Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Струва ли си смяна на мембрани и уплатнения ?

iwanov снимка iwanov 21 януари 2010 - 14:17

Имам един изпарител Ловато, но модела е доста стар. Преди 3 месеца го сложих и карах малко с него и проблема му е само че не държи ниските обороти защото мембраните сигорно са станали по твърди от ламарината на колата.
Та според вас струва ли си да се ремонтира и евентуално колко пари са мембранките и зор ли е да си ги сменя сам ?

Поздрави.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 януари 2010 - 14:30

според мен си струва да се сменят мембраните.Хубавите мембрани са около 45 - 50 лева комплекта с всичко необходимо вътре.Не е нещо сложно като работа.При разглобяването внимаваш кое от къде е и в какво положение е поставено о събираш в обратния ред.......


Моя изпарител също е ловато на около 9 години и преди година и половина му смениха мембраните и нямам ядове с него към този момент
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 21 януари 2010 - 14:31
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 21 януари 2010 - 16:44

Карането при изпарител със заминали мембрани напълно обезсмисля ползването на по-евтино гориво...
Отговори

Gen4o снимка Gen4o 22 януари 2010 - 10:33

Преди да смениш мембраните, провери колко ще ти струва нов изпарител.... да не се окаже, че мембрани + работа и нов изпарител са на една цена...или по-скоро незначителна разлика от сорта на 20-30лв.
Отговори

iwanov снимка iwanov 22 януари 2010 - 14:06

Ами нов изпарител Ловато струва 120лв.
@AlexMav аз не карам с този изпарител, той ми е в гаража и питам дали си струва да го ремонтирам.
Отговори

Гено снимка Гено 22 януари 2010 - 14:14

ами то няма какво друго да му е развалено, смятам, като смениш мембраните, все едно имаш нов, друг въпрос дали ти е нужен
Отговори

iwanov снимка iwanov 22 януари 2010 - 16:07

Ами аз в момента съм с един турски ама той май малко боклук си пада та си мисля тоя турския да го ползвам още малко и да го махам и евентуално да сложа ловатото.
Отговори

flexa снимка flexa 22 януари 2010 - 17:48

С ловатото, ще ти падне и разхода с около литър. :pardon:
Отговори

iwanov снимка iwanov 23 януари 2010 - 14:22

 flexa, на 22 Jan 2010, 17:48, каза:

С ловатото, ще ти падне и разхода с около литър. :pardon:


Това как го разбра ? Смисъл обоснови се защо ще ми падне разхода че да ми стане ясно.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 януари 2010 - 22:25

Ами как. Карал съм с един изпарител боклук и гореше много. Навсякъде съм ходил за реглаж и ми казаха, че трябва да сменя изпарителя, защото с тези изпарители горели много.

Сега аз имам едно питане. И аз карам с един Ловато по-старичък изпарител. Обаче ми харчи много колата. Ходих в Аргус със сменен въздушен филтър. Човека много си игра и каза че има проблем с изпарителя, защото успява да го настрои като много му завърти тройника. Пита ме с какви мембрани е и аз му казах, че съм ги сменял не много отдавна, но с български. Той ми каза, че това е проблема в случая. Наистина ли мембраните оригинални са 45 лева ? Мойте бяха 20 някъде.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 24 януари 2010 - 22:26
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 24 януари 2010 - 22:29

Мембраните за изпарител "Ланди Ренцо" бяха около 40 лева комплекта преди малко повече
от година, когато ги сменях. Тъй че цената ми се струва нормална.
На мен също не ми препоръчаха алтернативните.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 25 януари 2010 - 09:53

Вече се навъдиха всякакви "производители" на мембрани, всеки прави както знае. Потенциалният проблем се крие в разликите в размерите на металните елементи в центъра на мембраната, от които зависи изходното положение на клапите- при голямо отклонение, то не може да се компенсира с въртене на регулировъчните винтове.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 януари 2010 - 10:40

Благодаря колега !


Сега проверих в един магазин в Младост 1 на бул. Йерусалим, бл. 51. близо до спирката на Метрото. Ловато български 18 лева, а италиански 35 лева. Значи 35 лева за мембрани и 15 лева центровка ще ме оправят :) Лошото е че след определени километри изпарителя трябва пак да се центрова, поради т. нар. "улягане" на мембраните, но разчитам че няма да ми го таксуват като цял реглаж :)

P.S. Който се интересува телефона на магазинчето е 974 17 74. Много добре е зареден магазина. Имат разни газови, бензинови маркучи, изпарители, бутилки, тройници, скоби и темподобни.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 25 януари 2010 - 15:22
Отговори

iwanov снимка iwanov 25 януари 2010 - 18:04

Значи 35 лв и съм в джаза.
Само трябва да разбера това ловато за колко kW e че ако е за по голям двг може да ми качи разхода.
Отговори

iwanov снимка iwanov 10 февруари 2010 - 11:30

Колеги може ли да ми препоръчате вътре с какъв препарат да почистя изпарителя, замърсен е има нещо като нагар вътре. Мисля нещо разредител и спирт да пробвам, но незнам.

И м/у другото някой може ли да си снима вектрата да видя къде са му разположени клапаните и изпарителя.
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 10 февруари 2010 - 13:10

 iwanov, на 10 Feb 2010, 11:30, каза:

Колеги може ли да ми препоръчате вътре с какъв препарат да почистя изпарителя, замърсен е има нещо като нагар вътре. Мисля нещо разредител и спирт да пробвам, но незнам.

И м/у другото някой може ли да си снима вектрата да видя къде са му разположени клапаните и изпарителя.

Ползвай препарата за почистване на фурни и мазни петна -Meglio-жълтеникав на цвят.Много е ефикасен ,с него и двигателя можеш да си измиеш от мазнотиите .
Отговори

venko_72 снимка venko_72 10 февруари 2010 - 14:33

Сменяй ги и си свиркай. Защо да зимаш нов изпарител. Сега идвам от газаджията - смана на мембраните, почистване и реглаж 50 лв. Бях ги карал 45 хил. тия мембрани и се бяха одървили яко. Нямах ниски но сега се оправиха.
Отговори

Zygot снимка Zygot 10 февруари 2010 - 17:01

На колко време трябва да се сменят мамбраните колеги ? моето ГИ е на ~30к км някаква профилактика трябва ли да му се прави?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 10 февруари 2010 - 19:37

При ГИ профилактиката е смяната на филтрите. При АГУ се смена филтъра в клапана (ако го има), почиства се магнита и се източва утайката от пробката на изпарителя (ако има такава, Ловато има). Мембрани се сменят при проблем или от глезотия, ако му се занимава на човек. Периодичността на обслужването е дефинирана от производителя на ГИ, при АГУ зависи както от качеството на газта (което не зависи от нас), така и от начина на експлоатация (което зависи само от нас :mhihi: ).
Отговори

iwanov снимка iwanov 15 февруари 2010 - 14:02

Проблемите си продължават. Смених мембраните и монтирах изпарителя и отидах на газаджия уш да регулира всичко и да си джиткам, но уви. Наглася ниските обороти и изчезват високите, наглася високите и изчезват ниските, просто няма среден вариянт. Каза ми че просто изпарителя неставал. Аз отново си сложих стария турски боклук.

Май ще пия една студена вода с тия мембранки а ?!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg