Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Гарнитура глава

Гено снимка Гено 07 ноември 2006 - 20:26

аз не бих сменил гарнитура заради такъв теч на масло, освен ако не се увеличи много
ако искаш пробвай с добавка STOP, доста намаля течовете, а и подобрява смазването
Отговори

sevdo снимка sevdo 07 ноември 2006 - 20:52

Ами това ми предложи и майстора такава добавка - ама някакси ми се видя несериозно - трябва да я наливам всеки път като сменям масло нали ? то не че го сменям през месец де ... ама все пак - ще питам да видим - малко ме обнадежди - пък и затягането се надявам да е положително
Отговори

Strabex снимка Strabex 07 ноември 2006 - 20:59

Колеги карате хубави коли не се занимавайте с разни добавки и простотии.направете го както трябва да е всичко защото с тази добавка само забавяте ремонта които в крайна сметка ще направите и заради таз добавка повече пари ще се бръкнете. това си е лично мое мнение все пай :love_opel:
Отговори

Гено снимка Гено 07 ноември 2006 - 22:54

Strabex, на Nov 7 2006, 08:59 PM, каза:

Колеги карате хубави коли не се занимавайте с разни добавки и простотии.направете го както трябва да е всичко защото с тази добавка само забавяте ремонта които в крайна сметка ще направите и заради таз добавка повече пари ще се бръкнете. това си е лично мое мнение все пай :love_opel:
 

в крайна сметка всеки сам си решава, но аз си карах старата Астра с такъв теч 5 години и 105х.км и общо взето не ми пречеше особено, само понякога се усещаше пушек в купето, слагал съм и добавка Стоп и имаше ефект,щото пък по-малко се долива, та идва едното за сметка на другото
иначе на сегашната нямам такива проблеми, но още повече пък не бих тръгнал да сменям гарнитура, щото вече сменях поради други причини и знам колко струва - като за 7-8 пъти смяна на масло
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 08 ноември 2006 - 10:47

Ge-FoRce, на Sep 15 2006, 09:56 PM, каза:

Най после колата ми е готова  :kinggrin:
Нека да направим сравнение и да видим дали съм се набутал мнoго
всичко ми излезe около 190лв,нещата които сменихме са:
Гарнитура глава Elring 23лв
Гарнитура Elring колектори 9.80лв
Гарнитура Glaser изсп.тръби 10лв
Гарнитура Elring капак клапани 9.60лв
Гумички за клапани Elring общо 10лв
Шлайфане на глава 25лв
Антифриз 12лв
Повдигач 10лв
Термостат 16
И 60лв за труд в който влиза и почистване на инжекцията с ултразвук

Като марка Elring добри ли са и вярно ли е че сега около 1000км не трябвало да я настъпвам колата??
 


Цените са коректни. :love_opel:
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 08 ноември 2006 - 19:11

Колгата с теча на масло и аз имам омасляване на ц16се и въобще не се занимавам 2 година.
Нали знаеш отложеното плащане най доброто плащане!
Отговори

sevdo снимка sevdo 08 ноември 2006 - 20:34

Ами в крайна сметка знам че е по добре да се смени гарнитурата ... но дали е по добре ако не го направят качествено ? така ще карам - писна ми откак съм я взел съм набутал толкова пари че смятах минатите километри - по евтино щеше да ми излезе с такси ... всеки лев оттук нататък си е набутване ... не мога да ги взема никога парите аз съм на пронципа или нещо работи перфектно или не го ползвам докато не стане такова ... дразни ме капе върху колектора и пуши ама не е само това .. страх ме е да не се и запаля все пак ... оставил съм я на майстора - утре като истине ще я затяга ама каза минимален шанс-на японските ставало затягането ама тука - тц.. все пак ми е жал да слагам добавка ... просто я спирам и чакам, като ме назори мн за кола ще сменям - той ми каза цена за всичко около 200 лева знам ... мисля че е добре като сравнявам с колегата - той ми каза някои цени на гарнитурките и със 5 8 лева повече ама се ядва на фона на цялата сума ... но не ми каза за почивстване на дюза но каза че влизало и напасване на клапани - термостата ми го смени и антифриза преди два дена така че ... дано да няма изненади с повдигачи и нещо друго и аз не знам иначе уплътнения на клапани всичко ...
благодаря ви за вниманието и успех на всички
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg