Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

грешка 0251

ГостPlamaka_* 13 май 2014 - 18:09

Здравейте колеги,моля за малко помощ.Астрата ми не иска да запали,преди два дена ми угасна по време на движение,аз я угасих и отново я стартирах,и всичко си беше ок,след 5 км.пак същото положение ,гасне и светва чека. Добре, че си бях близо до вкъщи,докара ме все пак,пред нас я форсирах до 4000-5000 оборота и тя гаснеше все едно няма гориво.Прочетох във форума, че може да е от задръстен горивен филтър,вчера го смених,запалих я и всичко си беше ок,форсирах я пак ок,върви без проблеми.Днес я подкарах минах около 7-8 км.градско и пак угасна,но този път за последно.Сега изобщо не ще да запали.Направих й педална диагностика и ми изписа грешка 0251.Астрата ми е 2000г.1.7 тди исузу.Ще ви бъда благодарен ако някой препатил с този проблем ми драсне някой ред.Поне да ме ориентира какво да правя.Поздрави
Отговори

asensio снимка asensio 13 май 2014 - 19:09

На всякъде тая грешка излиза като проблем в електрониката на помпата. Имаше разисквана тема и за нафтата която стига до компа, как да се предотврати. Потърси я.
Отговори

qgoar снимка qgoar 13 май 2014 - 19:09

При мен беше същото и се указа модула за управление на ГНП.Намира се отзад отдоло под помпата и се държи на 4 болтчета.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 13 май 2014 - 20:18

Я погледни буксата долу на помпата дали не е поизлязла малко.
Отговори

ГостPlamaka_* 14 май 2014 - 10:59

Благодаря на всички за съветите.
Отговори

ГостPlamaka_* 25 май 2014 - 08:33

Да ви се похваля колеги.Нали ви писах за моят проблем с ГНП-то.След много обикаляния по сервизите,само като им кажа какъв ми е проблемат всички майстори започваха с 'ооо' ,'малеее', и тем подобни.В крайна сметка всички ми казваха че под 120-150 лв.няма начин да се оправи(В най добрият случай)а може да стигне до 400-500 лв.След доста мислене и 'викане на неволята'реших сам да се заема с проблема.И естествено се обърнах към 'гугъл'и ето какво си намерих,дано да съм полезен на всички като мен.Между другото ремонта ми излезе 5лв.за ТВ техникът който ми запои платката ,така както е на видеото.http://www.youtube.com/watch?v=mVS1fU8-DzQ
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 25 май 2014 - 16:44

Колега,
искаш да кажеш , че направи само това мостче м/у двете пинчета и работата стана, така ли?
Опиши моля, по подробно(испанския не ми е сила :))- това ще е революционен метод за тоя комп.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 25 май 2014 - 16:50
Отговори

ГостPlamaka_* 25 май 2014 - 20:03

Да колега и аз не разбирам Испански ,но направих точно тава което е на клипчето,замостих двете пинчета, плюс презапояване на трите пинчета които са заградени в червено.Поне при мен беше точно по този начин игоряло,предполагам че това си е някаква технологична 'грешка' на повечето компове.И точно затова пуснах продължението защото НЕНАВИЖДАМ такива 'майстори' които за 2-3 запойки ти режат клавата.Моят съвет е да пробвате сами да си го ремонтирате,а ако не стане майстори бол.
Отговори

benzinn снимка benzinn 24 юли 2015 - 18:33

 Пресиян Василев, на 13 май 2014 - 20:18, каза:

Я погледни буксата долу на помпата дали не е поизлязла малко.


Колеги, за коя точно букса става дума в поста на колегата?
Мъча астрата от 10 дни. Два пъти отварям ЕДУ-то и засега никакъв резултат :wall:
Отговори

ivanpt1 снимка ivanpt1 26 септември 2017 - 10:39

При изгорял електронен модул,ако купя друг и съвпада номера примерно 16267710
8971891360 ще бъде ли директно разпознат от имобилайзера и ECU?
Отговори

steve b снимка steve b 26 септември 2017 - 11:49

Всички оригинални модули EDU са с номер 16267710 по GM . Този модул не е обвързан с имобилайзера - слагаш и палиш !
Отговори

помагащ снимка помагащ 26 септември 2017 - 19:55

 Plamaka, на 25 май 2014 - 08:33, каза:

Да ви се похваля колеги.Нали ви писах за моят проблем с ГНП-то.След много обикаляния по сервизите,само като им кажа какъв ми е проблемат всички майстори започваха с 'ооо' ,'малеее', и тем подобни.В крайна сметка всички ми казваха че под 120-150 лв.няма начин да се оправи(В най добрият случай)а може да стигне до 400-500 лв.След доста мислене и 'викане на неволята'реших сам да се заема с проблема.И естествено се обърнах към 'гугъл'и ето какво си намерих,дано да съм полезен на всички като мен.Между другото ремонта ми излезе 5лв.за ТВ техникът който ми запои платката ,така както е на видеото.http://www.youtube.com/watch?v=mVS1fU8-DzQ


Браво колега откри Америка но защо не си задавате въпроса какво е довело до това разпрашаване на спойките .
Само ще ти кажа че това е временно решение обикновенно до няколко месеца тотално здава багажа в зависимост колко я караш и най лошото е че те изненадва в най неподходящия момент .
Само ще подскажа че отдолу има едни полупроводникови елементи който са причината .
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 септември 2017 - 20:41

Преди месец-два се борих с един такъв блок.Накрая не ми издържаха нервите да разпоявам/запоявам 1,2... пъти и проблема се реши с друг блок втора ръка.А те не се намират лесно!
Публикувано изображение
Отговори

помагащ снимка помагащ 26 септември 2017 - 20:47

Проблема е в 7 те елемента мостоваци диоди и обикновенни PNP .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg