Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Да спрем горивото на АГУ в прин. празен ход

radok снимка radok 20 март 2011 - 18:23

Градски, не се вкарвай в излишни филми с добаване на ключета и следене на обороти от бобината. Прави се един елементарен интегратор на импулсите от ЕКУ-то към инжекторите. Това значи, че ако има импулси на инжектора, релето на интегратора е подало напрежение на елекромагнитния клапан на изпарителя. Не този на входа с филтъра а стоп клапана на първата степен. А когато ЕКУ-то спре импулсите, спира и подаването на газ. Това го монтирах на същия двигател като твоя и се оказа, че при спиране на газта, в колектора има още смес за около 1-2 сек. работа. Но най-важното е, че при подаване на газ, системата се пълни мигновено и не се усеща придърпване. Отделно при падане на оборотите под 1500, ЕКУ-то започва да подава импулси. Т.е имаш пълно емулиране на работа, както когато е на бензин. Това, разбира се води и до икономия на гориво, малка но икономия :pardon:.
Ако искаш, обади ми се да ти го покажа на живо, че много се отплеснах.
Отговори

ivelin19 снимка ivelin19 26 март 2011 - 04:22

Това беше споменато някаде и че не било сложно да се реализира, но не видях схемно решение . Кажи малко повече, ти ли си го направил и имаш ли схемата и точно къде се свързва на компютъра. Иначе съм любопитен и да го видя но в момента не съм по Плевен . Напиши ми на лично някакъв GSM за връзка с теб ако не ти е проблем. Благодаря предварително.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 март 2011 - 11:10

и мен ме интересува схемното решение на въпроса, не ми се открива топлата вода пак...
Отговори

radok снимка radok 29 март 2011 - 16:58

Схемата не е моя. Свалих я от някъде, не помня от къде. Благодарности на колегата, който я публикува!

Публикувано изображение
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 30 март 2011 - 09:29

в общи линии и аз имах нещо такова като идея само че мисля да заменя релето с NPN транзистор, много по-надеждно ми се струва от постоянно цъкащо реле и ще увелича кондензатора на 22uF а резистора 3,3К ми се вижда много малък между базата и емитера, мисля да сложа 22К...

между другото имам един свободен клапан за ниското налягане на газта който се слага на изхода на изпарителя, може да сложа и него паралелно с другия ако има много остатъчна газ в изпарителя, така ще спира и пуска газта почти мигновено след спиране и подаване отново на импулсите на инжектора...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 30 март 2011 - 09:33
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg