Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Проблем с CD30 MP3

truelife снимка truelife 10 декември 2010 - 14:26

Здравейте. Купих си преди 2 седмици Опел Астра H 1.4, 2004 година :clapping: Много съм доволен от колата. Вечерта, след покупката я заключих и така я оставих. В следващите 3 дена не бях в България и баща ми се обади да ми каже, че вътре Info Display-я свети и звучи музика. Казах му да влезне и да го изключи (Радиото беше на логическо запалване оставено - като запали колата, тръгва и радиото). Направил го е това и мислейки си, че всичко е наред е заключил пак колата, но уви не е било. След 2 дена, когато се прибрах отидох до колата да я отключа и с учудване установих, че акумулатора е паднал и дори не мога да я отключа с централното. Отключих я с ключа, дадохме ток от другата ни кола и тръгна. Впоследствие направих следния тест: Повозих се малко, паркирах колата, изключих двигателя, затворих вратата и я заключих с централното. Дисплея и радиото изгаснаха и след около 5 минути отново самo тръгнаха. Направих и друг експеримент - изключих логическото палене и го оставих на варианта ръчно стартиране и гасене на радиото. Направих същото - повозих се, паркирах колата, изключих двигателя, изгасих радиото с бутона и заключих колата. След 5 минути пак същото - радиото тръгна само. Принудих се да махна клемата на акумулатора за да мога на следващия ден да запаля и да отида до Булвария на Орион. Отидох там за диагностика и не се установиха Утечки, а заряда на акумулатора и токовете били наред - според тях всичко по електрониката в колата е ОК. Казаха, че проблема вероятно идва от Радиото, или по-скоро от някакво ключе, което отчитало дали има CD вътре или не. Радиото е Blaupunkt CD30 с MP3. Свалиха радиото и в момента дисплея не стартира. Имали ли сте подобен проблем?

Занесох го за ремонт в Pan Service и там ми обявиха ремонт от 250 лева за радиото, тъй като имал проблем с мейнборда.

Давайте предложения какво да правя?

А също така ми прави впечатление, че когато заключа колата - индикатора за вратите на таблото свети с червено. На сутринта, когато отида да отключа колата - вече не свети. Нормално ли е това?


Поздрави
Отговори

titan22 снимка titan22 10 декември 2010 - 17:46

Това не е нормално,индикатора трябва да гасне със затваряне на вратите,има коли които като ги заключиш с алармата плафона свети известно време,но това е друго.Вероятно имаш проблем с инсталацията около таблото и оттам да ти черпи тока и да пада акумулатора.Дисплея въобще ли не свети като дадеш на контакт колата?
Отговори

truelife снимка truelife 11 декември 2010 - 09:38

 titan22, на 10 Dec 2010, 17:46, каза:

Това не е нормално,индикатора трябва да гасне със затваряне на вратите,има коли които като ги заключиш с алармата плафона свети известно време,но това е друго.Вероятно имаш проблем с инсталацията около таблото и оттам да ти черпи тока и да пада акумулатора.Дисплея въобще ли не свети като дадеш на контакт колата?


Май не се изказах правилно, съжалявам, :clapping: Исках да кажа, че свети бутончето, с което се заключват вратите на колата, т.е. като заключа колата бутончето свети с червено. На сутринта бутона не свети?
Отговори

kirenski снимка kirenski 11 декември 2010 - 09:43

Това са бутона ще го чекна тая вечер при мен как е !!
Но си мисля че свети само като я заключиш и малко след това изгасва :clapping: ( ако говорим за този в централната конзола,под дисплея ) ,ако си с фабрична аларма ,трябва да остане да свети само един диод,който се намира до шоферската врата :mhihi:

За радиото , не съм се сблъсквал с такъв проблем
Отговори

stei снимка stei 11 декември 2010 - 10:55

бутона свети известно време след заключването и след това гасне. Остава да свети само диода за алармата ако имаш такъв. По въпроса за CD то търси колегата "помагащ". той ще ти реши проблема.
Отговори

truelife снимка truelife 11 декември 2010 - 11:37

 kirenski, на 11 Dec 2010, 9:43, каза:

Това са бутона ще го чекна тая вечер при мен как е !!
Но си мисля че свети само като я заключиш и малко след това изгасва :clapping: ( ако говорим за този в централната конзола,под дисплея ) ,ако си с фабрична аларма ,трябва да остане да свети само един диод,който се намира до шоферската врата :mhihi:

За радиото , не съм се сблъсквал с такъв проблем



Точно за този бутон става въпрос, дето е до аварийните светлини вдясно. Аларма няма - има само имобилайзера
Отговори

stei снимка stei 11 декември 2010 - 19:17

За бутона мисля че ти отговорих. Всички знаеме за кой бутон питаш и както ти казах по обяд като заключиш светва и след известно време изгасва сам.
Отговори

Гостvladislav1_* 21 април 2011 - 15:04

Как се развиха нештата с сд-то ? Оказа се че и аз имам аналогичен проблем :) и мен ме пращат към pan service. Проблемът се оправял срещу 180$ за някаква шина, която се подменяла. Лично на мен ми се струва адски много само за някаква част :) Все пак в ebay Тези CD 30 варвят по около 100 euro ( втора употреба ).
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 22 април 2011 - 18:17

на мен не ми е попадало аудио със подобен проблем но си мисля че най-вероятно ще е нещо просто и ще има и по-евтино решение, а що се касае до втората употреба се налага първо да се ресетне аудиото и да се ожени отново към колата за което също ще е нужен и секюрити кода, ако го нямате ще ви излезне доста соленичка смяната въпреки че е хубаво да имате кода и за активиране и на други функции из електронните модули, като например автоматично светване на фарове и т.н.
Отговори

valeri69 снимка valeri69 30 август 2011 - 11:05

Здравейте колеги.Реших да драсна няколко реда по темата на колегата за радиото.Аз имах същия проблем с моето.Вкючваше се само като на колегата.Занесох колата в сервиз на опел,и ми казаха че проблема е в радиото,и ми казаха да оставям диск вътре винаги и проблема се реши.Така че колега пробвай и тоя номер.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg