Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Теч на нафта от датчик високо налягане

delta снимка delta 23 април 2011 - 09:03

Здравейте колеги, искам да изкажа голяма благодарност на всички включили се в темата, а също и за приложените снимки, благодарение на което успях сам да си сменя проблемният клапан за предварението на ГНП. :yahoo:
Отговори

Y17DT снимка Y17DT 16 май 2011 - 20:40

 danymish, на 27 декември 2010 - 15:43, каза:

здравейте,при мен се получи следния проблем.автомобила е опел астра 1.7dti исузо мотор 2002г.един де както го изгасих и не можа да запали повече.ходих на диагностика там излезе доколкото си спомням нещо подобно SPILL VALVE MALFUNCTION.това някакъв клапан ли ще е или помпата е заминала на цяло. благодаря


Колега при мен се случи нещо подобно.Паркирах и когато реших да тръгна стартера върти,а двигателя не пали.След суетене и проби(от които и изключване на акумолатора за известно време)след като изключих и включих куплунга на електронния блок който е на горивната помпа,колата запали.След два дена след паркиране пред магазин отново отказа да запали.Сподели как си разрешил твоят проблем и причината за него.Като извадя куплунга вътре е мокро от нафта.Сега не помага номерът който ми помогна първият път.Изключвам ,включвам - не пали.Ще съм благодарен за изказани предположения и съвети.
Отговори

danymish снимка danymish 17 май 2011 - 13:12

Виждам че си от Бургас така че ще ти кажа какво направих аз.Отидох до ключарското ателие на ул.Кирил и Методий(на 20м.от Александровска)там момчетата имат апаратура чрез която откриха грешка p0251,която се оказа че показва нещо нередно с клапана за отсичането на края на подаването на горивото.Оказа се че е прекъснат кабела към него.Ако искаш да питаш нещо пиши на ЛС.
Отговори

romeos72 снимка romeos72 17 февруари 2012 - 17:22

Колеги от този клапан моге ли да увеличи разхода на гориво?
Отговори

SilverKaD снимка SilverKaD 20 април 2012 - 00:29

вариант за рециклиране на този рпочут йкапан няма вариантът е само нов ??? :surrender:
Отговори

mihail1971 снимка mihail1971 01 ноември 2012 - 00:11

 batsasho1, на 06 февруари 2010 - 07:31, каза:

Здравей колега, този теч най-често е от клапана за аванса или от клапана за количествата. Ако искаш мини да погледна. На л.с. мога да ти напиша къде. :)
Отговори

mihail1971 снимка mihail1971 01 ноември 2012 - 00:25

[quote name='batsasho1' timestamp='1265434316' post='733464']
Здравей колега, този теч най-често е от клапана за аванса или от клапана за количествата. Ако искаш мини да погледна. На л.с. мога да ти напиша къде. :)
Здрвейте колеги аз имам същият проблем - теч от датчика за налягането на горивната помпа на моята астра датчика е с номер096360 0760. Имам два въпроса: на каква цена може да се намери този датчик(в сайтовте го намерих от 25 долара -китай италия до 275 лева у нас . интересно е че има два датчика с един и същ партиден № но с различни цветове червен и оранжев. каква е разликата някой знае ли. фирмите у нас предлагат само оранжевия а моят на колата е червен. Мисля че между двата датчика разликата не е само в цвета.
Отговори

xubpug снимка xubpug 17 февруари 2015 - 16:02

Някой ако има снимките от постовете по-нагоре,моля нека ги постне отново защото в момента не са активни и дефакто темата е безполезна за такива като мен.Също искам да попитам компетентните крие ли някакви рискове собственоръчната смяна на този клапан(може ли неще да се обърка.Благодаря!
Отговори

djeki80 снимка djeki80 18 февруари 2015 - 18:42

Здравейте колеги, моя клапан тече също но аз имам един по особен въпрос, може ли този клапан да предизвиква прекъсване на колата по време на движение загуба на мошност, колата ходи на поне три сервиза на диагностики, въртяха дебитомери, компютри на гнп и т.н. На диагностика няма записани грешки, тествана е на място запалена на място и повреме на движение, колата си пали без проблем и в плюсови и миносови температури та ако някой помогне ще съм много благодарен.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 18 февруари 2015 - 20:24

това май е отдавна забравена тема :)
Отговори

Mitko0143 снимка Mitko0143 13 май 2015 - 10:12

Здравейте приятели! От скоро съм регистриран в сайта и карам Астра Г У17ДТ 2002 год. и имам проблем с теч на нафта от "клапан за аванса". Ходих при Човек който се занимава с дизелови двигатели и ми каза, че струва 300 лева с подмяна, всичко. Един приятел от Варна я има същата и до момента я ползва като такси и ми каза, че колата го има същия теч от както я е взел и до ден днешен я кара (800 хил. км.)с теча без да е имал каквито и да било други проблеми. Явно този проблем е присъщ за тези двигатели, защото обяснява, че колегите му с този двигател и те имат същия каприз, а тези, които са го сменили клапана до 1 година пак протичал. Пред голяма дилема съм дали да сменям и аз или да се почерпя от опита на тези хора. Никак не ми се търси нов компютър или каквото и да е било. 50/50 съм едни казват "сменяй" други не се халосвай - "карай така нищо няма да стане". Лек ден от мен!
Отговори

vdwind снимка vdwind 17 май 2015 - 07:07

Трябва да потърся снимките дано ги намеря, мина доста време от началото на темата и снимките бяха изтрити. Засега имам само снимка на авансовия клапан, ако на някой му трябва да ми пише
Мнението беше редактирано от vdwind: 17 май 2015 - 07:58
Отговори

DJ-LD снимка DJ-LD 20 август 2016 - 05:15

 vdwind, на 06 февруари 2010 - 12:57, каза:

Като разбереш как се маха куплунга наистина е лесно. Ето сега и обещаната снимка отдолу на въпросното място на горивната помпа, обърнете внимание на кабел 1 - там има 3 жички и вероятно по някоя от тях нафтата пълзи и пълни горе куплунга на компютъра. Кабел 2 влиза в ECU на горивната помпа, той изглежда сух. Въпросът е какви са тия три кабелчета и това някакъв датчик ли е и за какво точно е този датчик??

Публикувано изображение
Отговори

k opel e снимка k opel e 15 декември 2016 - 17:34

Някой скоро занимавал ли се с проблема то темата? За датчика 096360-0760. Пиша, понеже снимките вече ги няма, цените са от преди години, а те си падат. Във Fugo видях, че имат в каталога датчик под същия номер, но на Делфи. Ползвал ли го е някой? В Aliexpres предлагат такъв за 52 долара. Дали си струва, да се рискува.
Отговори

danymish снимка danymish 19 декември 2016 - 17:11

Аз го купих от ТУК.Смених го преди година и половина и засега нямам проблеми.
Отговори

embataaaa снимка embataaaa 21 февруари 2024 - 11:52

 vdwind, на 06 февруари 2010 - 12:57, каза:

Като разбереш как се маха куплунга наистина е лесно. Ето сега и обещаната снимка отдолу на въпросното място на горивната помпа, обърнете внимание на кабел 1 - там има 3 жички и вероятно по някоя от тях нафтата пълзи и пълни горе куплунга на компютъра. Кабел 2 влиза в ECU на горивната помпа, той изглежда сух. Въпросът е какви са тия три кабелчета и това някакъв датчик ли е и за какво точно е този датчик??

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg