Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на кола, трябва да купя още някой Опел :)

kirenski снимка kirenski 11 май 2015 - 16:24

На астрата,никога не съм качвал на 9/градско ,а на място разхода ми е бил между 0,4/0,7 (в зависимост дали работи климатика )
Нещо ми намирисва на ДПФ мисля,че му е време да си ходи :doh:
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 11 май 2015 - 18:51

аз имам вектра ц комби з19дт, да ти кажа под 9 до сега не съм я свалял виж до 11 съм стигал зимата с мн ръчка,нямам дпф, ама си горят тея коли май май
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 май 2015 - 20:57

 Жоро, на 11 май 2015 - 14:38, каза:

При мен на Z19DTH, ... да речем сега е 180коня, със 17ки в Сф с много настъпване, като имаме предвид, че е по-тежка не качвам над 10. Говорих си с един пич от форума, той е с Астра, ако иска да се каже, неговата е чипвана последно в Адлер и каза, че му харчи нещо от сорта на 8,5 и че моя бил висок...

Според мен този ДПФ нещо те ебава. Виж си маслото и бягай да го махнеш и да я чипнеш...


Благодаря на всички.

И аз съм с 225/45/17. Принципно наистина много настъпвам, но моментния понякога отива като я натисна на 380... примерно, а на празен ход дори без климатик седи на 1, без фарове пада до 0,9 макс. Ако трябва да е 0,4-07, значи има проблем наистина. Маслото е на 200 км - 5/30 GM.

Някой може ли да каже до колко трябва да надува турбото ако колата не е чипосана или как иначе да проверя дали не е пипана вече?

Вектрата ми я чипоса Владо (Lets Fly), но май използваха стандартна карта. Като цяло за парите си ефекта е добър, но не е впечатляващ. Къде ми препоръчвате да ида за този мотор и колко горе долу ще излезе чип+ДПФ/ ЕГР?

Поздрави
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 12 май 2015 - 18:24

за надува трябва да надува 2,2 най много 2.4 и до 4 секудни да свали на 2.2(виж го с оп ком има зададена и деиствителна стоиност на налягане на турбото не трябва да се разминават много) например моита е барана защото надува 2.8 при зададена 2.4 а не хваща грешки никакви и върви малко повече от друга 120коня която карах, иначе и аз съм със 17 и според мен разход от 9-10 е нормален за тея коли.
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 12 май 2015 - 18:25
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 12 май 2015 - 19:47

Колеги при мен е същото 225/45/17 гуми(летни) 120коня .Харчи без да е чипосана все още 7-8л макс в града сега но не я настъпвам толкава много .Иначе зимата ми даде 8-9л,в града отново .Извън града 120-140км 5/100л ми дава. :drinkin2:
Мнението беше редактирано от WaR LorD: 12 май 2015 - 20:05
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 12 май 2015 - 19:53

Браво явно си спокоен щофьор, аз отпред сложих 205 50 17 и се усеща как и е по-леко...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 май 2015 - 16:49

Здравейте,

Вчера направих едно откритие за колата. Явно алтернатора не зарежда като хората при по-голям товар. Май ще трябва да се сервизира. Вижте какво се получава като пусна повече консуматори със зареждането:

http://prikachi.com/...70/8111470a.jpg

Също така забелязах, че явно хидравликата го товари много, защото като завъртя волана и пада под 13 волта зареждането, дори когато само фаровете работят. Това обяснява защо понякога пали лесно, а по някога малко по-трудно. Както и да е. Това е ясна работа. Възможно ли е това да има връзка с високия разход или да работя и в двете посоки едновременно?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 май 2015 - 16:55
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 13 май 2015 - 19:44

Премери си алтернатора с мултицет директно на клемите на акумулатора, може да е лоша връзка.имаи на предвид че като въртиш хидравликата на място тока на помпата е над 30А и може да има временни падове в напрежението. важно е на обороти и фарове да не пада под 13.8 без да въртиш волана, снимката която си дал ми се струва че е на изгасен мотор защото ти свети лампата на генератора? ако греша и си на запален мотор и ти свети лампата директно отиваи в сервиза
Отговори

gerov снимка gerov 13 май 2015 - 22:39

 Nerven_Hamster, на 13 май 2015 - 19:44, каза:

Премери си алтернатора с мултицет директно на клемите на акумулатора, може да е лоша връзка.имаи на предвид че като въртиш хидравликата на място тока на помпата е над 30А и може да има временни падове в напрежението. важно е на обороти и фарове да не пада под 13.8 без да въртиш волана, снимката която си дал ми се струва че е на изгасен мотор защото ти свети лампата на генератора? ако греша и си на запален мотор и ти свети лампата директно отиваи в сервиза

Лампата е за отворена врата!Ама въпроса е,защо колегата "нещо смислено"задава въпрос с "повишена трудност "и гледа сиира на отговарящите!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 май 2015 - 10:38

 gerov, на 13 май 2015 - 22:39, каза:

Лампата е за отворена врата!Ама въпроса е,защо колегата "нещо смислено"задава въпрос с "повишена трудност "и гледа сиира на отговарящите!


И на запален мотор е същото и е ясно че лети към някой сервиз за това. Относно мненията, всички са ми полезни. От скоро имам колата и много малко знам за нея. Благодарен съм за дискусията. Постоянно научавам нови неща. Като е студена зарежда сравнително добре, но като загрее става драмата. За това не я бях хванал до момента (това със зареждането де).

Интересува ме дали това има шанс да има връзка с високата консумация, за да знам дали първо да се погрижа за това или като я закарам да го оправят едновременно да махат и дпф-а. (възможно ли е компа да се опитва да компенсира зареждането и за това да дига разхода?)

Вчера изкарах 2 часа с оп-кома в разучаване на това чудо на техниката. Буст прешъра го мери в PA не в бар (на вектрата демек ми изглежда малко по-различно).

Гледах на празен ход командата е 120, а реално е 86 (атмосферното предполагам). Като дам газ и следва командата което ме кара да мисля, че не е чипосана. Не можах да я тествам на 3-та както си трябва, защото бях сам. Трябва с някой приятел, но предполагам до тогава ще мина през някой по-разбиращ от мен да се погрижи за това.

Активирах някои екстри, като дневните светлини. Мисля, че огледалата ми не могат да се прибират с бутона (за съжаление). Пак не намерих от кое меню се сменя продължителността на сервизния интервал, а прегледах всички :( Сега правя ремонти вкъщи и нямам време да се занимавам активно с колата, но в скоро време мисля да ида при момчетата от студиоХ да я погледнат. Никога не съм ходил там, а знам че са много печени.

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 май 2015 - 10:40
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 16 май 2015 - 18:28

Алтернатора си им е болка.Една ревизия и си готов.При мен беше диодната плочка.Един ден реши,че повече от 12.2-12.5 няма да качи :) Като загреят напрежението пада,това да не те притеснява.В студеното време при мен държи 14.3-14.4 ,а в жегите с доста консуматори на празен ход отива на 13.7.

Пп при мен не е светкала лампата за зареждане,разбрах от бордовия,че нещо не е наред.Между другото си показва съвсем точно колко зарежда.На клемите показваше същите стойности като на бордовия.
Мнението беше редактирано от DanZKi: 16 май 2015 - 18:30
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 юни 2015 - 11:00

Здравейте,

Алтернатора явно е добре. Проблема май ще се окаже от акумулатора.

Относно проблема с високия разход - там също явно не съм бил прав. Казаха ми, че проблема не е в ДПФ-а, а в дюзите. Препоръчаха ми добавка в нафтата + едно хубаво каране 100/200 км по магистралата и да се надявам че ще се реши проблема.

Някой да е имал такъв проблем и как го е решил? Искам да отбележа, че карам доста агресивно и от както взех колата нарочно я натискам здраво, но до момента явно няма ефект. Забелязах и друго нещо. Като форсирам колата на 5000 оборота и въран газта, консумацията за секунда пада на 0,4 л/ч на място и после пак се качва на 0,9/1,0 , което ме навежда на мисълта, че за момент работи правилно и после некоректната работа на дюзите или сигнал към тях бърка ЕЦУ-то и я кара да вкарва повече гориво.

Каква марка добавка да сложа?

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 01 юни 2015 - 11:02
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 01 юни 2015 - 11:27

Лично аз съм много доволен от тази добавка.Пробвал съм я също и на Нисан Терано 2,7 ТДИ върши страхотна работа.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 юни 2015 - 14:20

 pitbula74, на 01 юни 2015 - 11:27, каза:

Лично аз съм много доволен от тази добавка.Пробвал съм я също и на Нисан Терано 2,7 ТДИ върши страхотна работа.


Колко опаковки трябва да се сложат, за да има ефект. Една стига ли?

поздрави
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 01 юни 2015 - 15:11

На Vectrata сложих цялата опаковка на 30 литра,10 мин. я държах на обороти 2500 до 3500.С останалото гориво карах колата.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 01 юни 2015 - 20:44

търси добавка за комън рейл, тоя нисан със тая стара система от 1980 година няма нищо общо със сегашния комън реил дизел.Както и вектрата с остарялата вп44, просто наляганията са други и принципа на работа на инжекторите. Аз съм доволен от кастрол тда. и протек ама протека идва скъп за количеството си.
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 01 юни 2015 - 20:47
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 юни 2015 - 15:59

Сложих кастролсата добавка (защото е най-малко агресивна) и почистих дебиломера (който беше свръх чист, явно някой се е погрижил за това вече). Към момента резултат нямам никакъв..все още си харчи. Има нещо някъде, което не дава коректна информация и бърка дюзите. Дуго обяснение нямам. Колата върви дибре, което със скапани дюзи нямаше да е така май :( Имам усещането, че имам някой не съвсем работещ датчик или ецу-то бърка нещо, но оп-кома не го засича :(

В първия момент реших, че дебитомера е обърнат, но после разгледах и видях че е ок.
http://prikachi.com/...61/8153161O.jpg
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 04 юни 2015 - 20:25

 Ne6to Smisleno, на 04 юни 2015 - 15:59, каза:

Сложих кастролсата добавка (защото е най-малко агресивна) и почистих дебиломера (който беше свръх чист, явно някой се е погрижил за това вече). Към момента резултат нямам никакъв..все още си харчи. Има нещо някъде, което не дава коректна информация и бърка дюзите. Дуго обяснение нямам. Колата върви дибре, което със скапани дюзи нямаше да е така май :( Имам усещането, че имам някой не съвсем работещ датчик или ецу-то бърка нещо, но оп-кома не го засича :(

В първия момент реших, че дебитомера е обърнат, но после разгледах и видях че е ок.
http://prikachi.com/...61/8153161O.jpg


корекциите на дюзите във спешъл функшън на оп кома как са? И за протокола със скапани дюзи вървежа никак не се променя, колата пуши в тежки случаи тресе на празен ход,или чука в движение. но вървеж от дюзи никои не е загубил на бошова система . моита на празен ход загряла мени между -0.4литра и 0,5 с климатик 1.0 - 09 ти да не караш с вкл компресор постоянно???

п.п - щом колата е гледана в сервиз и са ти казали дюзи, не мислиш ли че е излишно да ровиш другаде, защо не се позаинтересуваш за един ремонт на дюзите?

И друго, остави го борд компа ясно е че смята по хавата си, моя ми седи разхода на 8.5 ама от последните засичания пълно-пълно на 5 резервоара разхода ми е между 9,5 и 10 карам само градско. на къси растояния и я понастъпвам
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 04 юни 2015 - 20:29
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 юни 2015 - 10:13

Ами това ми казаха, но не съм имал време да я закача да я видя и аз. Няма чукане, шум или каквото и да е. Двигателя работи като часовник. Не пуши и няма никакъв друг признак за нередност. От студиоХ ми препоръчаха да сложа добавки преди да мина на вариант с ремонт на дюзите и за това питам какъв е вашия опит с това. Изчетох темата за добавките и почнах с по-малко агресивните.

Моментия разход е между 0,9 (при загряла кола без консуматори) до 1,2/ч на място. С пуснат климатик качва между 1,5/1,7. Компресора се изключва и включва както трябва. Средния разход при икономично каране, не ми пада под 13, а при много агресивно е около 15 по борд, реално е 12 до 14. При ускорение понякога моментния разход "полудява" - отива над 100л/100км за секунда. Понякога показва и 399/100, но само за секунда. После отива на 12/15.

Като форсирам колата на 5000 оборота за няколко секунди и пусна газта, за секунда ми показва 0,4/ч, но после се качва на 0,8 и след още секунда на 0,9.

Опцията за ремонт също я проучих. Ще ида в дизел център на бош, каквото и да значи това, един приятел работи за бош и разпита. Каза ми, че там са хората дето могат да ми кажат за какво иде реч. Сваляне, почистване и проверка на стенд, но това струва пари и искам първо да изчерпя по-благоприятните отити за решения. Утре ще кача точно колко е отклонението в работата на дюзите :(

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 05 юни 2015 - 10:25
Отговори

gerov снимка gerov 05 юни 2015 - 11:34

Колега,като ходиш на диагностика виж за всеки случай да ти проверят каква версия е инсталирана (Code index,Code version и Fuel tank sensor tupe),защото от тях данните се променят доста!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg