Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Кола за скраб

fanatic снимка fanatic 11 май 2009 - 16:09

Имам интерес да дам една кола в морга. Гледам цени в рамките на 200 лева. Истина ли е това?
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 11 май 2009 - 16:25

Зависи но толкова вървъят около 200тина лева но не говорим само за купето, а между другото в морга или на вторични ако е в морга нз цената но е тука някъде около 300лв. а във вторични суровини може и малко по-вече но ако не я дадеш на къп еми по отделно смисъл да разделиш цветните метали :)
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 11 май 2009 - 16:44

Ако става дума за връщане за скрап- много зависи от колата- гонят кирлограми, заяждат се ако сваляш някакви неща от нея (джанти, глава, други). Обикновено не знаеш колко ще ти дадат докато не дойдат на място. Лично съм се сблъсквал с това. За купе без двигател, стъкла и седалки на Пежо 205 дадоха 45 лв.
Отговори

fanatic снимка fanatic 11 май 2009 - 16:48

е ок де не за скраб а в морга.... неправилно се изразих..
Отговори

GSI-S4upen_O снимка GSI-S4upen_O 11 май 2009 - 17:04

значи колите ги зимат за ламарина освен ако нее двигателя там тогава може нещо по така преди 1 седмица си дадох катастрофиралата астра (ГСИ) само купето без двигател салон даже задния мост свалих + страничните стакла предни и задни а предното и задното си останаха. купето беше с вратите + заден капак както казах със стакло и преден капак вътре в ко6а нема6е ни6то аве излезна 380 кила и зех 45 лв по 12 стотинки за ламарина както казах я зимат



п.п. тия работи които отидоха на вторични нищо не ставаше от тях (капаци врати преден и заден джам)
Отговори

exon снимка exon 11 май 2009 - 18:54

Колега за каква кола става въпрос?
Прекалено обобщено се изказват повечето колеги,аз работя в морга и сме купували коли и по 2000-2500лв.Всичко зависи от марка,модел,година,екстри,състояние и т.н.
Ако става въпрос за някоя 20 и кусур годишна щайга-горе долу това е цената-200-300лв макс
Отговори

fanatic снимка fanatic 11 май 2009 - 23:44

 exon, на 11 May 2009, 07:54 PM, каза:

Колега за каква кола става въпрос?
Прекалено обобщено се изказват повечето колеги,аз работя в морга и сме купували коли и по 2000-2500лв.Всичко зависи от марка,модел,година,екстри,състояние и т.н.
Ако става въпрос за някоя 20 и кусур годишна щайга-горе долу това е цената-200-300лв макс


Да де, но пък спокойно предния и капак е 60-100 лева. Задния също толкова му искате... разбирам че всеки трябва да печели, но ще си я продавам на части. 5 джанти оригинални прави пак са 100 лева. Не говорим за огледала, седалки, скорости, макферсони и.т.н. и.т.н..... да от една кола ще се продаде бавно и трудно, но си гледам интереса и за това питам.

Иначе колата е форд ескорт гладкия стоп. Знам че е бангия, но е в състояние в което се чудя дали да я правя и да я дам на жена ми или да я изпопродам на части пък търсенето ще си покаже.... некво междинно състояние е. С около 1000 лева става кола / не че си заслужава/ и караш и не ти пука дори да я удари или квотои да стане. Гледах какво се предлага за тия пари и честно казано по добре да ги дам отколкото да купя нещо за 1000-1500.

Та като оставим настрана че стана офф топик исках принципно да сверя какво се дава и кое е по изгодно за мен...
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 11 май 2009 - 23:48

МИ общо взето не си струва продажбата в морга, а също и за скрап. :doh:
В моргата повече от 350-400лв трудно ще дадат, а във вторичните - 180-200лв е тавана :knee:
Отговори

exon снимка exon 12 май 2009 - 15:12

Колега не се впрягаи,като казвам "щайга" имам в предвид точно ЩАЙГА.За 300 лв въобще не ме интересува какво и е състоянието,ако ще да се е ударила челно с 200км/ч.
Между другото такива Ескорти съм вземал на цена 600-700лв и съм вадил от тях по около 1400-1500лв,затова ти казах че всичко зависи от марка,модел,година,СЪСТОЯНИЕ.Ако колата е с здраво купе,мотор и т.н. естествено че се дават повече пари отколкото ще вземеш за скрап.
Относно печеленето-ами нормално е да се печели от тази дейност,не виждам нищо лошо...
Поздрави!
Отговори

fanatic снимка fanatic 12 май 2009 - 15:25

 exon, на 12 May 2009, 04:12 PM, каза:

Колега не се впрягаи,като казвам "щайга" имам в предвид точно ЩАЙГА.За 300 лв въобще не ме интересува какво и е състоянието,ако ще да се е ударила челно с 200км/ч.
Между другото такива Ескорти съм вземал на цена 600-700лв и съм вадил от тях по около 1400-1500лв,затова ти казах че всичко зависи от марка,модел,година,СЪСТОЯНИЕ.Ако колата е с здраво купе,мотор и т.н. естествено че се дават повече пари отколкото ще вземеш за скрап.
Относно печеленето-ами нормално е да се печели от тази дейност,не виждам нищо лошо...
Поздрави!



Не се впрягам, напротив много съм ти благодарен за информацията. Просто си правя сметката, защото ако реша да я давам на части като частно лице е по трудно както знаеш. Трябва ми място, време, клиентите не те знаят и.т.н.
Отговори

exon снимка exon 12 май 2009 - 19:00

Разбира се че е така,парите са повече,но се вадят в продължение на доста време,месеци.А имам коли на които не мога да им избия парите и по една година.... Преди доста време бях взел една Аскона 76г,2.0,държах я при мен повече от година,така и не се появи някои даже да попита за части за такава,накрая я изхвърлих за скрап без да продам нищо от нея,чак след две години един колега от форума се обади за фарове,добре че ги бях смъкнал.
Отговори

Gomes снимка Gomes 12 май 2009 - 19:42

един приятел викна да му огледат старото Волво и като видяха че си е взел двигателя му казаха, че въобще не щат да се занимават
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg