Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Препарати за почистване на пластмаса, стъкло и салони

Гостringo_* 26 ноември 2005 - 15:36

Myyy, на Nov 25 2005, 11:05 PM, каза:

Продава се един препарат обезмаслител "Меглио". Разтваря идеално никотина. Продава се при домакинските препарати за почистване на фурни. Има на същата фирма и за стъкло, но обезмаслителя е много по-добър. Внимавай като пръскаш (пръскалка е) щото не е съвсем безвреден. Бършеш хубаво със салфетка и и чак след това с препарат за стъкла.
<{POST_SNAPBACK}>



мерси много, ще опитам , дано да помогне
Отговори

Гостboxer_* 26 ноември 2005 - 15:43

Аз пък мога да ти препоръчам пяна за почистване на тапицерии ,която се продава в Метро.Оказа се че почиства идеално най-вече твърдите повърхности (напластена мръсотия по дръжките и волана примерно).Не си спомням как се казваше -някаква италианска марка.Почиства никотина по таблото колонките и плафона просто ПЕРФЕКТНО и е безвредна!Цена около 4 лв.
Отговори

Гостivo_kadeta_* 26 ноември 2005 - 18:19

колега аз също мога да ти препоръчам тва "Меглио" защото имам абсулутно същия проблем - понеже приятелката ми пуши в колата и стъклото ми е същото като твойто - но с тва "Меглио" се изчисти перфектно - тя майка ми си го купува за кухнята обаче да знаеш че е доста силен препарат - за пример мога да ти дам - че един път си покапах лявата врата - и като тръгнах да го бърша почна да ми пада боята - парцала ми стана син - така че внимателно с него и да знаеш че никотина ше се изчисти без грижи - айде успех :)
Отговори

StK снимка StK 26 ноември 2005 - 21:38

И ЦИФ върши също перфектна работа.
Отговори

Иво снимка Иво 28 април 2006 - 12:36

Колеги кажете някой добър препарат за почистване на кожен салон. Гледах в ОМВ на костенурка един и в О5 на Сонакс. Пише, че почистват, освежават и подхранват кожата. Шишето е по 12лв. Имате ли наблюдения върху някой от тях и пък препоръчайте друг
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 28 април 2006 - 13:22

И аз се присъединявам към темата на колегата. Имам нужда от подобен препарат но по-специално за волана да си освежа!

Надявам се колегата няма нищо против, че се включвам в темата. :beer:
Отговори

tomik снимка tomik 02 май 2006 - 19:26

Използвах и двата препарата. На сонакс и на костенурка. Да ви кажа по-съм доволен от този на костерурката.
Отговори

Иво снимка Иво 02 май 2006 - 19:56

Мен ме е страх да не стои мазна кожата после. Има ли такъв ефект?
Отговори

bugatti снимка bugatti 02 май 2006 - 21:14

Sonax е машината не стой мазна после, попива готино и най-важното че почиства
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 02 май 2006 - 22:05

xcalibur, на Apr 28 2006, 01:36 PM, каза:

Колеги кажете някой добър препарат за почистване на кожен салон. Гледах в ОМВ на костенурка един и в О5 на Сонакс. Пише, че почистват, освежават и подхранват кожата. Шишето е по 12лв. Имате ли наблюдения върху някой от тях и пък препоръчайте друг
 


Онзи ден на автомивката попитах какво предлагат за кожен салон - два препарата - перящ за светли тапицерии + подхранващ = 15 лв.

Показаха ми подхранващия - Симонитц.

Защо не мога да пиша на латиница? В Ноутпад-а пише безгрижно на латиница - тук не? :beer: :beer:
Отговори

vectra снимка vectra 02 май 2006 - 22:07

bat_jorko, на May 2 2006, 11:05 PM, каза:

Защо не мога да пиша на латиница? В Ноутпад-а пише безгрижно на латиница - тук не?  :beer:  :beer:
 



:beer: ми не може на латиница, защото живееш в България! :beer: :beer:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 11 май 2006 - 12:33

Аз използвам Mr.Leather една кафява туба - според мене много добре подхранва кожата, имам чувството че направо живва след като я намажа, но трябва да мине малко време - ефекта се вижда след около 1 седмица. Голям проблем ми беше шофьорската седалка която е най-много изтъркана и като си карах колата всеки ден все избърсвах препарата, но скоро ми се отдаде възможност и нея намазах и ефекта е забележим!!
Отговори

EDS снимка EDS 16 май 2006 - 00:51

Колеги !!!! Много внимавайте с тези препарати -казвам ви го от лично наблюдение не се изкушавайте да взимате евтини боклуци защото ще съжалявате после -много вероятно е да си съсипите кожения салон заради едната глупост .Какво имам предвид ли -ами това : Салона ми е от астра G bertone -изцяло от естествена кожа по краищата е черна кожа а другото е кожа обърната на обратно (заводско изпълнение) Та като си взех колата реших да си поизчистя салона да заблести като слънцето - купих си първо препарат за почистване на седялки - флакон под налягане в които има пяна . По описание значи напръскваш изчакваш малко да попие и избърсваш с чиста леко влажна кърпа . Така и направих , само че това което стана бе че след няколко дена кожата на седялките ми се "нащърби" появиха се незнайно откъде едни гадни възелчета и пискюлчета ли не бяха -самата кожа стана супер твирда а иначе трябва да е мека ! Сега съм решил да си претапицирам салона отново заради тези глупости (ще сменя само бялата кожа - черната отстрани е добре -нея не съм я минавал с този препарат а с друг за който ще разкажа сега) Черната ми кожа почистих или по точно "смазох" (и аз не знам вече) с уж реномиран препарат закупен от практикер (австрииски) струва 12 лева .Пишеше че омекотява кожата и наистина след нанасянето кожата се поотпусна стана по мека и по приятна на допир (все едно женско дупе :opel_forever: ) само че след няколко дена отново изненада- появиха се едни ивици по кожата а по рано ги нямаше все едно е нацепена ! Та съвета ми е преди да опитате кавото и да е било просто да се консултирате с компетентно лице ,щото най често като ви ги продават ви казват ооо да супер е а в последствие се оказва съвсем различен резултата ! Оказва се например че един човек които работи на бензиностанция и пълни бензин на клиентите трябва да продава и подобен тип изделия + още супурнайсет милиона други присадки, масла ,антифризи и така нататък а малко хора се замислят дали изобщо е наясно с това което предлага .Така че КОМПЕТЕНТНОСТТА КОЛЕГИ КОМПЕТЕНТНОСТТА Е НА ПЪРВО МЯСТО !!!
Отговори

xblade снимка xblade 21 май 2006 - 14:06

аз си купувам от омв на кустенурката и съм много доволен вече близо година го използвам 1-2 пъти месечно
защото тя кожата си е кожа
като тръгнеш нанякъде и си изчистваш обувките
то това е същото
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 22 май 2006 - 09:34

xblade, на May 21 2006, 03:06 PM, каза:

аз си купувам от омв на кустенурката и съм много доволен вече близо година го използвам 1-2 пъти месечно
защото тя кожата си е кожа
като тръгнеш нанякъде и си изчистваш обувките
то това е същото
 


Колега, дай моля пълното име на препарата или снимка, и кажи как точно го прилагаш (ако не съвпада с инструкцията).

Мерси предварително! :helpsmilie:
Отговори

xblade снимка xblade 22 май 2006 - 18:32

съвпада с инстукциите
е, никъде не пише естествено че трябва да търкаш като идеот за успех
Отговори

gradev снимка gradev 22 юни 2006 - 21:05

FORTE CASA за стъкла - страшно добро е
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 05 юли 2006 - 19:01

Още един въпрос - освен седалките, кои други елементи в купето са от естествена кожа?

Например тапицерията на вратите, таблото и под предното стъкло - естествена кожа ли е?

Задавам този очевидно тъп въпрос поради простата причина, че досега не съм мазал по кожен салон и нямам представа.

Категорично по-тъпо ще бъде обаче ако намажа изкуствена кожа с препарат за естествена и/или обратното.

Затова моля дайте съвет! :mhihi:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 23 юли 2007 - 17:35

 Иво, на Apr 28 2006, 01:36 PM, каза:

Колеги кажете някой добър препарат за почистване на кожен салон. Гледах в ОМВ на костенурка един и в О5 на Сонакс. Пише, че почистват, освежават и подхранват кожата. Шишето е по 12лв. Имате ли наблюдения върху някой от тях и пък препоръчайте друг


Темата е малко стара, но за сметка на това впечатленията са ми от вчера!

Sonax, в Мосю Бриколаж, черна малка тубичка, "Лосион за кожа", около 10-12 лв. беше - ПЕРФЕКТЕН РЕЗУЛТАТ!!!!

Съдържбанието на тубичката стига за две тртирания на салона. Преди да мажа минах кожата с влажна памучна кърпа.

Ето така изглежда: http://www.sonax.de/sonax-e/katalog_produc..._product=291141
Отговори

[BuRn] снимка [BuRn] 24 юли 2007 - 08:53

Чак сега видях темата... Аз използвам "костенурската паста", не толкова за почистване, колкото за поддръжка на салона. Впечатленията ми досега са, че попива доста бързо (което много ме радва) и не оставя петна по дрехите - мажа и след няколко минути си сядам спокоен!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg