Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Разхода на нашите Опели ...

zdravkop снимка zdravkop 10 януари 2017 - 19:01

 katalunec, на 10 януари 2017 - 16:19, каза:

А моето лично мнение е да не слушаш глупостите на някои болни мозъци.


Много точно казано! Болните мозъци си вярват, но не е желателно нормалните да им вярваме. Отивай при Мишо, слагай инжекцион и си карай спокойно.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 10 януари 2017 - 19:11

Незнам, аз съм карал кола с обикновенна АГУ. Проблеми имаше. То не бяха едни гърмежи, едни ходеня по майстори за настройки, замръзване на изпарителя и какво ли не. Колата ми е с ГИ и за 6 години вече, не е пукала никога. Имал съм само един проблем, спря да работи на газ и Мишо оправи проблема точно за няма и 5 минутки.
Отговори

indi снимка indi 11 януари 2017 - 19:24

 katalunec, на 10 януари 2017 - 16:19, каза:

А моето лично мнение е да не слушаш глупостите на някои болни мозъци. Отиваш при Мишо , той ще ти обясни най-добре как стоят нещата. На тоя мотор задължително един ГИ и си караш и си пееш.



 zdravkop, на 10 януари 2017 - 19:01, каза:

Много точно казано! Болните мозъци си вярват, но не е желателно нормалните да им вярваме. Отивай при Мишо, слагай инжекцион и си карай спокойно.

Така или иначе,темата се оспами.Ако възпитанието на 2-3 знаятника бе поне едно ниво над неандерталец, можеше да се получи хубав дебат,при който всеки желаещ да сподели мнение,базирано на личен опит,с факти от личния си автомобил.Но не."Специалистите по всичкология",самоопределящи се като "нормални", не позволяват изказвания,противоречащи на техните истини. Излишно е да "разхождам" тези "професори" из историята,за да разберат,колко от великите изобретатели са обявявани за болни мозъци.АЗ разбира се,изобщо не се считам за такъв!!! Няма да споменавам и Галилей,щото не е имал Опел "от много отдавна", и съответно нищо не разбира от нищо. И накрая,аз лично предпочитам да съм "болен мозък",опитващ се да мисли,отколкото да съм "гипсиран мозък",неспособен да разсъждава ,повтарящ като папагал едни и същи неща. Съжалявям,че споделям дотук-написаното в тази тема,но не съм съгласен някой да ме убеждава в каквото и да е с единствения аргумент "защото аз казвам така".Ако Администратора реши,нека изтрие този мой коментар.
Отговори

talatinov снимка talatinov 11 януари 2017 - 19:47

indi indi,стана за смях на целя форум,не се излагай повече бе човек !
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 11 януари 2017 - 20:10

 talatinov, на 11 януари 2017 - 19:47, каза:

indi indi,стана за смях на целя форум,не се излагай повече бе човек !

Нищо, колега, остави човека да се излага. Какво пък- ако пред толкова много хора във форума не се изложи, къде другаде?
Отговори

George.dimm снимка George.dimm 14 февруари 2017 - 00:02

Астра г Х16SZR 55kw 75к.с.
на газ с обикновено АГу
градско 10-11
извънградско 8 с 90км/ч и 10 с 120-140км/ч
на бензин не съм я засичал
Мнението беше редактирано от George.dimm: 14 февруари 2017 - 00:03
Отговори

talatinov снимка talatinov 14 февруари 2017 - 17:52

Последно засичане 497км с 46 литра газ,което прави 9.25. За колата от профила става въпрос. Около 250 км е магистрално каране с около 120км/ч и другите 250км с около 100км/ч.
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 14 февруари 2017 - 22:57

Здравейте,
И аз вече карам на газ. На първото зареждане викам "пълни догоре". Отивам на касата, питам колко - 40лв. питам пак, колко - 40лв :) кеф..
На първото зареждане ми даде 12,5л., карал съм основно градско (на бензин ми дава 10.7). На второто зареждане жената плати, но забрави да вземе касовата и не видях точно колко заредих, но грубо пак там някъде даде. Сега карах на дълъг път и тези дни като заредя ще засеча отново.

Мишо каза, че ще даде литър/два отгоре, а и предвид това, че скоростите са къси разхода ми изглежда очакван.

п.с. Днес я засякох на дълго. С 39 литра газ минах около 400 км, което дава 9.7 разход. Карал съм средно със 100/120 км/ч.
Мнението беше редактирано от dvasilev: 15 февруари 2017 - 20:31
Отговори

Danail Danov снимка Danail Danov 15 февруари 2017 - 11:10

Моята Астра 1.6/101 коня я карам на бензин. Тъй като не показва вярно уреда на таблото какъв разход горе долу трябва да имам? Може и да е коментирано но не съм гледал по назад в темата понеже доста е писано и нямам време да изчета всичко. Колата я карам предимно извън града. Гледам по заводски показатели дават 6 извънградско и 10 градско, което е доста добре но ме съмнява, че моята гори с поне 2л. отгоре и в двата случая.
Мнението беше редактирано от Danail Danov: 15 февруари 2017 - 11:11
Отговори

danel снимка danel 22 февруари 2017 - 23:09

Здравейте на всички. Хубава тема за разход на моята кола. Аз съм лаик на тема газ - бензинови двигатели /заклет дизелджия до преди година когато рено 1.5 dci ме предаде на пътя и минах на другия бряг/. Шофирам от 33 години само дизели до момента, харесвам дизела заради предавателното число но ми писна от тъпи горива и некадърни майстори и така ..газ - бензин.
Колата я закупих на 70 000 реални /проверена/ с ГИ Тартарини. Не намирам никаква разлика дали работи на газ или бензин. Разход градско около 10-11 без да жаля натискам. На магистрала е интересно. До 140 на педал 7-8/на темпомат 10-11. При 190-200 отива на 16-18 газ, което за кефа си е добре. Миналата събота я пробвах пенсионерската на педал 90-120 и разход 6.8-7.00 но направо се изнервих. Имам чувството че и голямата джанта 18ка допълнително вдига разхода ама при 0.9 лева газ кво плащаш.
Отговори

npanayotov снимка npanayotov 09 март 2017 - 09:37

Astra J 2013г 1.4 турбо 120к.с.
Смесен разход на бензин - 6.8 - 7.0
Смесен разход на газ - 8.8 - 9.0

Това при каране извънградско (по магистралата) със 140 - 160. И на газ малко повече я настъпвам, за това дава 2л. разлика :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 март 2017 - 19:45

Извънградско със 100 по магистралата: 5.2 на сто, пълно-пълно на една и съща колонка. Y22DTR във Вектра Ц комби. Без климатик. Можеше да постигна и по- малко, ама имаше и дразнители по пътя :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 март 2017 - 19:45
Отговори

lubotuza снимка lubotuza 16 март 2017 - 12:18

Зафира А 1.6 CNG,97к.с,2005г 250км извънградско= 13.38лв на цена 1.10 за килограм.Мисля ,че е добре.
Отговори

НямаНикой снимка НямаНикой 18 март 2017 - 02:32

Първи впечатления с колата от подписа. Мерено е пълно-пълно от по-скъпия бензин. Бензиностанцията е от големите вериги. Колата изгори точно 40 литра за 498 километра, 80 от които са градско(2 различни града) и поне 20 паления. Не знам как звучат тези литри. Това е първият ми бензин и първият ми опел, като аз очаквах поне 1.5л отгоре. По светофари не се гоня, по магистрала 120-140. За много кратко 170-180, че един гоуфър го търпях, търпях и по едно време го изгубих от огледалото. Колата е на доказани 92к, като борда ми отчете със 100-на милилитра разлика. Сега го напълних с 95 от същата верига. Искам и така да го засека, пък после ще го мислим относно гориво. Изненада ме приятно, дано и занапред да е все в тази посока.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 март 2017 - 09:02

Не знам защо си очаквал да ти изгори 10 на 100. Този разход е добър, но се разминава драстично с разхода, който дават по каталог. Карам същия двигател и съм се убедил, че тия разходи от малко над 6 на 100 са фантасмагория. Моята я карам на газ и ми гори 10 на 100, а на бензин предполагам, че ще е същия като твоя- 8.
Отговори

НямаНикой снимка НямаНикой 19 март 2017 - 12:51

"Очаквах", защото всичката информация, която съм черпел е била от сайтове, форуми т.н. Разбира се, разхода е много относително нещо и зависи от много фактори, но...от всичко изчетено съм се приготвил за 8 извънградско, 10-ина средно и 12-13 градско. Тепърва ще се разбере реалния разход. Сега с 95 карам само градско и си го понастъпвам. Дори и без проверка все още пълно-пълно си личи, че си гори => май ще се кара със скъпия, а той си е цифра. Малко извън темата, тъй като повече от 10 години съм карал само чист дизел с малко коне и ми трябва време да свикна със скоростите. След 2-ра вече мога да кажа, че улавям правилната работа на колата, но първа ми е малко мътна. Пробвам смяна на 2-3 различни обороти и колата все още не ми харесва. Би ли споделил за теб оптималния вариант обороти за превключване от 1-ва към 2-ра при нормални условия - празна кола, без наклон и т.н.? Благодаря!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 март 2017 - 14:51

Никога, или по- точно много рядко гледам оборотомера, особено пък на първа, но за теб ще го погледна утре като тръгна за работа. По принцип аз я настъпвам доста и в града, и извън, но ще се постарая утре да карам нормално. Разходът, който очакваш градско: 12- 13, е малък. Ще отиде поне на 15- 16. Това ми е 11- тия Опел и такъв разход с моето каране не съм достигал. Може би ако я галя, не я настъпвам и карам внимателно ще падне до тоя разход, но пък ще се изнервя много, което е достатъчна причина да не го правя.
Отговори

НямаНикой снимка НямаНикой 19 март 2017 - 16:19

:) Е, не, чак пък толкова. Благодаря все пак. Със сигурност не съм първият, който скача от чист дизел на бензин и в началото не иска да настъпва много. Дизелчето е ясно как му е най-добре, свикнал съм му, но с времето ще му намеря цаката на бензина. Обаче тези 15-16 литра при средна цена на А98 от 2.35-36 звучат леко притеснително хаха
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 март 2017 - 16:42

Толкова са, от опит ти го казвам. Пък и защо се притесняваш от цената на бензина- има си газ. Аз още в деня, в който взех джитиеса, си сложих газ и си карам спокойно.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 19 март 2017 - 19:08

Използвайки темата...
От скоро съм собственик на Astra H Z19DTJ
Стана ми интересно-забелялязали ли сте извънградско при какви обороти и скорост е най-оптималната скорост на колата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg