Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Теч на нафта от датчик високо налягане

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 февруари 2010 - 09:56

В доста теми бе разискван настоящит проблем.. Забелязах обаче, че става въпрос предимно за двигател 1.7, бих искал да попитам.. само при него ли се наблюдава посоченото явление, или и при останалите дизели (визирам своя мотор X20DTL) ?
Също така ако някой има повечко информация къде приблизително се намира моето ECU (колата е ASTRA G) ?

Мисля, че информацията ще бъде полезна за всички колеги с дизели, всеки може да погледне това сам и ако се налага.. по-навреме да предприема някакви мерки.
Отговори

vdwind снимка vdwind 06 февруари 2010 - 12:57

Като разбереш как се маха куплунга наистина е лесно. Ето сега и обещаната снимка отдолу на въпросното място на горивната помпа, обърнете внимание на кабел 1 - там има 3 жички и вероятно по някоя от тях нафтата пълзи и пълни горе куплунга на компютъра. Кабел 2 влиза в ECU на горивната помпа, той изглежда сух. Въпросът е какви са тия три кабелчета и това някакъв датчик ли е и за какво точно е този датчик??

Публикувано изображение
Отговори

vdwind снимка vdwind 06 февруари 2010 - 13:00

Ето и къде се намира компютъра на двигател Y17DT Исузу (това в червеното кръгче е компютъра, към него отиват два съединителя с кабели от датчици)

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Марто: 06 февруари 2010 - 17:00
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 06 февруари 2010 - 13:07

Промиваш еку със спирт изчакваш да изсъхне и няма проблеми
Отговори

vdwind снимка vdwind 06 февруари 2010 - 13:29

Това да, обаче то се пълни пак с нафта, ти какво мислиш - трябва да се отстрани проблема за пълненето и чак тогава да се почиства, вижте темата на линка ми по-горе.
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 06 февруари 2010 - 13:57

Koлега не може ли някакво кече да се сложи на кабела да обира нафтата и периодично да си го наглеждаш дали има нужда от смяна.Това е най-мързеливия и лесен вариант ,според мен.
Отговори

batsasho1 снимка batsasho1 06 февруари 2010 - 21:01

 vdwind, на 06 Feb 2010, 12:57, каза:

Като разбереш как се маха куплунга наистина е лесно. Ето сега и обещаната снимка отдолу на въпросното място на горивната помпа, обърнете внимание на кабел 1 - там има 3 жички и вероятно по някоя от тях нафтата пълзи и пълни горе куплунга на компютъра. Кабел 2 влиза в ECU на горивната помпа, той изглежда сух. Въпросът е какви са тия три кабелчета и това някакъв датчик ли е и за какво точно е този датчик??

Публикувано изображение

кабела с 3-те жички(1) е за датчика за атмосферното налягане а нафтата се стича от клапана управляващ аванса на помпата.
Отговори

vdwind снимка vdwind 10 февруари 2010 - 07:43

Тоя клапан за аванса вижда ли се на горната снимка, тия дни ще говоря със сервиза за помпите - Мотор Консулт във Варна (до завод Метал), някой ще каже ли отзиви за тия хора, похвалиха ми ги едни, други не са доволни особено?!?!?
Отговори

batsasho1 снимка batsasho1 10 февруари 2010 - 20:54

 vdwind, на 10 Feb 2010, 7:43, каза:


Не колега, не се вижда. Мини и говори с тях ама не бързай да я оставяш. Пиши ми на лично какво са ти казали.
Отговори

vdwind снимка vdwind 20 февруари 2010 - 08:05

Ходих в сервиза на Мотор Консулт Варна (до завод Метал), вътре двама отегчени от живота човъркат някакъв нещастен опел, влизам - никаква заинтересованост. След 5 мин въртене ме забелязаха и питаха какво има. След като им обясних какъв е проблема, казаха " оо, това Исузу мотора ли е, оооо, не можем да ти помогнем, то няма части, няма нищо за тоя мотор (едва ли не, върви си купи друга кола) , то най-евтината част за тая помпа ако се намери е 400 лева, а пък ремонта да не ти говорим колко ще струва, ние 3 дена трябва да се занимаваме тука и толкова пари ще ти струва че по-добре не се занимавай.
Казах, чао и си тръгнах - може да не разбирам от коли, ама като ме лъжат разбирам. Отидох в Каргоекспрес, те там момчетата ме познават, казаха ако си сигурен че тече от авансовия клапан, купи си го, ние ще го сменим, става за 10 мин - развива се единия и се завива другия и готово, нито помпа се сваля нито настройки се разместват.

Сега въпросът ми е - авансовият клапан ли е само мястото където може да тече нафта и по кабелчето да ми пълни куплунга на компютъра, или има и друга възможност. Освен това има ли разлика някаква при горивните помпи монтирани на тоя модел, да не ми продадат клапан за друга версия на помпата че 300 лева струва при доставчика.
Отговори

reload снимка reload 21 февруари 2010 - 18:03

 vdwind, на 20 Feb 2010, 8:05, каза:

Ходих в сервиза на Мотор Консулт Варна (до завод Метал), вътре двама отегчени от живота човъркат някакъв нещастен опел, влизам - никаква заинтересованост. След 5 мин въртене ме забелязаха и питаха какво има. След като им обясних какъв е проблема, казаха " оо, това Исузу мотора ли е, оооо, не можем да ти помогнем, то няма части, няма нищо за тоя мотор (едва ли не, върви си купи друга кола) , то най-евтината част за тая помпа ако се намери е 400 лева, а пък ремонта да не ти говорим колко ще струва, ние 3 дена трябва да се занимаваме тука и толкова пари ще ти струва че по-добре не се занимавай.
Казах, чао и си тръгнах - може да не разбирам от коли, ама като ме лъжат разбирам. Отидох в Каргоекспрес, те там момчетата ме познават, казаха ако си сигурен че тече от авансовия клапан, купи си го, ние ще го сменим, става за 10 мин - развива се единия и се завива другия и готово, нито помпа се сваля нито настройки се разместват.

Сега въпросът ми е - авансовият клапан ли е само мястото където може да тече нафта и по кабелчето да ми пълни куплунга на компютъра, или има и друга възможност. Освен това има ли разлика някаква при горивните помпи монтирани на тоя модел, да не ми продадат клапан за друга версия на помпата че 300 лева струва при доставчика.

Не им се сърди,те не са виновни,просто не са наясно точно за този тип двигатели! Последния път минах от там за диагностика на дебитомера и ми казаха,че щом не съм го купил от тях няма да се занимават с мен.За тях съм бил ,,едни сто лева,които се движат"! Наистина дебитомера го купих от КИРОВ БОШ,защото там ми дадоха една година гаранция и беше германски, а тези ми предлагаха наистина по-евтин италиански но без никакви гаранций...слагат го и чао! Добре, че стана така да отида на друго място, разхлабен беше един маркуч за вакума и замърсен МАФ-сензор. Взеха ми 30 лева за 30 мин, да са живи и здрави момчетата. Можеше и тези темерути да ги вземат !
Мнението беше редактирано от reload: 21 февруари 2010 - 22:38
Отговори

Shades снимка Shades 23 февруари 2010 - 10:34

 DALGONSKi, на 06 Feb 2010, 9:56, каза:

В доста теми бе разискван настоящит проблем.. Забелязах обаче, че става въпрос предимно за двигател 1.7, бих искал да попитам.. само при него ли се наблюдава посоченото явление, или и при останалите дизели (визирам своя мотор X20DTL) ?
Също така ако някой има повечко информация къде приблизително се намира моето ECU (колата е ASTRA G) ?

Мисля, че информацията ще бъде полезна за всички колеги с дизели, всеки може да погледне това сам и ако се налага.. по-навреме да предприема някакви мерки.

Това си е стандартен проблем на 1.7-ка само. При 2.0 го няма. Твоето еку се намира зад левия подкалник. :25:
Отговори

reload снимка reload 24 февруари 2010 - 06:14

 vdwind, на 20 Feb 2010, 9:05, каза:

Ходих в сервиза на Мотор Консулт Варна (до завод Метал), вътре двама отегчени от живота човъркат някакъв нещастен опел, влизам - никаква заинтересованост. След 5 мин въртене ме забелязаха и питаха какво има. След като им обясних какъв е проблема, казаха " оо, това Исузу мотора ли е, оооо, не можем да ти помогнем, то няма части, няма нищо за тоя мотор (едва ли не, върви си купи друга кола) , то най-евтината част за тая помпа ако се намери е 400 лева, а пък ремонта да не ти говорим колко ще струва, ние 3 дена трябва да се занимаваме тука и толкова пари ще ти струва че по-добре не се занимавай.
Казах, чао и си тръгнах - може да не разбирам от коли, ама като ме лъжат разбирам. Отидох в Каргоекспрес, те там момчетата ме познават, казаха ако си сигурен че тече от авансовия клапан, купи си го, ние ще го сменим, става за 10 мин - развива се единия и се завива другия и готово, нито помпа се сваля нито настройки се разместват.

Сега въпросът ми е - авансовият клапан ли е само мястото където може да тече нафта и по кабелчето да ми пълни куплунга на компютъра, или има и друга възможност. Освен това има ли разлика някаква при горивните помпи монтирани на тоя модел, да не ми продадат клапан за друга версия на помпата че 300 лева струва при доставчика.

Здр. на снимката горе си хванал омазнения кабел, обаче не значи,че от там идва нафтата, защото ти знаеш вече няма логика в този случай щом се е качила до куплунга на най-високото място на двигателя. Махнал си кората значи си се поровил,не го ли видя този клапан или пречи нещо?
Сега ще ти пусна няколко линка които трябва да разсеят напълно колебанията ти дали помпата е тази за която си мислиш и часта, която евентуално ще купиш е точно тази и да си сигурен,че няма да ти пратят нещо друго. Снимките са от каталога на Denso има една и от Data-та.
снимка 1
снимка 2
снимка 3
снимка 4
снимка 5
снимка 6
Поздрави!
Мнението беше редактирано от reload: 24 февруари 2010 - 12:46
Отговори

vdwind снимка vdwind 24 февруари 2010 - 08:04

Знам, че на снимката не се вижда точно защо е омазан тоя кабел, обаче там не едно ами много неща пречат, а и като не знам какво да махна. Навих хората в едно сервизче само да ми я вдигнат колата и да ми свалят кората, но само това, там вече какво и как се сваля никой не знае и не иска да пипа., този клапан трябва да се свали нещо за да се види, но не зная какво. Тия дни ще ходя в Каргоекспрес, за да ми потвърдят откъде идва точно теча и да си поръчам въпросната част. Дано се навият, проблемът се оправя сравнително лесно ако е от това и не е свързан с кой знае колко много пари (все пак за оригинална част говорим), но никой не иска да ти взема малко пари, като може да ти вземе много.
Отговори

tigarooo снимка tigarooo 05 март 2010 - 21:56

Здравейте колеги. За въпросния клапан: Аз го купих от тук и си реших проблема. Хората са коректни и ми го пратиха по куриери.
Отговори

vdwind снимка vdwind 06 март 2010 - 07:35

В официалния сервиз Каргоекспрес във Варна отидох при един от монтьорите, който е сменял около 15 такива клапана досега, каза ми че във всички случаи пълненето на куплунга с нафта се дължи на повреда в клапана за регулиране на аванса. Като се смени и течът спира. Така беше и в моя случай. Не се подвеждайте по това че има нафта по другите датчици и куплунзи на помпата, виновник за теча е единствено клапанът за регулиране на аванса. Него го купих от официалния дилър на DENSO за България - Електро Балкан Дизел - по-нагоре има вързка към неговия сайт. Колегата от предния пост го е намерил по-евтино с 15 лева, моя го взех за 290 лв. (без доставката, която излиза към 12 лева). За смяна ми взеха 100 лева в Каргоескпрес, смятам че на друго място биха го направили и на половин цена, но честно да кажа ми писна да ходя по сервизи и да питам като замаян, а те да ме гледат умно.

Ето и малко снимки:
Публикувано изображение

Това следващото е стария клапан, според мен не може да се ремонтира, макар че се предлагат някакви заливки с епоксидна смола вътре в гнездото, това според мен е временно и несигурно, все пак е възможно, затова си го запазих. Този клапан освен че протича и дефектира - дефектът му се състои в преместване в изходно положение - крайно начално, при което колата работи изключително шумно.
Публикувано изображение
Отговори

danymish снимка danymish 27 декември 2010 - 15:43

здравейте,при мен се получи следния проблем.автомобила е опел астра 1.7dti исузо мотор 2002г.един де както го изгасих и не можа да запали повече.ходих на диагностика там излезе доколкото си спомням нещо подобно SPILL VALVE MALFUNCTION.това някакъв клапан ли ще е или помпата е заминала на цяло. благодаря
Отговори

Диян Ат. снимка Диян Ат. 04 февруари 2011 - 15:57

 vdwind, на 06 Feb 2010, 12:57, каза:

Като разбереш как се маха куплунга наистина е лесно. Ето сега и обещаната снимка отдолу на въпросното място на горивната помпа, обърнете внимание на кабел 1 - там има 3 жички и вероятно по някоя от тях нафтата пълзи и пълни горе куплунга на компютъра. Кабел 2 влиза в ECU на горивната помпа, той изглежда сух. Въпросът е какви са тия три кабелчета и това някакъв датчик ли е и за какво точно е този датчик??

Публикувано изображение


Използвам снимката на колегата, но при мен е същото. Можели някой да каже къде се намира клапана за аванса на помпата и мога ли сам да го сменя?

EDIT: Разбрах къде се намира клапана и че не мога сам да го сменя, затова я закарах на специализиран сервиз. Някъде пишеше, че се сменял за 10 мин. от майстор, е не е така - за час и половина беше готова колата, но ми оправиха и кабелите, че бяха притрити и ми струваше 50 лв.
Мнението беше редактирано от Диян Ат.: 08 февруари 2011 - 15:31
Отговори

vdwind снимка vdwind 31 март 2011 - 18:11

Самият клапан се сменя за 10 мин, но се свалят куп неща докато се достигне,много е наврян,това отнема много време но за около 2 часа се оправя,работата е за опитен човек не се занимавайте сами
Отговори

doser снимка doser 31 март 2011 - 21:22

 vdwind, на 06 март 2010 - 07:35, каза:

Него го купих от официалния дилър на DENSO за България - Електро Балкан Дизел - по-нагоре има вързка към неговия сайт.

Ето и малко снимки:
Публикувано изображение




Колега, освен този номер, който се вижда на снимката има ли и някакъв друг? Питам защото днес от Електро Балкан Дизел не можаха да намерят такъв клапан по този номер.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg