Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Калобрани и Ветробрани за Opel Zafira A

misho.d снимка misho.d 19 октомври 2016 - 09:42

Някои поставял ли е тези аксесоари, доволен ли е от тях?
1 Калобрани-казват че за този модел нямало оригинални а само универсални които се напасвали според калника?
2 Ветробрани-какви са тънкостите на поставяне, казват че за модел след 2003г. не ставали понеже имало чип във вратата които реагирал на натоварване и стъклото се връщало, имало евтини ментета които след 1година почвали да правят проблем?
Какво е вашето мнение.
Отговори

sau-152 снимка sau-152 19 октомври 2016 - 13:40

Сложих ветробрани на Heko на предните врати преди около 2 години. Искат леко изпиляване, защото заради дебелината им наистина стъклото се вдига с усилие и в някакъв момент машинката го връща. Но като се изтъни леко всичко е ок. Шумят при по-висока скорост на магистрала, но не е драматично. Иначе е приятно при дъждец да може да се открехне без да вали вътре.
А, и още нещо - като се сложат пречат за пълното сгъване на огледалата :)

Калобрани така и не намерих. Иначе бих сложил задължително отзад, защото зимата, особено, задното стъкло става на ... мармалад..:)

Поздрави!
Отговори

didko_just снимка didko_just 19 октомври 2016 - 14:27

Heko не са лош вариянт , но ClimAir са по-добри и шумят по-малко.
Отговори

hudson снимка hudson 19 октомври 2016 - 19:22

 misho.d, на 19 октомври 2016 - 09:42, каза:

казват че за модел след 2003г. не ставали понеже имало чип във вратата които реагирал на натоварване и стъклото се връщало

Такъв "чип" има във всички ел. стъкла. Мери се тока на моторчето и над определена стойност спира, че и дава назад даже - елементарна защита, за да няма отрязани глави и ръце.

 sau-152, на 19 октомври 2016 - 13:40, каза:

Калобрани така и не намерих. Иначе бих сложил задължително отзад, защото зимата, особено, задното стъкло става на ... мармалад..:)

Само за портокола - омазването на задното стъкло няма да се спре с калобрани, дори няма да се намали забележимо.
Единственото решение на този проблем е спойлер в горния край на вратата на багажника, който да насочва въздуха надолу покрай стъклото.
Мнението беше редактирано от hudson: 19 октомври 2016 - 19:27
Отговори

sau-152 снимка sau-152 21 октомври 2016 - 10:35

Интересна теория. Предполагам тествана и на практика? Не съм експерт в аеродинамиката, но единствената логика, която виждам, е спойлерът да насочва струята надолу, както казваш, и тя да се бие с мизерията от гумите...
Ако успея да си намеря такъв спойлер бих експериментирал :)

Поздрави!
Отговори

vekarata снимка vekarata 21 октомври 2016 - 12:55

 sau-152, на 21 октомври 2016 - 10:35, каза:

Интересна теория. Предполагам тествана и на практика? Не съм експерт в аеродинамиката, но единствената логика, която виждам, е спойлерът да насочва струята надолу, както казваш, и тя да се бие с мизерията от гумите...
Ако успея да си намеря такъв спойлер бих експериментирал :)

Поздрави!

Ето един спойлер.И аз търся калобрани за моята Зафира: https://www.olx.bg/a...html#4536567d77
Мнението беше редактирано от vekarata: 21 октомври 2016 - 12:57
Отговори

hudson снимка hudson 22 октомври 2016 - 17:33

Нещо подобно е, но този от обявата ми изглежда да изпълнява само една функция - визуална.
Спойлера е тестван на вектра Б комби, но в описанието на обявата си беше написано че функцията му е да насочва въздушна струя надолу към стъклото и наистина вършеше работа.
Отговори

vekarata снимка vekarata 22 октомври 2016 - 18:13

 hudson, на 22 октомври 2016 - 17:33, каза:

Нещо подобно е, но този от обявата ми изглежда да изпълнява само една функция - визуална.
Спойлера е тестван на вектра Б комби, но в описанието на обявата си беше написано че функцията му е да насочва въздушна струя надолу към стъклото и наистина вършеше работа.

Има и друг модел спойлер. Стои плътно по цялата дължина на капака,но не намирам снимката. Качи снимка от Вектра Б,ако я имаш. Да видя модела на изработка.
Отговори

hudson снимка hudson 22 октомври 2016 - 19:52

Нямам за съжаление - купувах го преди години от ибей за приятел, а той вече е сменил колата.
После търсих и за мен (тогава карах вектра комби), но нямаше.
Излизаха за ми само за лексус :surrender:
Отговори

irmschera снимка irmschera 11 февруари 2017 - 21:23

Оригинални калобрани за модела има, обаче трудно се намират. Ако пък намериш някъде ще са си цифра, няма да са като универсалните. Аз имам универсални , които също вършат работа. Монтажът е като при всички калобрани, така че при интерес пиши на лично, ще ти пратя снимки. По другото ти питане - аз съм ЗА ветробраните, защото вършат работа, а и плюс това колата има по-хубава визия с тях. Аз също имах лек проблем с монтажа, защото като пластинките бяха вътре не позволяваха на стъклото да се вдигне догоре и машинката го връщаше, но в крайна сметка се получи и вече година, две няма никакви проблеми. Не усещам някакво шумене или нещо такова, според мен са си екстра. Взех ги от колега от групата на марка '' Team Racing '', по-евтини са от полския вариант (Team HEKO), но пък не виждам разлика в качеството, вършат същата работа. Както колегата ''sau-152'' е написал по-нагоре, наистина не позволяват на огледалото да се прибере докрай, но пък едва ли това ще ти е проблем. Ако се интересуваш все още може да ми пишеш, ще ти пратя снимки да видиш как седят на колата. :icon_wink2:
Отговори

kaлипсо снимка kaлипсо 12 февруари 2017 - 14:32

 irmschera, на 11 февруари 2017 - 21:23, каза:

Оригинални калобрани за модела има, обаче трудно се намират. Ако пък намериш някъде ще са си цифра, няма да са като универсалните. Аз имам универсални , които също вършат работа. Монтажът е като при всички калобрани, така че при интерес пиши на лично, ще ти пратя снимки. По другото ти питане - аз съм ЗА ветробраните, защото вършат работа, а и плюс това колата има по-хубава визия с тях. Аз също имах лек проблем с монтажа, защото като пластинките бяха вътре не позволяваха на стъклото да се вдигне догоре и машинката го връщаше, но в крайна сметка се получи и вече година, две няма никакви проблеми. Не усещам някакво шумене или нещо такова, според мен са си екстра. Взех ги от колега от групата на марка '' Team Racing '', по-евтини са от полския вариант (Team HEKO), но пък не виждам разлика в качеството, вършат същата работа. Както колегата ''sau-152'' е написал по-нагоре, наистина не позволяват на огледалото да се прибере докрай, но пък едва ли това ще ти е проблем. Ако се интересуваш все още може да ми пишеш, ще ти пратя снимки да видиш как седят на колата. :icon_wink2:

Качи да видим?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 12 февруари 2017 - 14:41

Ето оригинални калобрани:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

misho.d снимка misho.d 17 февруари 2017 - 13:22

Знам ги аз и съм виждал как стоят, но къде ли не питах няма ги вече и това е, затова взех универсални те са по-малки и когато се поставят трябва да внимаваш понеже нямат ограничител може да ги поставиш на криво.
Отговори

irmschera снимка irmschera 04 март 2017 - 21:23

 kaлипсо, на 12 февруари 2017 - 14:32, каза:

Качи да видим?

Извинявам се, че се забавих. Ето ги калобраните и ветробраните :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от irmschera: 04 март 2017 - 21:27
Отговори

kaлипсо снимка kaлипсо 04 март 2017 - 21:47

 irmschera, на 04 март 2017 - 21:23, каза:

Извинявам се, че се забавих. Ето ги калобраните и ветробраните :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Проявявах интерес към ветробраните,има ли някаква тънкост при монтиране или си стават без проблемно?
Отговори

irmschera снимка irmschera 04 март 2017 - 21:52

 kaлипсо, на 04 март 2017 - 21:47, каза:

Проявявах интерес към ветробраните,има ли някаква тънкост при монтиране или си стават без проблемно?


Ами предните се слагат малко по-трудно, смисъл докато се намести самото стъкло. Като сложиш металните планки и вдигнеш стъклото, то стига до горе и след това се връща, защото планките му пречат.. Самата машинка го прави, но след няколко вдигания и сваляния се оправя. Задните стават без проблем. Единственото важно е като ги сложиш, остави ги поне ден, два без да сваляш стъклата, за да може да се нагодят както трябва. След това няма да имаш никакви проблеми, само ще им се кефиш. ;)
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 06 март 2017 - 02:47

Единствените с TUV са на ClimAir, това означава че при магистрална скорост и страничен вятър няма да хвръкнат в полето за разлика от другите, три са фирмите които предлагат ветробрани, останалите са тегни копия кой от кой по-лоши
ClimAir, HEKO и Farad
ClimAir са немски, HEKO-то са полски а Farad са италиянски
Отговори

irmschera снимка irmschera 06 март 2017 - 16:43

 MONOPOLA, на 06 март 2017 - 02:47, каза:

Единствените с TUV са на ClimAir, това означава че при магистрална скорост и страничен вятър няма да хвръкнат в полето за разлика от другите, три са фирмите които предлагат ветробрани, останалите са тегни копия кой от кой по-лоши
ClimAir, HEKO и Farad
ClimAir са немски, HEKO-то са полски а Farad са италиянски

Kакто казах по-горе, моите са на TeamRacing ,пък досега не са изхвърчали.. Ако знаеш как да си ги сложиш и не ги счупиш при монтажа, нататък няма да имаш проблеми с тях. Мисля, че за цената са си добри, пък който иска да даде пари за HEKO, Farad или пък ClimAir. :smile:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg