; пробег.
Отговори

krasipolice снимка krasipolice 03 февруари 2017 - 13:28

Без да помпам с помпичката запали много добре. А като помпам и е трудно какво може да е.И като идва ток до свещите може ли релето да прави проблеми?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 февруари 2017 - 19:28

 krasipolice, на 03 февруари 2017 - 13:28, каза:

Без да помпам с помпичката запали много добре. А като помпам и е трудно какво може да е.И като идва ток до свещите може ли релето да прави проблеми?

Да, и релето може да прави проблеми и се случва. Според мен можеш да търсиш и от вектра Б и астра Г, освен от вектра Ц и сигнум. Сменя се лесно и изглежда така: https://www.google.b...KHQcaA-0QsAQIFw

За другото не искам да предполагам, просто не съм сигурен.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 февруари 2017 - 19:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg