Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Темпомат - монтаж, проблеми и въпроси

Astra_1993 снимка Astra_1993 28 март 2014 - 17:16

Благодаря колега :)
Отговори

Lyubomir снимка Lyubomir 31 март 2014 - 00:49

Изчетох цялата тема, но никъде не видях, да сте направили списък с автомобилите и моделите на който има инсталация, прокарани кабели автоматична газ, дросел/мросел жило/мило и все такива моменти, и да се напише с срещу всеки модел какво ще му е необходимо.
Ако има някой това време ще ви помоля да го направите, ще спестите много въпроси и отговори в темата. Благодаря!
Моят въпрос е свързан с това: какво има инсталирано на модела Зафира, която е в подмиса ми?
Отговори

Stefan666 снимка Stefan666 05 април 2014 - 09:15

Колега, мисля че няма универсален списък на коя кола какво е монтирано, защото всичко е според предпочитанията на първоначалния купувач и в зависимост за коя страна е предназначена колата. Моята кола е същата като твоята, но си имаше монтиран темпомат като я взех, но пък няма други екстри които същите коли имат (примерно мултиволан или инсталация за DRL).
Мисля, че трябва да отидеш при майстор, за да ти погледне колата и да ти каже какво има вградено.
Отговори

byNIKSAN снимка byNIKSAN 07 април 2014 - 18:34

Нека и аз се включа в темата Имам Vectra B X20DTH с електронна Газ проверих имам буксата при мигачите но е 4 пинова Някой може ли да каже кой цветове да събера за да го тествам дали работи ?
Това е моята букса:

Прикачено изображение

А това е лостчето което съм намерил в интернет но НЕзная дали ще стане защото то е с два кабела и несмея да го поръчам:

Прикачено изображение
Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 21:03
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят.
Отговори

cockobg снимка cockobg 07 април 2014 - 22:30

Колеги имам Опел Астра Г Y17DT мотор.Немога.да разбера дали става темпомат за моят автомобил и някой може ли да ми помогне с монтаж евентуално(От софия съм)Ходих днес до опел и до булвария,но там ми обявиха цена за лостчето 200лв.цена за някакъв датчик 100лв.и ако имам кабели програмиране 100лв.ако няма невъзможно...Кажете какво да правя?
Отговори

didko_just снимка didko_just 08 април 2014 - 08:13

byNIKSAN - този лост не ти върши работа.Търси си с 4 кабела.

cockobg - потърси малко бе човек.Специално за Y17DT има отлично направена тема цък
Отговори

byNIKSAN снимка byNIKSAN 08 април 2014 - 09:24

А кой пинове на буксата да премостя за да го проверя дали работи първо?
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 08 април 2014 - 09:43

Така, като гледам, снимката по-горе е на моето лостче :)
Та - ако има окабеляване Вектричката, най-вероятно всичко е топ и ако не тръгне от раз с подходящото лостче, най-вероятно има проблем с някоя от стоп машинките. При мен се гъбарка тази на съединителя, но това се отразява и със съответната грешка от време на време.
Мисълта ми е, че с окъсяване на буксите най-вероятно нищо няма да постигнеш.

Сега за лостчето...
Като форма е подходящо за теб. Куплунга отзад е същия, допълнителната букса е 4-пинова със същата форма. Въпроса е, че има два вида управление, като единия разчита на 4-жилно окабеляване на въпросната букса /3 кабела за управляващи сигнали и 1 за захрранване/, а другия - на 2-жилно /тука каква е схемата идея нямам, но го мерих и при натискане на всеки бутон на лостчето, на двата кабела има различно по стойност съпротивление, т.е. бачка на някакъв принцип/. Съответно ако твоята букса е опроводена с 4 кабела - търси си лостче с 4-жилно окабеляване и обратното. Комбинации не сработват - пробвано е и затова сега продавам едно лостче :), понеже не проверих с колко кабела е опроводена мойта букса предварително...
Отговори

Stefan666 снимка Stefan666 08 април 2014 - 10:04

Разгледайте офертите на колегите от CUSTOM DESIGN STUDIO BG & JS AUDIO. Скоро ми монтираха мултиволан и разбрах че и темпомати монтират.
Отговори

byNIKSAN снимка byNIKSAN 08 април 2014 - 10:38

 Vankissa, на 08 април 2014 - 09:43, каза:

Така, като гледам, снимката по-горе е на моето лостче :)
Та - ако има окабеляване Вектричката, най-вероятно всичко е топ и ако не тръгне от раз с подходящото лостче, най-вероятно има проблем с някоя от стоп машинките. При мен се гъбарка тази на съединителя, но това се отразява и със съответната грешка от време на време.
Мисълта ми е, че с окъсяване на буксите най-вероятно нищо няма да постигнеш.

Сега за лостчето...
Като форма е подходящо за теб. Куплунга отзад е същия, допълнителната букса е 4-пинова със същата форма. Въпроса е, че има два вида управление, като единия разчита на 4-жилно окабеляване на въпросната букса /3 кабела за управляващи сигнали и 1 за захрранване/, а другия - на 2-жилно /тука каква е схемата идея нямам, но го мерих и при натискане на всеки бутон на лостчето, на двата кабела има различно по стойност съпротивление, т.е. бачка на някакъв принцип/. Съответно ако твоята букса е опроводена с 4 кабела - търси си лостче с 4-жилно окабеляване и обратното. Комбинации не сработват - пробвано е и затова сега продавам едно лостче :), понеже не проверих с колко кабела е опроводена мойта букса предварително...

Значи да пробвам да намеря при контакт на кое излиза + и да подавам сигнал за момент на други те пинове докато не се получи някакъв резултат? Примерно при движение с 30/40км дали ще има някакъв резултат?
Отговори

byNIKSAN снимка byNIKSAN 08 април 2014 - 13:52

 byNIKSAN, на 08 април 2014 - 10:38, каза:

Значи да пробвам да намеря при контакт на кое излиза + и да подавам сигнал за момент на други те пинове докато не се получи някакъв резултат? Примерно при движение с 30/40км дали ще има някакъв резултат?

Пробвах този метод нищо не се получава явно не се проверява така
Отговори

cockobg снимка cockobg 08 април 2014 - 23:31

 didko_just, на 08 април 2014 - 08:13, каза:

byNIKSAN - този лост не ти върши работа.Търси си с 4 кабела.

cockobg - потърси малко бе човек.Специално за Y17DT има отлично направена тема цък


Колега,нищо не разбрах от тази тема,а я четох няколко пъти преди да пусна запитването си..Не съм технически грамотен,затова попитах може ли някой да ми помогне..Интересува ме някой от София дали монтира темпомати и ще си платя каквото трябва..?
Отговори

reload снимка reload 09 април 2014 - 19:52

 cockobg, на 07 април 2014 - 22:30, каза:

Колеги имам Опел Астра Г Y17DT мотор.Немога.да разбера дали става темпомат за моят автомобил и някой може ли да ми помогне с монтаж евентуално(От софия съм)Ходих днес до опел и до булвария,но там ми обявиха цена за лостчето 200лв.цена за някакъв датчик 100лв.и ако имам кабели програмиране 100лв.ако няма невъзможно...Кажете какво да правя?

Y17DT става, работи перфектно + св. сигнализация. Не си заслужава 400 и + лева да се дават за тази екстра! Аз лично не знам какво точно не ти е ясно от линка към темата, но дори и да е така намери някои да ти обясни. Според мен всеки еликтричар може да прекара 4 кабела за много по-малко пари. Ама ти си решаваш!
Отговори

byNIKSAN снимка byNIKSAN 13 април 2014 - 20:55

Да се похваля и аз след монтажа на лостчето с управлението всичко заработи като по книга вече и аз официално съм с темпомат Благодарности на колегата ivan-ivanov Койте ме сдоби със чисто ново лостче :) Vectra B X20DTH 98 година
Отговори

Bobi_Meriva снимка Bobi_Meriva 19 април 2014 - 16:26

Здравейте искам да попитам някои слагал ли е темпомат на Опел Мерива A 1.7 DTH. И като цена колко излиза. И от кой модел на опел става лосчето
Мнението беше редактирано от Bobi_Meriva: 19 април 2014 - 16:31
Отговори

kralicha снимка kralicha 06 август 2014 - 21:39

Здравейте колеги.Търся някой от Пловдив и региона да активира темпомата на мойта Зафирка.Помагайте
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 10 август 2014 - 21:02

 kralicha, на 06 август 2014 - 21:39, каза:

Здравейте колеги.Търся някой от Пловдив и региона да активира темпомата на мойта Зафирка.Помагайте


Колега,драсни едно Л.С.

Да се включа в темата. Необходими части за темпомат на Вектра А - С20ХЕ:

-моторче за темпомат от Вектра Б/Омега Б
-4 пиново лостче за мигачите
-прекъсвач на съединителя,аз ползвах стопмашинката на Вектра Б от преди фейслифта.

Всичките части пасват и работят прекрасно на дъртия кош. Разликата е,че на Вектрата, от която е свален тръгваше от 30 км/ч, а на моята работи от ~40 км. Разликата идва от VSS -сензора.

Поздрави!
Отговори

darksource снимка darksource 22 август 2014 - 10:43

Здравейте колеги,
някой със Зафира да е прокарвал инсталацията за темпомата?
До колкото виждам при мен липсва само буксата на волана за лостчето.
От съединителя излиза една букса и се влива в основния поток кабели,но не мога да проследя накъде отиват та въпроса е от къде и как да се изкара тази букса за лоста на мигачите.

http://alfa.kachi-sn...1408696922i.jpg
Отговори

Костадинов снимка Костадинов 25 септември 2014 - 15:13

Здравейте!
Случайно ми изпадна стъпково моторче за темпомат от Frontera B 3.2i. Някой знае ли дали работата и ел. схемата му на свързване е същата като на моторче от Vectra B?
Поздрави!
Отговори

dimityr petrov снимка dimityr petrov 25 декември 2014 - 10:41

имам вектра която си има автопилот но по незнайна причина като натисна лоста не сработва някакви идеи от каде да започна с търсенето на проблема? само да кажа че е с жило не с електронна
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg