Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Хихи търся говорител/и за Blaupunkt GTA 475

Gladiator6 снимка Gladiator6 27 март 2009 - 19:33

Взех CD - Alpine
Два Hertz за отпреде ...
Тя си има два тъндара пише про на тях за отзад (знам че много не ги харесват но са си големи яки елипси и мисля че няма нужда да се оръсвам още за нови след като са си там монтирани и свързани и дънят горе долу добре)
Та днес купих един усилвател малко по принуда защото ми го даде приятел на изгодна цена Публикувано изображение
Blaupunkt GTA 475 - произведен в корея незнам до колко е качествен но за тези пари си заслужава... та въпроса ми е :
на него пише : 4/3/2 - CHANNEL POWER APLIFIER ок да кажем че искам да вържа една туба мога ли да му ползвам пълната мощност от незнам пише 800 вата това са реални 80 ако не се лъжа и каква туба да сложа на това нещо ... лично аз съм фен на Hertz но се двуомя кажете ми вие какво мислите и дали е по добре 2 еднонамоткови или един двунамотков говорител :)

И за омажа някой да ми обясни ако може малко по подробно ако е 2 ома и 4 ома каква ще е разликата в мощността ... и не трябва ли да са равни или по малко от тези на усилвателя за да не изпуши :)

Благодаря предварително
Отговори

freakjr снимка freakjr 27 март 2009 - 19:49

значи аз за омажа почти нищо немога да ти обясня само мога да ти кажа че повчето музики за коли са на 4 ома.А за това дали е по добре една двунамоткова или две еднонамоткови мога да ти кажа че,усливателя може да се върже на bridge и така ще имаш примерно два канала по 400 вата но неможеш да вкараш всичките му 800 вата освн ако не е двунамоткова в единият и кснсл 400 и другия 400 примерно но се сещаш че не са реални а ако сложиш две еднонамоткови ще вкараш по 400 вата на всяка една от тук вече можеш сам да си прецениш какво да си сложиш.А за горенето на колони вероятноста да ти изгори баса е по голям ако си вземеш някои кучешки усилвател отколкото някои марков и мощен е и зависи колко мощен нали :love_opel:
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 27 март 2009 - 19:58

 freakjr, на 27 Mar 2009, 07:49 PM, каза:

значи аз за омажа почти нищо немога да ти обясня само мога да ти кажа че повчето музики за коли са на 4 ома.А за това дали е по добре една двунамоткова или две еднонамоткови мога да ти кажа че,усливателя може да се върже на bridge и така ще имаш примерно два канала по 400 вата но неможеш да вкараш всичките му 800 вата освн ако не е двунамоткова в единият и кснсл 400 и другия 400 примерно но се сещаш че не са реални а ако сложиш две еднонамоткови ще вкараш по 400 вата на всяка една от тук вече можеш сам да си прецениш какво да си сложиш.А за горенето на колони вероятноста да ти изгори баса е по голям ако си вземеш някои кучешки усилвател отколкото някои марков и мощен е и зависи колко мощен нали :2bg:


Благодаря :) надявам се да има някой който да успее да обясни и за омажа :) това онова :love_opel:
Отговори

freakjr снимка freakjr 27 март 2009 - 20:02

няма защо с каквото мога и знам помагам а и за баса зависи римерно какво преточиташ мек и плътен бас или твърд и плътен примерно
Отговори

Gladiator6 снимка Gladiator6 27 март 2009 - 20:05

 freakjr, на 27 Mar 2009, 08:02 PM, каза:

няма защо с каквото мога и знам помагам а и за баса зависи римерно какво преточиташ мек и плътен бас или твърд и плътен примерно

Какво стана с твоя проблем :) че и аз мисля да си чистя динамото профилактично утре с моя майстор ще се заемем със свързването :) ?
Отговори

freakjr снимка freakjr 27 март 2009 - 20:10

ами днес ги зачистих макарче не бяха много зацапани но пак си е същото утре смятам да купя нови по дебели кабели и ще кажа какъв е резултата дано да има резултат
Мнението беше редактирано от freakjr: 27 март 2009 - 20:11
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg