Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

проблем с вектра ц

Стефан Петков снимка Стефан Петков 01 юни 2014 - 11:09

здравейте искам да попитам за мойта кола защото имам проблем а съм 'много бос' с колите.колата я купих преди месец и от две седмици както си карам светва лампичката кола с ключе почва да губи обороти и гасне след това ,като изчакам известно време паля и си тръгва нормално само че изкарва голям черен облък в началото и после си работи нормално, до следващия път примерно след 100 км или 200 всеки път различно.но съм забелязал че на късо не го прави .а и забравих иначе въпросната лампа светва винаги когато дам на контакт и като дам газ изгасва.човека от който я купих каза че трябва да се почисти ,минала седмица почистихме ЕГР и дросел клапан но пак си е същото но ми се видя отдоло под дросела смукателни тръби ли е незнам ама беше ужас пълно със сажди трябва ли и те да се почистят.като я карах на компютър ми казаха ЕГР и дросел . моля помогнете какво да правя.
Отговори

Марто снимка Марто 01 юни 2014 - 18:40

Трябва да се изчете грешката от ЕКУ-то. Всичко друго са догадки. Причините може да са много
Отговори

Стефан Петков снимка Стефан Петков 01 юни 2014 - 19:54

 Марто, на 01 юни 2014 - 18:40, каза:

Трябва да се изчете грешката от ЕКУ-то. Всичко друго са догадки. Причините може да са много

как мога да я видя тая грешка.сам мога ли да видя номера или трябва да я закача пак на диагностика ,аз като бях тук в германия ми казаха само егр и дросел но но не ми казаха номер на грешка и пак казаха че не е сигурно дали е повредено.казаха да я закарам да я пробват за повече време ама шефа ми каза че това ще струва много над 300 евро само да открият грешката.и за това попитах тук ако някой се е сблъсквал със същия проблем.
Отговори

overkill снимка overkill 01 юни 2014 - 22:33

Не можеш трябва пак да се прави диагностика!!! Не знам там колко пари е една диагностика но мога да те информирам че един OP-COM струва 100 лева , и с едно лаптопче спокойно може да си гледаш за грешки ,живи данни и още други полезни неща .....

Просто като информация !!!!
Отговори

Стефан Петков снимка Стефан Петков 03 юни 2014 - 21:55

 overkill, на 01 юни 2014 - 22:33, каза:

Не можеш трябва пак да се прави диагностика!!! Не знам там колко пари е една диагностика но мога да те информирам че един OP-COM струва 100 лева , и с едно лаптопче спокойно може да си гледаш за грешки ,живи данни и още други полезни неща .....

Просто като информация !!!!

благодаря за отговора и информацията
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg